טבעוני אדריכלים בונים עתיד טוב יותר

לוואיל מוגרבי, ראש המועצה המקומית עין קנייא היה חלום גדול – להפוך את הכפר הדרוזי הקטן ברמת הגולן (כ-2,200 תושבים) למוקד עלייה לרגל ולמרכז מבקרים, אליו ינהרו מכל רחבי הארץ. להגשמת החלום יזם ראש המועצה תחרות אדריכלות פתוחה, בהשתתפות משרדי אדריכלות מובילים, להקמת קומפלקס חינוכי אדיר ממדים המתפרס על פני 16,000 מ”ר. משרד ‘טבעוני אדריכלים ומהנדסים’ שזכה בתחרות, עתיד להקים בכפר הדרוזי הזעיר את אחד ממרכזי החינוך והתרבות הגדולים בישראל. “מאחורי תכנון הקומפלקס החינוכי עמדה התפיסה להפכו למרכזים קהילתי ותרבותי בקנה מידה ארצי, המאגד סביבו מגוון פונקציות ושימושים, המשרתים את כלל הציבור והופכים לגורם קהילתי ומלכד בין מגוון המעמדות ושכבות האוכלוסייה”, אומר איימן טבעוני ממשרד ‘טבעוני אדריכלים ומעצבים’.

טבעוני אדריכלי

“כל אחד מעשרת המועמדים הגיע עם קונספט ואג’נדה אדריכלית מגובשת, והציג הצעות תכנון מרשימות”, אומר וואיל מוגרבי, ראש המועצה המקומית עין קנייא. “משרד ‘טבעוני אדריכלים ומהנדסים’ קיבל את הניקוד הגבוה ביותר מכל חברי הועדה, בזכות הדיאלוג המרתק שיוצר הקומפלקס עם הטבע, המים, הנחלים, והסביבה הטבעית המקיפה אותו. קומפלקס חינוכי “המטעים” עין קנייה מגשים את שאיפתנו וחלומנו לשלב פעילויות תרבותיות וחברתיות, ולפתח הנהגה וקשר ליישוב דרך מערכת למידה חדשנית ומתקני ספורט, ולייצר מוקד עירוני חדש לקהילה ביישוב. לא מדובר בעוד קומפלקס חינוכי, אלא ככזה המייחד את הסביבה הטבעית של עין קנייא, ועתיד להפוך למרכז מבקרים אליו ינהרו מכל רחבי הארץ”.

טבעוני אדריכלים

קומפלקס חינוכי ‘המטעים’ בישוב עין קנייא, עתיד לגרום להשפעה על הישוב בו הוא נמצא, דרך הגדרה מחדש של הפונקציות החינוכיות, ושל השימוש בבנייני בתי הספר. קומפלקס זה מעוצב כזרז תרבותי על ידי שילוב בין חינוך, תרבות וספורט, כמערכת הוליסטית אחת. תהליך התכנון החל באנליזה של השטח ותנאי הטופוגרפיה, האקלים, משטר הרוחות וזרימת המים דרך המגרש. לפי תוצאות אנליזה זו, נקבעה חלוקת המבנים והשטחים הפתוחים, והעמדתם על גבי המגרש. השלב הבא בתכנון היה לייצר מערכת תנועה המחברת בין כל המבנים והמפלסים בשטח. קביעת מערכת התנועה עוזרת בחלוקת החללים הפנימיים ומיקום הפונקציות השונות.

מוזמנים להיכנס לאתר לקבלת פרטים נוספים על הפרויקטים של טבעוני אדריכלים

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר