המקום בו המציאות היא שלך והלב פתוח
מאת: חניתה צרפתי, מנחה נשים וקבוצות באמצעות חכמת הלב, תבונת התת מודע ו- NLP

חוף

 

איפה הודעות החיזור של ההתחלה? איפה תשומת הלב הנדיבה? האם זה שהתחתנו, ילדנו ילדים ונכנסו לשגרה אומר שזהו זה?
שגרת נישואים, מזה הפחידו אותי כל הזמן…לא מתאים לי. אני רוצה שיחזר אחרי כמו בהתחלה, שלא יקבל אותי כמובנת מאליה.
אני? מובנת מאליה?! יוצא מהבית בלי לתת נשיקה, חוזר, מעיף מבט ומשחק עם הבנות – הלו? איפה אני?
האם ככה זה יהיה מעכשיו? איפה הריגוש וההתלהבות? ממש לא מתאים לי.

הרבה פעמים נראיתי והרגשתי כמו הבחורה הכועסת בתמונה, זועקת ולא בדיוק מקבלת את מה שהיא רוצה. אם את מכירה את התחושות האלה אולי תמצאי עניין בפוסט הזה, שינסה לתת מושג על מה יכול לעזור לך להרגיש יותר כמו שאת רוצה ופחות כמו שהתגלגלת להרגיש. בן זוגך משקף לך במראה הכי אמתית את מה שקיים כבר בתוכך, אפקט המראה, כמה שהוא מעורר התנגדות לפעמים, אף פעם לא משקר – הוא כמו הראי שעל הקיר. תמיד משקף את האמת שקיימת בפנים. “ראי ראי שעל הקיר – מי מקבלת את מה שיש לה בחייה כמובן מאליו בזמן האחרון?” כל השינויים הכי גדולים שאת רוצה שיקרו בחייך יכולים להיות להגיע להתרחש מהר יותר כשאת נמצאת בתדר של אהבה .איך תתחברי אליו? קודם כל שימי לב את מה בחייך את מזניחה ולא מעריכה, אילו דברים ששאפת אליהם בעבר וגם קיבלת, היום הם מובנים מאליהם?

המיקוד בהערכה עוזר לך לכוון את חייך ממקום של יש ושפע אל עבר השינוי. למעשה, ככל שתעריכי את המצב העכשווי שלך יותר – יהיה לך קל לנוע אל עבר אותו שינוי נחשק, כי כך פחות תתנגדי למה שקיים ופחות תתמקדי במה שלא טוב לך. אנחנו כבר יודעות שמה שאת מתמקדת בו צומח, אז אל תשכחי שככל שאת מתנגדת למצב הקיים, לא אוהבת אותו וממוקדת בדברים שאין ושחסר לך, את מעצימה אותו. ועכשיו לתרגיל-  התבונני פנימה בכנות ובאומץ,  מה בחייך קיבלת כמובן מאליו בזמן האחרון? את קורת הגג שלך? המקצוע שלך? הבריאות? את זה שאת נושמת? את החופש? את היכולת ללכת? את זה שאת בזוגיות? את הילדים שלך? מתי ואיפה הפסקת להתרגש בחייך מהיכולות ומהעוצמות שלך, למה את מטילה ספק ביכולת שלך ליצור מציאות שיש בה אהבה והרמוניה?

אם נחזור לסיפור הזוגיות, הסיפור שמכיל המון גוונים, צבעים ועוצמות שונות של אהבה, אז בכל תקופה מסוימת יש לנו יכולת לעלות מדרגה עם הזוגיות – כפלטפורמה מעולה לעבודת התפתחות והעצמה. בכל פעם שבן הזוג מתעלם ממך, מקבל אותך כמובנת מאליה, מעלה ספק לגבייך, מתעניין בנשים אחרות או כל דבר אחר שלא גורם לך להרגיש בנוח – הוא רק מפעיל תבנית שכבר קיימת בתוכך שלא ביודעין.  השאלה היא במה את בוחרת, האם את מגיבה מאותו מקום פגוע ונעלבת או שאת מזהה את ההזדמנות לעשות פה שינוי – לשלוף מתוכך את חלק מהאחיזות הישנות, מהתבניות שלא מאפשרות לך להרגיש אהובה.

הוא לא אשם וגם בטח שלא את, אם נסתכל על המציאות בעין רחבה ועמוקה בטח עשיתם הסכם נשמות לפני שבאתם לתקופת החיים הזו ובהסכם הזה את ביקשת לעבור שיעורים מסוימים וגם הוא. המטרה היא לעבור את השיעורים האלו בהצלחה, וזה אפשרי בעזרת תדר האהבה. אחד השינויים הכי גדולים שמאפיינים את תקופה זו הוא המעבר מתודעת השכל לתודעת הלב והחיבור אל תדר האהבה. כאשר את נמצאת בתוכו, יהיה לך מאוד קל לקבל את מה שאת רוצה וזה אחד הכלים היעילים ביותר ליצירת מציאות בקווי המתאר הנכונים לך.

איך תתחברי אל תדר האהבה?
תדר האהבה הוא תדר עצום ויש המון דרכים להתחבר אליו, הכנתי לך כאן כמה שלבים פשוטים בכדי להתחיל ולהתחבר:
התחילי להעריך את מה שכבר יש לך בחייך ועשי זאת בכנות צנועה.
הרגישי את פעימות ליבך, סמכי על אותותיהן ותהיי קשובה.
חייכי אל ליבו של בן זוגך וגם אל ליבך בחזרה, את שמה לב שהם מחייכים אלייך?
התמקדי במה שהיית רוצה שיקרה, חשבי על דרכים שיסייעו לך בהבאת השינוי.
דמייני בעיני רוחך את מצב בו את מרגישה בטוחה, אהובה, מרוגשת, מחויכת בזוגיות משלך ובשינוי שקורה. התרגשי מהסימנים הקטנים שיתגלו אלייך בזמן בו תרגישי את תדר האהבה, לעצמך, למציאות, לבן זוגך.

מקווה שהרגשת את תדר האהבה שלי בעודי כותבת לך שורות אלו, העריכי כל נשימה, כל חיבוק וכל נשיקה, העריכי, חייכי ואמרי תודה.
הכנסי לכאן וקבלי מדריך מפורט שיעזור לך לשדרג ולשפר את הזוגיות שלך.
חניתה צרפתי, מלמדת נשים להיות “נשואות ומאושרות”.

חזרה לחדשות ועדכונים