איך ניתן למדוד תוצאות באמצעות מערכת לשיווק אלקטרוני?

מאת: אסף שטרן, מנכ”ל ‘שלח מסר’

מערכת לשיווק אלקטרוני הינה מערכת בעלת אופציות רבות לשיווק באינטרנט ולהגדלת מאגר הלקוחות.

באמצעות מספר כלים פשוטים ניתן לבדוק בצורה סטטיסטית האם השיווק אכן עובד, מה יותר עובד? במה הלקוחות יותר מתעניינים? מה יותר מושך את העין? ומה גורם ללקוחות לברוח.

אחוזי פתיחה וכמות הסרות

כל הודעה שנשלחת באמצעות מערכת דיוור ניתן לבדוק כמה אחוזי פתיחה היו להודעה, כמה אחוז הודעות נכשלו, כמה שלחו מייל לחבר וכמה הסירו את עצמם.

כלי ההסרה הינו אחד הכלים המרתקים במיוחד. כידוע, מערכת דיוור מאפשרת לכל נמען שבוחר להסיר עצמו לרשום את סיבת ההסרה או הודעה אחרת לשולח.

זה לא סוד שאחד הכלים הטובים ביותר להגדלת העסק היא קבלת משוב ופעולה בהתאם.

אולם החלק המעניין באמת הוא המסקנות שאפשר להסיק על רשימת התפוצה, ועליי – כמדוור ובעל עסק.

הנמען הישראלי הוא “נמען – אינסטנט” – הוא ממהר יותר ומנומס פחות, רוצה יותר אך נותן פחות.

המסיר-עצמו-הישראלי לרוב לא יטרח לרשום תגובת הסרה כלל, אך התגובות המעטות שכן תקבלו יוכלו ללמד אתכם המון – 

רשימה איכותית תתאפיין בעצות – הרי אין חכם מהלקוח הישראלי יודע הכל, או בתלונה עדינה כמו “יותר מדיי מיילים” או “לא מתעניין יותר בתחום”.

ההודעות האישיות לרוב ילוו אחוזי צפייה גבוהים, גם אם התחלופה גבוהה יחסית.

רשימה פחות איכותית מאופיינת פעמים רבות ב”גלי” עזיבה, והודעות בוטות מעט יותר. אין צורך להיבהל – המערכת תחסום את אותם משתמשים, תגן עליכם מטעויות, ואתם תוכלו להינות מרשימה מצומצמת ואיכותית יותר מבלי לשלם יותר.

חלעחיע

תזמון

רבים שואלים “מתי הזמן הנכון לשלוח מיילים? בבוקר? בצהריים?

 

רובינו מגיעים בבוקר לעבודה ומתחילים מיד להשלים משימות ולעבוד במרץ, ולקראת שעות הצהריים סף הריכוז יורד והם מתחילים “לגלוש” ופותחים את המייל ולכן שעת צהריים יכולה להיות זמן מתאים לשליחת מיילים.

אך כמובן כל מקרה לגופו, ומיילים מסויימים מומלץ דווקא לשלוח בתזמון שונה, לדוגמא אם שולחים ללקוחות ניוזלטר עם עצות לדיאטה עדיף לשלוח אותו ביום ראשון בבוקר כך שהמייל הראשון שיראו בתחילת השבוע בדיוק כאשר החליטו להתחיל בדיאטה יהיה המייל שלכם.

מייל בנושא של חופשה זוגית כדאי לשלוח לקראת סוף השבוע כאשר אנשים כבר מותשים מכל השבוע ורק רוצים לצאת לחופש, וכן הלאה.

תזמון השליחה חשוב מאד מכיוון שמשפיע לאין שיעור על אחוזי הפתיחה של ההודעות אין דומה הודעה שנשלחה בזמן לא מתאים להודעה שהגיע ללקוחות “בול בזמן”

22222

כותרת כותרת כותרת

לכותרת חשיבות עצומה על ההחלטה האם לפתוח מייל או לא, כותרת מושכת, מעניינת, עם יתרון ללקוח, עם גימיק, עם עקיצה, עם משהו לא רגיל, תסקרן את הלקוח ותגרום לו לפתוח את המייל. תוכלו לראות בתמונה המחשה לחשיבותה של הכותרת.

תרגיל מעשי

כדי לתרגל את נושא הכותרות ולהבין מה כותרות מעניינות ומה פחות, פתחו את תיבת המייל האישית שלכם, מן הסתם יש עשרות או מאות הודעות שלא פתחתם, קראו את הכותרות ובדקו עם עצמכם מדוע לא פתחתם את המייל, התרגול הזה יעזור להבין מה באמת מעניין אנשים ומה לא, מעורר מחשבות אילו כותרות באמת מעניינות ואלו פחות, וממחיש את עצמה וחשיבותה של הכותרת.

מאת: אסף שטרן, מנכ”ל ‘שלח מסר’

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר