או חזון או אסון

מאת: בני גל*.

מדינת ישראל – מהצלחה למשמעות

אתה מכיר את השיר של טשרנחובסקי ‘אומרים ישנה ארץ’? תקשיב למילים: “שלום לך עקיבא, שלום לך רבי, איפה הם הקדושים איפה המכבי? עונה לו עקיבא, אומר לו הרבי, כל ישראל קדושים – אתה המכבי”

 

אם נמשיך לקטר, זה לא יקדם דבר. עלינו לשנות כיוון, ללכת פנימה. לא אל המציאות המורכבת מחוצה לנו, אלא אל המציאות הפנימית של כל אחד מאתנו. פנימה.

מדובר על מעבר מחיים בתמונות צבעוניות, להתבוננות בצילומי רנטגן. לא כדי למצוא מחלות חלילה, אלא כדי לאבחן כוחות אדירים שאיננו מזהים בתוכנו ומשום כך אינם עומדים לרשותנו. ראו מה אנחנו עושים כאשר אנחנו זקוקים לכוחות הטבעיים הללו, אנחנו מחפשים אותם בחוץ, אצל אחרים, מנהיגים, מובילים, מנהלים – אבל זה לא שם.

זה בנו. בך, בי.

 10426736_595447553903077_6678081529977500713_n

הגיע הרגע להתבונן פנימה ולקחת אחריות על מה שאנחנו רואים ומוצאים – בתוכנו. הכוחות הטמירים והעצומים שאנחנו פוגשים בעיתות חרום ומלחמה, עם  ההכרה ש’אי אפשר עלינו’, להם אנחנו זקוקים ביומיום, בכל רגע, בכל החלטה שלנו. אנחנו המנהיגים האמיתיים של המציאות ולא מה שקובעים הסקרים.

 

אתה אומר שאין מנהיגות. שאין דרך. אין כיוון. אין יעד. אתה חי בערפל ובחוסר וודאות. במילים אחרות: אין חזון. לאף אחד אין חזון.

ואני שואל אותך: סליחה, לך יש חזון? אתה מנהיג את עצמך? אתה מגשים דרך, רצון, יעוד?

אני אומר לך שמתחיל כעת עידן של  חזון אישי.

מתחיל מעבר בלתי נמנע מחברה מצליחה לחברה בעלת משמעות. תחשוב על זה שמדינה שלמה, במקום לחפש משמעות ולחיות ולהגשים אותה בכל רגע, עוסקת בסיפוק צרכים, בתחרות של הנאות וכייפים, ובעיקר בהשרדות אובססיבית, על פי חוקים של ‘או אתה טורף או אתה נטרף’. באמת ש”באין חזון יפרע עם”, לא רק עם, גם אדם יפרע.

השינוי לא יתחיל בחוץ, הוא יתחיל בך ובי. אם לא נדע לגלות בתוכנו את השליחות המיוחדת לנו, ולא נזהה מהו היעד שאנחנו מבקשים להגשים, איך נוכל להביא לידי ביטוי את המיוחד שבנו, איך ננהל את חיינו מתוך רצון, חרות ובחירה, איך נוכל להפסיק לקטר ולהתחיל להוביל.

מה אתה אומר – שאתה לא ישעיהו הנביא, לא בן גוריון ולא הרצל, שאתה סתם אזרח קטן? ובכן דע לך, מחשבה זו היא המביאה אותך להתכחש לכוחותיך ולשליחותך. הבחירה היא שלך אם להיות קטן שאינו תופס מקום ושקוע בקיטורים בתיסכול וביאוש, או לחיות מתוך תנופת עוצמה והגשמה אישית.

אתה מכיר את השיר של טשרנחובסקי ‘אומרים ישנה ארץ’? תקשיב למילים: “שלום לך עקיבא, שלום לך רבי, איפה הם הקדושים איפה המכבי? עונה לו עקיבא, אומר לו הרבי, כל ישראל קדושים – אתה המכבי”.

כאשר אינך מכיר את שורש חייך, או לאן אתה שואף להגיע, זה בכלל לא משנה באיזו דרך אתה הולך, או במה אתה עובד או מה אתה עושה.

אתה יודע שיש לך שאיפות נעלות וטמונים בך הכוחות להוציא אותן אל הפועל ואני אומר לך, שאם תגלה מהו החזון שלך, תסמן יעדים ומטרות שמדליקות ומרגשות אותך, ודאי תמצא את הכוחות העצומים הרדומים שבך ואיתם תוכל בעז”ה להגשים את שליחותך. “חזון ללא מעשה, הוא רק חלום בעלמא. מעשה ללא חזון, הוא בזבוז זמן לריק. חזון עם מעשה, יכול לשנות את העולם” (מתוך ‘כוחו של חזון’)

להיות מוגשם, זו השמחה הגדולה והמיוחדת שנותנת את משמעות החיים.

זכור, אתה המכבי. אתה בא?

 

*כותב המאמר הוא מייסד ומפתח שיטת הקאוצ’ינג היהודי, ומחבר הספק ‘סודות הקאוצ’ינג היהודי’, המציג שיטה ייחודית בעולם האימון שאותה פיתח, המבוססת על תורת הקבלה, החסידות וחכמי המוסר לדורותיהם.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר