הנעה לפעלה

איך להניע גולשים לפעולה?
מאת: אסף שטרן, מנכ”ל קומסטאר מערכות בע”מ ומייסד מערכת שלח מסר
דימוי באדיבות: BotheredByBees

353571858_6d6508a424_o

מטרת הטור היא ללמוד כיצד בונים עסק מנצח באינטרנט ומנצלים את משאבינו, כך שלא משנה כמה מתחרים יש לנו וכמה חזקים הם – עדיין ננצח! בטור הקודם למדנו על דפי נחיתה ועל מה חשוב לשים דגש בבניית דף נחיתה, הפעם נלמד על הנעת גולשים לפעולות באתר, בדף נחיתה או באמצעות ניוזלטר. הנעת הגולשים אל האתר עצמו מתבצעת בעיקר באמצעות קידום האתר במנועי חיפוש ופרסום ממומן, המבחן האמיתי מתרחש כאשר הלקוח העתידי נמצא כבר בתוך האתר. מרבית הגולשים נכנסים לעמודי נחיתה או אתרים ועוזבים לאחר שניות בודדות. אחרים מטיילים זמן מה באתר אך יוצאים כלעומת שבאו מבלי לבצע אף פעולה. להלן 6 פעולות פשוטות שנוכל לבצע כדי לשנות את המצב ולהמיר את הגולשים ללקוחות:

מיקוד
טקסט ממוקד ותכליתי, מסודר, קריא, ברור ואסתטי אשר מבטא את עיקרי הדברים – יגרום לגולשים לבלות זמן ארוך יותר בעמוד ויגדיל את הסיכוי שהגולש יבצע בסופו של דבר פעולה.

קיצור
כאשר מציבים באתר טופס הרשמה לקבלת פרטים או יצירת קשר, מומלץ ליצור טופס קצר ככל ההאפשר ולא לבקש מהגולש למלא את כלל קורות חייו. כמו כן עדיף לבקש לא יותר משניים-שלושה פרטים כשדות חובה.

פנייה אישית
כל אחד רוצה לשמוע מה הרווח שיצא לו מהמוצר ולמה הוא טוב לו, איך המוצר מתאים דווקא לו ויפתור את בעיותיו. טקסטים כמו ״אנחנו החברה המובילה בתחום…״ או “אנחנו המומחים בכך וכך…״ פחות יעילים ביצירת הזדהות מצד הגולש – פשוט כי הם אינם מתמקדים בו.

תקינות
תקינות הדף והתאמתו. זה אולי נשמע מובן מאליו, אך ישנם אתרים ודפי נחיתה שבפורמטים מסויימים פשוט אינם קריאים. לדוגמא בסלולרי או בדפדפנים שונים. ככל שהעמוד שלכם יהיה מותאם למדיות רבות יותר כך תהיה כמות גדולה יותר של גולשים שיקבלו את המסר ויבצעו פעולות בהתאם.

פיתוי
כדאי ״לפתות״ את הגולש לבצע פעולה – למשל ע״י הצעת הטבה לנרשמים בטופס. זה לא חייב להיות מוצר שעולה לך כסף, אך כדאי שיהיה לו ערך ממשי לגולש. זה יכול להיות מאמר, טיפ, ערכת התנסות או סרטון מידע בנושא שרלוונטי לקהל הלקוחות שלכם.

לוקיישן
מומלץ להבליט את אפשרויות יצירת הקשר אתכם, כמו למשל הצגה ברורה של מספר טלפון ואימייל. אם מדובר בעסק בעל מיקום פיזי כדאי מאוד לציין גם את הכתובת, בצורה זו אתם מאפשרים לגולשים מהסוג היוזם להגיע אליכם במקום “לצנן” אותם בכך שישאירו פרטים וימתינו לפנייה מכם.

למה כדאי לשים לב ביצירת דף נחיתה או אתר לעומת שליחת ניוזלטר?

באתר אינטרנט
אתרי אינטרנט רבים מאופיינים בעומס של טקסט וויזואל ולכן מומלץ לשים, כבר בשלב פיתוח אתר האינטרנט שלכם, את טופס יצירת הקשר בצורה בולטת וברורה כדי שכל גולש באתר ישים אליו לב ויכניס את פרטיו. זאת בכדי לא לפספס את המטרה הסופית של האתר – השגת לקוחות אקטיביים המבצעים פעולה.

בדף נחיתה
דף נחיתה מאופיין במסר קצר וממוקד המושך את העין ומעביר את המסר בשניות בודדות. מכיוון שטופס יצירת הקשר הינו חלק מהותי מעיצוב דף הנחיתה, ניתן ליצור טופס גדול יחסית ובולט ולמקם אותו במיקום מרכזי בדף.

בניוזלטר
אחת ממטרות הניוזלטר היא לחשוף את הנמען למוצרים נוספים – כך ניתן להגדיל מכירה של לקוח קיים או להביא לקוח פוטנציאלי לכדי רכישה בפועל. מכיוון שניוזלטר נשלח לרוב לסוגי נמענים רבים, ישנה חשיבות לפילוח ולהתאמה של המסר לכל קבוצה בנפרד – למשל, אין טעם לשלוח ללקוח קיים מבצע על מוצר שכבר רכש. לעומת זאת, מבצע על מוצר משלים יהיה מהלך נכון אשר צפוי להועיל ללקוח ולהגדיל המכירה.

נתראה בטור הבא!

חזרה לחדשות ועדכונים