טיפול בצלוליט – שלא יעבדו עליכן / הלגה רקנטי

קיימים טיפולים רבים בשוק המבטיחים להעלים את הצלוליט, החל מקרמים למריחה עצמית, דרך עיסויים ועד טיפולי ספא, אך חשוב לדעת – על אף ההצעות הנשמעות מפתות וזולות, לצלוליט אין טיפולי “קסם” מהירים. אספנו חמש עובדות על צלוליט והמלצה על טיפול שבאמת פותר את הבעיה

הצלוליט אינה בעיה רק של בעלות עודף משקל. כ-90% מהנשים סובלות מצלוליט, אך מעטות מהן יודעות מה הסיבה ואיך ניתן לטפל בתופעה. הצלוליט הוא בעיה אסתטית המטרידה לא מעט נשים, אבל רובנו לא באמת יודעות מדוע ובאילו תנאים הוא נוצר ובעיקר, האם ואיך אפשר לטפל בו. לעתים, נשים מתפתות להבטחות גדולות של טיפולים בצלוליט שבפועל אינם מולידים תוצאות. אז קבלו חמש עובדות על צלוליט, כי לפני שמדברים על פתרון חשוב להבין מה הבעיה (ובסוף יגיע גם הפיתרון…):
1. למי קראתם צלוליטיס? צלוליט הוא הכינוי לגבשושיות והשקעים המופיעים על פני העור, בעיקר באזורי הירכיים, המותניים, הישבן, הבטן ולעיתים אף בחלקן העליון של הזרועות. רבים נוטים לקרוא לתופעה צלוליטיס, אך זו טעות. הצלוליטיס הוא דלקת של רקמה תת עורית המחייבת התערבות רפואית, בעוד הצלוליט הוא תופעה אסתטית בעלת ביטוי חיצוני.

2. תתעמלי עד מחר זה לא יעזור – תופעת הצלוליט אינה קשורה למשקל והיא תופיע גם אצל נשים רזות. דיאטה, שריפת קלוריות ותזונה נכונה לא יעזרו לטפל בתופעה כיון שהשומן של הצלוליט אינו מתנהג כשומן רגיל והגוף אינו יכול להשתמש בו כמקור לאנרגיה.

3. זה לא את, זה ההורמונים – הגורם המשפיע ביותר על היווצרות צלוליט הם ההורמונים (ולכן זו תופעה השמורה למין הנשי ונשים רבות נתקלות בה לראשונה לאחר הריון ולידה). גורם נוסף הוא תורשה – אם לאמכן יש צלוליט, גוברים הסיכויים שהתופעה תגיע גם אליכן.

4. את השומן הזה אי אפשר לפרק – תופעת הצלוליט נוצרת עקב פגיעה בכלי דם והחלשות שכבת הדרמיס עד כדי חוסר יכולת להחזיק את תאי השומן במקומם. השומן שהיה בצעירותנו כלוא מתחת לדרמיס, “בורח” דרך רקמות החיבור שנחלשו ונכנס לשכבת הדרמיס עד שניתן לראות אותו דרך האפידרמיס (שכבת העור החיצונית). כשהשומן נמצא בשכבה זו הגוף לא יודע להתמודד אתו ולפרק אותו ולכן, נוצרים גושים והעור הופך גלי.

5. אין טיפולי קסם – קיימים טיפולים רבים בשוק המבטיחים להעלים את הצלוליט. החל מקרמים למריחה עצמית, דרך עיסויים ועד טיפולי ספא, אך חשוב לדעת – על אף ההצעות הנשמעות מפתות וזולות, לצלוליט אין טיפולי “קסם” מהירים. טיפול יעיל בצלוליט מחייב אבחון אישי מדויק של המצב וטיפול כולל המורכב ממספר אלמנטים.
מהי הדרך היעילה לטפל בצלוליט
כמו בכל טיפול קוסמטי או רפואי, אין טיפול אחד היעיל לכולן באותה המידה. מי שמבקשת להשיג תוצאות טובות ושיפור משמעותי, חייבת להגיע לאבחון מקצועי שלאחריו תותאם לה תכנית טיפול אישית שתביאה לתוצאות הטובות ביותר עבורה. חשוב להבין שאם לא מטפלים ברקמה הצלוליט יחזור במהרה, כאשר הטיפול ברקמה הוא תהליך ארוך המצריך סבלנות, ולכן, אל תתפתו למכונים המבטיחים לכן להעלים צלוליט ב-10 טיפולים. סדרת הטיפולים המומלצת מורכבת ממספר חלקים וכוללת בין 12 ל- 30 מפגשים, בהתאם לרמת הצלוליט של המטופלת. סדרת הטיפולים הכוללת האפקטיבית ביותר לטיפול בצלוליט מורכבת משלושה שלבים – טיפול, שינוי ושימור. השילוב ביניהם מבטיח תוצאות אופטימליות בזכות התמקדות בעור ובתאים וחיזוק רקמות החיבור באזור הבעייתי לטווח ארוך.
השלב הראשון – טיפול ב-3 שיטות:

1. טיפול בגלי רדיו הממיס את תאי השומן ש”ברחו” לדרמיס ומלחים את רקמות החיבור שהתרופפו.
2. טיפול בניקוז לימפטי באמצעות אלקטרודות המונחות על האזורים הבעייתיים, שמטרתו להחזיר את מערכת הניקוז לתפקוד מלא ולנקות את הרעלים שהצטברו.
3. טיפול בהזרקות להמסת שומן – השיטה הייחודית מחדירה לעור חומרים ממיסים פיזיולוגיים, ללא צורך בניתוח או בפעולה פולשנית ומלחיצה. הזרקה תת עורית ידידותית ולא מכאיבה, המתבצעת על ידי רופא במכון. טיפול חדשני המצמצם את מוקדי השומן שהתנחלו ברקמה התת עורית.

השלב השני – שינוי:
במקביל לטיפול יש לעבוד על שינוי בהרגלי החיים על ידי התאמת תפריט עם רשימת מזונות ותוספי תזונה המסייעים לפירוק הצלוליט, שעליהם יומלץ לך במכון, כחלק מתפיסה טיפולית כוללת.

השלב השלישי – שימור:
על מנת שהטיפולים יישאו פרי והתוצאות יישמרו לאורך זמן, יש לשים דגש על שימור. אם תקפידי על המלצות התזונה שתקבלי במכון ועל נטילת תוספי התזונה המתאימים, תמנעי את חזרתו של הצלוליט לפחות ב80% מהמקרים. בנוסף, תקבלי במכון תכשירים מותאמים אישית לטיפול ביתי, כדי לכסות את הטיפול מכל זווית אפשרית, ולהגיע לתוצאות האופטימליות.
הלגה רקנטי היא מפתחת שיטת שלושת השלבים של Helga (טיפול, שינוי, שימור) המבוססת על מטרות ותוצאות מדויקות, ועל טיפול כולל בשורש הבעיה מעבר לטיפול בתופעות הלוואי והסימפטומים. השיטה שפיתחה משלבת בין עבודה פנימית (תפריטים לתזונה נכונה, תוספי מזון ושינוי באורח החיים) לבין עבודה חיצונית (תכשירים ייעודיים, קרמים ומכשור מתקדם), היוצרים מעטפת טיפול כוללת והוליסטית, בעלת השפעה משמעותית וארוכת טווח על מצב העור.

 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר