יואב אסא מעורר השראה

להישרף ב-70% מהגוף ולחזור לחיים: סיפורו של יואב אסא

“אחרי כמה הנשמות אני חוזר לחיים, ומתלונן בעיקר על כאבים ברגל ימין” כך מתחיל סיפורו של יואב אסא, בוגר יחידת 669 ומאמן כושר קרבי, שנפגע ממכת חשמל מול חניכיו במהלך אימון בחפץ חיים. יואב ספג מכת חשמל של 162 קילו וואט שיצרו כוויות ב-70% משטח גופו. יואב חזר לחיים, וכיום רוצה לעורר באחרים השראה להגשים את עצמם.

המרצה ויזם יואב אסא יופיע וירצה ב14.3 בשעה 21:00 עד 22:30 בברזל 36 רמת החייל תל אביב

יואב אסא בן 40, בוגר יחידת 669, מעביר אימוני הכנה לצבא בשם “אסא אותי לוחם” ב-18 שנים האחרונות, בעל מכון לאימונים פונקציונאליים, מייסד מרוץ שטח בשם “iron beast” בארבע שנים האחרונות. כמו כן הוא “בוגר” מחלקת הכוויות של תל השומר. זה לא ניכר עליו כאשר פוגשים אותו. הוא מחייך, משדר ביטחון ועושה רושם של אדם חזק. רק לאחר שיוצאים מההרצאה שלו, מבינים עד כמה התאונה שעבר השפיעה עליו.

ב-2011 התחשמל במהלך אימון כושר קרבי עם חניכיו, סמוך לגבעות קיבוץ חפץ חיים. לקראת סוף האימון החל להוריד את משקפי השמש, וכף ידו התקרבה למרחק של חצי מטר מקו מתח. זה הספיק בשביל לסגור מעגל, ואסא ספג מכת חשמל של 162 קילו וואט. למרבה “המזל”, התאונה התרחשה בסמוך לבסיס צבאי. חניכיו רצו אל הבסיס וזעקו לעזרה. המוקדן בבסיס הכיר את אסא והזניק את חבריו ב-669 בבהילות רבה. כעבור 12 ימים בתרדמת אסא קם, ומצא את עצמו בבית חולים עם כוויות על 70% משטח גופו. זו הייתה תחילתו של תהליך החלמה ארוך, מפרך ורווי כאב, שבסופו חזר אסא לפעילות מלאה.

כיום אסא מעביר הרצאות בהן הוא מתאר את תהליך השיקום שעבר בעקבות מכת חשמל. סיפורו מעורר ההשראה ממצב אותו כבחירה מושלמת עבור המון אנשים .

צילום תמונה ימינית: דוריאן קרידו

פרטים נוספים >>

14.3.2020 יום שבת

כרטיס בודד: 50 ₪

תחילת האירוע 21:00 – 22:30

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר