טרנד

קירות ירוקים – טרנד הגינון האירופי והאמריקאי מגיע לישראל רצ’ארד רוזנבאום, מנכ”ל “רוזנבאום מערכות גינון”, היחידי בישראל המשתמש בגינון וורטיקאלי לפי שיטתו של פטריק בלנק (Patrick Blanc) שהייתה מוגנת בפטנט במשך 25 שנה. השיטה מאפשרת לכל אחד ליהנות מצמחיה פורחת על קיר הירוק במשך כל ימות השנה עם תחזוקה מינימלית וחסכונית באנרגיה ומים 

פרויקט בנווה צדק
פרויקט בנווה צדק

רצ’ארד רוזנבאום, מנכ”ל ומייסד של חברת “רוזנבאום מערכות גינון”, אגרונום במקצועו, מציג שיטת גינון ורטיקאלית ייחודית, המותאמת לאקלים ישראלי. מדובר בגינון לפי שיטתו של חלוץ התחום, פטריק בלנק (Patrick Blanc) שהייתה מוגנת בפטנט במשך 25 שנה, ונחלה הצלחה ברחבי אירופה וארה”ב במשך שנים אלו. המערכת הינה פורצת דרך, הראשונה והיחידה, שמביאה פתרון מקצועי לגינון מהטכנולוגיה החקלאית. רוזנבאום מאפשר לכל אחד לעטר את ביתו בצמחיה פורחת על הקיר במשך כל ימות השנה, המעניקה תחושת נינוחות ויוקרה, עם מינימום תחזוקה וחסכון באנרגיה ומים.

מדובר בשיטה היחידה המספק פתרון לגנן כל קיר בגובה רב. זוהי מערכת הידרופונית עם שימוש במים ממוחזרים כגון, מי מזגנים. היא דוגמת את שורשי הצמח ומזהה אם הוא נמצא בתנאי גידול מיטבי על ידי בדיקת זמינות המים, חומרי הזנה ו-PH. מערכת בקרה זו מצמצמת את עלויות האחזקה, מקלה על הטיפול בצמחיה, הנשארת תמיד מטופחת ויפה. בזכות השיטה והמקצועיות, רוזנבאום ביצע פרויקטים  גדולים ויוקרתיים ביניהם, מכון ויצמן – שם ניצב קיר בגובה 20 מטרים, “המלון ברחוב מנדלה”, חברת תרופות דקסל פארמה , קיר בגובה 30 מטרים מהגבוהים בעולם ועוד רבים.

הקירות הירוקים, מלבד היותם פריט עיצובי סביבתי, תדמיתי ואסתטי, הם בעלי יתרונות בולטים:

  • חסכון באנרגיה – הקיר הירוק מהווה שכבת בידוד נוספת לקיר מה שמפחית את צריכת האנרגיה בחלל  לחימום וקירור השטח.
  • אקוסטיקה – הקיר משמש כחומר בידוד אקוסטי – רעשים וויברציות  נבלעים בתוך המצע.
  • טיהור אוויר – הצמחים סופחים רעלים מסנתזים אותם ומשחררים במקומם איוור נקי ומטוהר.
  • מחזיר את הטבע לעיר – הקיר הירוק מהווה בית גידול לבעלי חיים, כגון: ציפורים, פרפרים ועוד בעלי חיים חיוניים לשמירה על המערכת האקולוגית העירונית.
  • תורם לסביבה נעימה – הקיר הירוק משרה אווירה מרגיע אשר לפי מחקרים יכולה לשפר ביצועים בקרב העובדים ולטפל באלרגיות.
  • אחזקה קלה

רצ’ארד רוזנבאום מייסד החברה עלה לארץ מצרפת. לאחר לימודי אגרונומיה בפקולטה לחקלאות ברחובות, הקים בשנת 1997 את “רוזנבאום מערכות גינון מתקדמות” מתוך רצון לשלב אהבה לצמחים עם אסתטיקה.  החברה עוסקת בייעוץ ומתן פתרונות אגרונומיים, בכל הנוגע להקמת פרויקטים מתקדמים של גינון. ריצ’ארד רוזנבאום הוא אגרונום בעל ידע וניסיון רב ומגוון בתכנון ובהקמת פרויקטים גננים ייחודיים. מאז הקמתה, רכשה החברה מוניטין רב בעיצוב גינות ותכנון נוף בהתאמה אישית. החברה מתמחה בתרגום רעיונות- העיצוב לכדי מציאות: החל מהתאמת תשתית הפרויקט לתנאי הסביבה, המשך בשילוב שיטות – הגינון המתאימות ביותר, וכלה בתחזוקה שוטפת של הפרויקט, גם לאחר סיומו.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר