ביתא

בית אמנות עירוני חדש המתמקד ביחסים שבין אמנות-חברה-ועיר.

תמונות מאירוע חנוכת ביתא, ה23 למאי. צילומים: חן כהן.

הרעיונות לגבי ביתא, אשר מרכזו בבניין סיידוף ההיסטורי בירושלים, אמנם התבשלו על פתיליה מספר חודשים, אבל הכמיהה למקום שכזה, המבקש להוות בית, תא פעיל, יצרני וחקרני החותר לשאלות אודות תפקיד האמנות בחיי היום-יום ומחבר בין אמנים, חוקרים, אנשי רשות, ותושבים היא משאלת לב קדומה הרבה יותר, קמאית אולי. אירוע חנוכת ביתא שהתקיים ב23 במאיר, היווה חניכה וחשיפה ראשונה של המקום. כמו במצלמת הפולרויד באמצעותה צילמנו את האורחים, גם כאן, תהליך החשיפה, הפיתוח והתבהרות התמונה רק החלה
בסתיו עם פתיחת המרכז לקהל הרחב, יוצגו מספר פרויקטים  ב16 לספטמבר.

 בית אמנות עירוני ביתא1

בית אמנות עירוני ביתא3

חדשות ביתא:
‘בונים את ביתא’ – תוכנית רזידנסי ראשונה /
סדרת מפגשים בין ה27 למאי ועד לפתיחת ביתא לקהל הרחב ב 16 בספטמבר.
לאורך שלושת החודשים הקרובים יקחו חלק חמישה עשר משתתפים בתוכנית הפתיחה של ביתא, תוכנית הרזידנסי ‘בונים את ביתא’, המוקדשת לתהליך שיתופי של מחקר, פיתוח ובנייה. צוות ביתא וקבוצת עמיתים-יוצרים בינתחומית נפגשים לחשוב יחד, ללמוד, למפות ולבנות את התשתיות של ביתא בהיבט הרעיוני, הממשי והאופרטיבי. בין הפרויקטים יבנו האמנים: סדנת עבודה, מרכז מבקרים אינטראקטיבי, תפריט סיורי אמן, פרויקט מיפוי של ציר יפו, אתר ואיקונוגרפיה עירונית, ביתאגידול וארכיון שכנים. הפרוקטים יוצגו בתערוכת הפתיחה של ביתא ב- 16 לספטמבר 2014.

בית אמנות עירוני ביתא2

האמנים הנבחרים: נאוה פרנקל, נעם כוזר, נטי שמיע עופר, אלעד ירון, חיה רוקין,יאיר אסף שפירא, מתן פנקס, דפנה שלום, מירב סבירסקי, איתם טובול, צוות: הילה סמולנסקי, אופק שמר, יהודית שלוסברג-יוגב, עדי קראוס, ענת ליטוין.

.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר