“בצל עץ הסיפורים”- שעות סיפור לילדים ולכל המשפחה/ מוזיאון הכט

מוזיאון הכט מציג – שעות סיפור המבוססות על יצירות ספרות קלאסיות בשילוב שיח, סיפור, הצגה, יצירה והיכרות עם מוצגי המוזיאון ברוח חג האילנות תתקיים שעת סיפור “חנן הגנן”- יצירתה של סופרת הילדים רינת פרימו. “חנן הגנן בעגלה עם פעמון, נוסע ברחוב ושר לו פזמון שסק, משמש, אפרסמון, בתוכם חבוי מטמון!”

מה הוא המטמון?

בואו לגלות יחד אתנו את המטמון שבאוספי המוזיאון ובכל אחד מאתנו.

יום שלישי, 11 בפברואר, שעה: 18:30-17:30, מוזיאון הכט, אוניברסיטת חיפה

מוזיאון הכט ממשיך בעונה נוספת של שעת סיפור מושקעת ואיכותית. אחת לחודש, בימי שלישי אחר הצהריים, זוכה הפורמט הפשוט והמוכר של שעת סיפור, לפרשנות תיאטרלית כובשת המכניסה אותנו לעולם של דמיון ויצירה. מעבר להנאה המושגת מצפייה בהצגה, נחשפים הילדים לאופיו של המוזיאון ולמדים על משמעותם ההיסטורית של המוצגים ועל יצירות האמנות.

והפעם, הסיפור האהוב, “חנן הגנן”, ע”פ ספרה האהוב של רינת הופר, יוצרת רבי-המכר איילת מטיילת וארון הבגדים של שירה. הספר הפך לקלסיקה של ספרות הילדים העברית, בזכות האיורים הנפלאים והחריזה שובת הלב של רינת הופר.

חנן הגנן נותן לילדים פירות ומבטיח להם שחבוי בהם מטמון, אבל הילדים מוצאים בתוכם רק חרצנים. מה יקרה כשישתלו את החרצנים באדמה?

שעת הסיפור “חנן הגנן”, תתקיים בצמידות לחג האילנות, ט”ו בשבט. ואכן, אין כמוהו מתאים להמחיש לילדים את הפלא שטמון בכל פרי, את ההליך המופלא של חרצן קטן ההופך לעץ גדול שמניב הרבה פירות, הספר נוגע בלב לבם של החיים הוא עוסק בפירות הארץ, ביבול האדמה, בסבלנות, באהבה לצומח.

מעבר לסיפור וההצגה תתקיים פעילות יצירה…..

הפעילות מיועדת לגלאי 3-6.

יום שלישי, 11 בפברואר, שעה: 18:30-17:30

מחיר: 35 ₪ (ילד + הורה).

רכישת הכרטיסים מראש בטלפון בלבד: 04-8240308

‘מוזיאון הכט’ הממוקם באונ’ חיפה הוא מהמוזיאונים הגדולים והחשובים בארץ לארכאולוגיה ולאמנות, הכולל תצוגה של פריטים ארכיאולוגים נדירים ואוסף יצירות של מיטב האמנים האימפרסיוניסטים והאמנים היהודים מאסכולת פריז. המוזיאון פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

חזרה לחדשות ועדכונים