הרצאה

קפה יפו יארח הרצאה מיוחדת על אהבה, אמונה וכסף

קפה יפו-מסעדה כשרה הוקם על ידי אורנה וניר גבעון בלב שוק הפשפשים ביפו, כאשר את המטבח החלבי והנפלא במקום מנהלת בתה של גבעון, השפית רוני ריבלין. יחד עם זאת, ממש לא מדובר במסעדה בלבד, אלא במוסד תרבותי בו נערכות הופעות בסגנונות מוזיקליים מגוונים מכל העולם, ערבי קונספט, סיורים ביפו וגם הרצאות מיוחדות ומאירות עיניים.

הפעם, תערך הרצאה מיוחדת של הסופר, הברוקר והמרצה ארז צדוק, תחת הכותרת “אמריקאי, תימני והודי מדברים על אהבה, אמונה וכסף”. ההרצאה תתבסס על שני ספרים: “הסנדלר מכוכבאן”, רב המכר של צדוק, ו”הודו יומן דרכים” של עזריאל קרליבך מ-1956.

הספר הסנדלר מכוכבאן מפגיש בין ברוקר אמריקאי עשיר, אגוצנטרי וציני, עם בני משפחתו שחיים בפאתי כפר נידח בתימן, ללא חשמל וקידמה, מתוך בחירה. התנגשות הערכים הכל-כך קיצוניים, מובילה לסיטואציות יוצאות דופן ומביאה את הצופה מן הצד, לקחת עמדה היכן הוא נמצא על הקו בין התימני המאמין, הערכי והאנטי-חומרני, לבין הברוקר האמריקאי האגוצנטרי והחילוני. לקלחת הזו יתווסף כאמור גם הפילוסוף ההודי מיומן המסע של קרליבך, אשר יוסיף לתמונה טיפוס שלא נמצא על הקן בין האמריקאי לתימני, אלא בנקודה אחרת לגמרי, ויחד יצרו משולש מרתק. המושגים הלכאורה טריוויאליים: אהבה, אמונה וכסף, ילבשו בהרצאה צורות שונות ומפתיעות, יחליפו מקומות במשולש המוזר וישאירו את הקהל עם חומר למחשבה, גם זמן רב לאחר סיום ההרצאה.

17/11/13, שעה 21:00

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר