טכנולוגיה

מרכז השליטה והניהול החדש של רשות הכיבוי הארצית שישתלט על השריפה הבאה באמצעות iPad
פתרונות Crestron עומדים בבסיס המערכות והציוד הטכנולוגי שבמרכז הבקרה והשליטה החדש של מערך הכיבוי הארצי, אשר מאפשרות הפיכתו למרכז חירום בעת הצורך, בלחיצת כפתור או מסך מגע

דימוי באדיבות: דוברות הכבאות וההצלה

קרדיט - דוברות כבאות והצלה 2

מרכז השליטה והבקרה החדש של הרשות הארצית לכבאות והצלה, הוקם כחלק מתהליך הפקת הלקחים שלאחר אסון הכרמל ותפקידו לרכז את כלל פעילות שירותי הכיבוי הארציים למרכז ניהול ושליטה אחד. עלות הקמתו של המרכז מוערכת בכשניים וחצי מיליון שקלים ומשך הקמתו ארך כארבעה חודשים. מרכז זה מציג בזמן אמת, את תמונת המצב המקיפה מזירות ההתרחשות השונות ואף מקנה תחזית להשתלשלות העניינים הצפויה להיות בהתאם למידע הנקלט. לשם יצירת מרכז שליטה ובקרה בסדר הגודל והחשיבות הללו, נדרשים פתרונות טכנולוגיים, חדשניים ועוצמתיים אך יותר מכך – יש צורך בתמרון, ניהול ושילוב מיטביים של מערכות שונות על מנת שיוכלו לעבוד יחד באופן מיטבי אשר יתבטא בתגובה יעילה ובמוכנות מראש לאירועי החירום השונים.

ניהול המרכז כולו מתבצע באמצעות מכשיר iPad, עליו מותקנת אפליקציה של Crestron, או מעמדות שליטה ובקרה ייעודיות. על מנת להגיע למוכנות המיטבית בזמן שיא הוגדרו תרחישי ואירועי החירום האפשריים ובהתאם אליהם הוגדרו באפליקציה ההיערכויות המתאימות של המרכז, כך שבעת הצורך ובעזרת לחיצה על לחצן בודד, כל הזירה במרכז השליטה תשתנה באופן אוטומטי וכולל – המסכים יתכווננו לעמדות המוגדרות, כיוונון התאורה, העלאת מערכות התפעול והתוכנות רלוונטיות, ניתובן של העמדות, הגברה והשקטה של אמצעי הסאונד, פיצולי מסכי הווידאו, מערכות Video Conferencing, וילונות מוסטים ועוד. השילוב המערכתי הכולל מביא את מערך הכיבוי וההצלה, במהירות שיא, למצב ההתמודדות המיטבי אל מול שלל התרחישים השונים.  היתרון של הטכנולוגיה הזו הוא הגמישות המקסימאלית שלה שממצבת את המערך במקום בו היא עוצמתית ובעלת שליטה רחבה.

בבסיס המערך הטכנולוגי של המרכז עומדים הפתרונות של חברת  Crestron שיושמו  על ידי G4S’ ישראל’ ובשיתוף עם חברת ‘ברקאי בני ברוקשטיין בע”מ‘. מרכז הכבאות הארצית החדש הינו הראשון מסוגו בישראל ומאפשר שליטה ובקרה בזמן אמת על אירועי שריפה, חילוץ ואסונות. במרכז הוקמו שבע עמדות לשבעה מפקדי המחוזות המאפשרים שליטה בזמן אמת על הגזרות הרלוונטיות והתעדכנות רציפה בנוגע למחוזות נוספים. בנוסף, יוכלו מפקדי המחוזות לתקשר ישירות עם זרועות הביטחון וההצלה השונות הפועלות בשטח – צה”ל, מד”א, המשטרה, פיקוד העורף, המשרד לביטחון פנים וגופים נוספים.

משרד Crestronישראל הוקם בשנת 2012 כמשרד ה-92 של החברה האמריקאית בעולם אשר קיימת כבר למעלה מארבעה עשורים.  Crestron ישראל עובדת כיום עם האינטגרטורים המובילים בתחום המסחרי, הממשלתי-צבאי והפרטי, ומספקת שירותי ייעוץ מכירות, הדרכה ותמיכה מקיפים ללקוחותיה.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר