עיצוב

Antiques & HS Design
בין הפריטים המוצגים בגלריית הריהוט של המרסייט ניתן למצוא פריטים מעוצבים של מעצב קוקה קולה ריימונד לואי, יצירות זכוכית ותאורה של גאלה וריהוט מקורי של מז’ורל וטונה

גלרית Antiques & HSDesign הנה ייחודית בנוף הישראלי, בשל התמחותה בריהוט וחפצי אמנות אותנטיים ונדירים מהמאות ה-18 ועד המאה ה-20, לצד מגוון רחב של חפצי נוי ופרטי אספנות כגון קרמיקת דלפט מהמאות ה-17 וה-18, עבודות זכוכית אר נובו מאמנים כמו גלה, דום נאנסי, האחים מילר ואחרים.

“מטרת הגלריה החדשה” כך לפי אלינור גורנשטיין מנהלת הגלרייה, “היא להעשיר ולשדרג את החללים השונים בבתים, במשרדים ובמלונות, בפריטים ייחודים שלא ניתן למצוא במקום אחר בארץ. עד היום, ניתן היה למצוא פריטים מסוג זה רק במערב אירופה, אך כעת ניתן בפעם הראשונה למצאם בישראל, בגלריה המרסייט והם אינם נופלים באיכותם ויוקרם מפריטים בגלריות ארופאיות”.

בגלריה הייחודית מוצגים בין היתר גם פריטיו של המעצב התעשייתי ריימונד לואי, הנחשב לאחד הבולטים ביותר בשנות העשרים. בין עיצוביו הבולטים ניתן למנות את הבקבוק האיקוני של חברת קוקה קולה, לוגו חברת הדלק “של” ולוגו חברת האוטובוסים גרייהאונד.

בגלריה מוצעות למכירה שידה ובר משקאות משנות ה-60, העשויים פלסטיק אדום. (יצרן: Doubinsky Freres).

בשנת 1889 בפריז, הציג אמיל גאלה (1846-1904) את יצירות הזכוכית החדשניות שלו, שכללו צורות צמחיה, שימוש ב- pâte de verre ובקמאו ובצבעים יוצאי דופן. יצירות האמנות שלו נמצאות בכמעט בכל מוזיאון ברחבי העולם, כולל במוזיאון מטרופוליטן לאמנות, סמיתסוניאן, ומוזיאון הלובר בפריז. בשנת 1936 הופסק לחלוטין הייצור בסדנתו. בין הפריטים המוצגים כעת בגלריה ניתן לציין זוג מנורות קיר חתומות ואותנטיות שלו.

 

מיכאל טונט (1796-1871) הוא מעצב ריהוט גרמני-אוסטרי שהחל לפעול ב-1819. בשנות ה- 30 של המאה ה-19 החל להתנסות בייצור ריהוט עץ המכופף על ידי אדים ודבק. לאחר שעיצב את פנים ארמון ליכטנשטיין בוינה, טונט ייסד את חברת “האחים טונט”, שהעסיקה אלפי עובדים, שכללה את טכניקות הייצור והתרחבה לייצור תעשייתי של רהיטים. החברה זכתה במספר פרסים על עיצוב בירידי עולם במחצית השנייה של המאה ה-19. בגלריה כעת מוצג ספסל עץ Thonet, אוסטריה, עץ ועור.

 

אגרטל אר דקו מבית Boch Freres Keramis בלגיה

במלחמת העולם הראשונה נשבה לה ורייה, הפסל והטייס הצרפתי וזה החל לפסל באופן מקצועי דווקא במחנה שבויים גרמני. לואי אוקטב מקסים לה ורייה (1891-1973) התמחה בסגנון האר-דקו.  גלריית המרסייט מציגה את עבודתו זוג פסלים, ברונזה על שיש, משנות ה-30 לצד יצירות רבות ומגוונות מתקופת האר דקו, אר נובו, שנות ה-60 וכן בסגנון אמפיר צרפתי.

ניתן לבקר בגלריה ולהתרשם מהאוסף. בתיאום מראש בלבד.

גלריית המרסייט:
רחוב טאגור 40, תל אביב
טל’: 03-7441271
http://www.hsdesign.co.il/

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר