אמן החודש/ אבי קסוטו

פתיליה  70X60

האמן הירושלמי אבי קסוטו , חי ויוצר בירושלים.

העיר ונופיה, מנהגיה והמראות הייחודיים לה נחקקים בציוריו הנאו פיגורטיביים העזים בצבע ופירוט רב שכבתי ובכך הוא מציע לקהל זיקה עדכנית ורגישה לירושלים העכשווית.

יצירותיו מושפעות מהנוף האורבני של העיר, כמו גם מהנוף הכפרי והפסטוראלי של שכונת עין כרם ומושב אבן ספיר. האבן הירושלמית והאור הייחודי להרי ירושלים מהווים עבורו כמקור השראה, ביטוי ויצירה.

ציוריו של קסוטו  נבנים ברבדים, בשיטת עבודה המשלבת מסורתיות ומודרניזם.

העבודות המוצגות בתערוכה בוחנות את החיים הצבעוניים והשוקקים בירושלים, בתיאור נופים מהמרחב הציבורי של העיר ובתקריבים אינטימיים ופרטיים בחצרות מופנמות. מהעבודות עולה ניחוח לוקאלי עמוק, חיבור שורשי למקום ולזהותו הישראלית. קסוטו מביע בעבודותיו את נוכחותו הגשמית והמעשית ברחובותיה של ירושלים. הוא נמנע מלהציג את נופיה כסמל רוחני או כמטאפורה אלא כמרחב של מלאות, זהות, שובע ושביעות רצון. אלו נובעים משיטוטיו הרבים בשכונותיה של העיר.

האמן מציע לצופה מבט מפוכח ועדין על החיים הבין תרבותיים בירושלים, על אורחות החיים של תושביה ומבקריה המגוונים. בתוך סיפורים ריאליסטים אלו מתוארים רבים מהסצנות ומהחפצים שהסביבה מכילה. בעצם פשטותן האינפורמטיבי משמשות העבודות כמסמך עדכני לדו הקיום התרבותי והחברתי המתקיים ברחובות ירושלים.

אבי קסוטו אשר שימש בעברו כחבר מועצת העיר ירושלים וכנצר למשפחת מלונאים פעל רבות לקידומה של העיר בפן החברתי ובענף התיירות, מציע בציוריו עמדה פוליטית מעשית המחזקת את הקשר הראשוני בין איש אדמה לביתו ולארצו ברוח הדומה  במעט לעבודותיו של האמן המקסיקני דיאגו ריוורה.

 ביצירותיו משכיל אבי לפרוק מטעני אנרגיה אצורה המוצאת דרכה אל הבד בעזות ויצריות צבעונית.

ירושלים שלו על מגוון צבעיה וריגושיה המעורבים במרקם האנושי המסקרן שסובב אותו סייעו בעדו, כעבור שנים, לעשות את הבחירות ששינו את חייו, מלאו אותם תוכן חדש והמריצו אותו לטבול מכחול גדול ביקום העסיסי ובמשמעות החדשה שנסך ביצירותיו הרב שכבתיות.

אבי מכשף את הצופה המוקסם, מוביל אותו בשבילים המפותלים של רגשותיו, צובע בדם ליבו את תמרורי חייו, פותח דלתות ונועל אחרות, תוך שהוא משאיר את המתבונן שבוי במראות ומתגעגע לעוד…

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר