אדריכלות

פלג אדריכלים ומתכנני ערים יוצרים את פני הארץ כבר 30 שנים
מבני פלג אדריכלים, מהוותיקים ומהמובילים במשרדי הארכיטקטים במדינת ישראל, הפכו לאורך השנים לחלק מן המיצגים הבולטים במדינת ישראל. המצפה התת ימי באילת,  שלושת חנויות איקאה בארץ, מגדל ורד ובית פלאפון בגבעתיים,  קריית אקרשטיין בהרצליה פיתוח , מגדל הפיקוח החדש בנתב”ג ועוד. מעבר לישראל, טביעת האצבע הייחודית של פלג אדריכלים ניכרת ברחבי העולם. יחד עם זאת – בן פלג, אלי ברוסטובסקי וצפריר גנני – שלושת האדריכלים המצטיינים שאיחדו ומימשו יחד את חזונם – מעדיפים לדבר על בני אדם, במקום על מבנים. “אדריכל טוב”, הם טוענים, “הוא כמו פסיכולוג טוב. הוא רואה את צרכיו של העומד מולו, מעבר להצהרות, הגדרות או תיאורים”

 

 

בשנת 1982 הם פגשו זה בזה, איחדו כוחות והסתערו על הארץ ככוח משימה – יחידת עילית  שנועדה לפרוץ גבולות ולהגדיר מחדש את נוף הארץ. בן פלג, אלי ברוסטובסקי וצפריר גנני – שלושה אדריכלים מחוננים – ייסדו יחד את פלג אדריכלים ויצרו פרויקטים ייחודיים שיצרו סגנון נוף חדש והפכו למודל חיקוי. כיום, פלג אדריכלים, ממשרדי האדריכלות המובילים בארץ ומשרד ידוע ברחבי העולם, מתמקד בעיקר בתכנון ובבינוי ערים, בתכנון אדריכלי ובעיצוב פנים לתעשיות היי-טק, מבני משרדים, מבנים למסחר, מבני תעשיה ולוגיסטיקה, שגרירויות ונציגויות ישראל בחו”ל, טרמינלים ומערכות תחבורה, שכונות ומגדלי מגורים, מבני תיירות-נופש ועוד.

 

 

בכל מקרה, אם תשאלו את השלושה אודות מבנים, הם דווקא יעדיפו לדבר אתכם אודות בני אדם. “כל פרויקט”, אומר בן פלג, “מפתה אותנו לשאול שאלות חדשות ועליהן לענות בתשובות מקוריות משלנו. זה האתגר וזו מהות המשימה כולה. התאמת  המבנה לאנשים, לרוח האנושית המבקשת להיכנס בשערו.” לאורך השנים שמם נודע למרחוק ומהר מאוד הגיעו פרויקטים מכל רחבי העולם. בין הפרויקטים הנודעים ניתן לציין כ-30 שגרירויות ונציגויות ישראליות ברחבי העולם, מתחמים משולבים של משרדים/מגורים לחברות זרות באנגולה, קניון בעיר סאראטוב שברוסיה, מרכזים מסחריים ולוגיסטיים ברחבי אירופה ועוד. פלג בנו לעצמם מוניטין של משרד דינמי היודע להרים מבנים איכותיים, פונקציונאליים ומרתקים במהירות, ביעילות ולא פחות מכך עם מודעות מפותחת במיוחד לנושא השירות,  כאחד מערכי המקצועיות והמצוינות של המשרד – ראיית האדם שמאחורי הבניין. 

 

 

אלופים בפרויקטים מורכבים
הפריצה הגדולה של המשרד התרחשה בשנות ה-90. גלי העלייה מרוסיה הכתיבו אתגרים חדשים והתמודדויות מורכבות, אותם פיצחו פלג אדריכלים בהצלחה רבה, תוך תכנון שכונות חדשות ואזורי תעשיה – רעננו והרחיבו את הארץ כך שתוכל להכיל את מיליון ומאתיים אלף תושביה החדשים. היכולת לפצח פרויקטים מורכבים תוך זמן קצר, עמידה בתקציבים מוכתבים והיצמדות לאיכות וחשיבה מקוריים – הפכו אותם למבוקשים ביותר בתחום הבניה הציבורית. כיום מונה החברה 50 אנשי צוות אשר מומחים בתכנון מבנים. ביניהם אדריכלים, הנדסאים, אנשי הדמיה וכן צוות מיוחד לעיצוב פנים. בנוסף, שלושת השותפים הוותיקים הם דייגים מיומנים של כישרונות צעירים, בעלי מעוף, חדשנות ויצירתיות, אלו שיצעידו את המשרד הוותיק אל השנים הבאות ויעניקו לאנשים בכל העולם מבנים מעוררי השראה.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר