יעוץ לאוכלוסיה המבוגרת

ילדים זקוקים לתמיכה בטיפול בהורים
להזדקן בכבוד היא משאלת הלב של כל אחד ואחד מאיתנו, אך מי יכול להבטיח לנו שהיא אכן תתמלא? דפנה מור, מנכ”ל חברת “דפנה שבילי זהב”, מלווה, מכוונת ותומכת במשפחות המחפשות את הפתרון ההולם ביותר לבן משפחתם המבוגר. לאחר שנים רבות של עבודה במערכת הציבורית והפרטית בתחום הסיעוד, מור יודעת בדיוק מה מתאים ומגיע לכל אדם מבוגר במדינה ומהו המקום האידאלי עבורו להזדקן בכבוד

החדשות הטובות עבור כולנו הן שתוחלת החיי שלנו בעלייה מתמדת, אך יחד עם זאת, אין זה אומר בהכרח שלהיות זקן הופך גם כן לפשוט יותר ולהיות ילדים מסורים של מבוגר סיעודי, זה קשה ומורכב כשלעצמו  ולפעמים אף כמעט בלתי אפשרי. הדבר נכון במיוחד לאור העובדה שרוב המטופלים בהוריהם המבוגרים, נמצאים בעצמם באמצע החיים – מצד אחד מדובר באוכלוסייה שעדיין נושאת באחריות לפרנסת המשפחה וגידול הילדים ומן הצד השני, מחויבת גם לאיכות חיי הוריהם.

ככל שאוכלוסיית הקשישים הולכת ומזדקנת, אחוז הקשישים הסיעודיים בה גדל. על פי נתוני משרד הבריאות, בסוף שנת 2006 עמד אחוז הקשישים בישראל על 10% ובשנת 2025 צפויה עליה ל- 13%. 6% מכלל הקשישים כיום שוהה במוסדות ובמקרים רבים, מעבר הקשיש למוסד מתרחש בלית ברירה: בני המשפחה כבר אינם מסוגלים לטפל בו ולהיענות לצרכיו הסיעודיים וכתוצאה נחווה המעבר כאירוע קשה, למשפחה ולקשיש עצמו, המלווה לעתים ברגשות אשם, בלבול, חוסר אונים ופחד. בני המשפחה מוצאים את עצמם באיבוד שליטה ובלחץ נפשי, אינם יודעים היכן להתחיל, מהו המקום המציע את הטיפול המסור ביותר והחשוב מכל: מה הן זכויותיהם של יקיריהם.

טיפול בבני משפחה מזדקנים זו משרה מלאה. ההתעסקות עם הביורוקרטיה בדרך למיצוי הזכויות, ההתמודדות עם כלל הרשויות המטפלות, בצד ההתמודדות עם הטיפול והתמיכה בבן המשפחה המזדקן  – כל אלו גם יחד צורכים זמן ואנרגיה אינסופיים. זו בדיוק הסיבה שדפנה מור הקימה את חברת “דפנה שבילי זהב” לפני כ־11 שנים. מטרתה הייתה להוות כתובת מרכזית לייעוץ, הכוונה וליווי לאוכלוסייה המבוגרת ולבני משפחותיהם, בכל הקשור במציאת פתרון דיור ובית הורים.

את הידע הרב שברשותה, צברה מור לפני שנים רבות, כאשר שימשה אחראית על פוליסות סיעודיות ושירותי בריאות נוספים בקופת חולים לאומית, לאורך 12 שנים. כאשר פנתה לדרך עצמאית, היה כבר ברשותה כל הידע הקיים על השירותים הציבוריים בישראל, על זכויות הקשיש והקשיש הסיעודי ועל האופציות העומדות בפני בני המשפחה.

לידע הזה נוסף הניסיון, הנחישות, המקצועיות וסיפורי ההצלחה המרגשים. 11 שנים שמור סורקת את הארץ לאורכה ולרוחבה בניסיון לעזור למשפחות ומתאימה את שירותיה לכל אדם, בכל מקום בארץ. וכך הוגשם החזון מאחורי “דפנה קווי זהב” ואין איש שלא נמצא לו מקום בו יוכל להזדקן בכבוד.

דעו מה מגיע לכם
כאשר אדם מבוגר מידרדר לפתע ונזקק לסידור חוץ -ביתי בשל מצב בריאותי או נפשי, בני משפחתו נדרשים לקבל החלטות מידיות, עוד בטרם יספיקו לעכל את מצבו החדש של יקירם, שעד אתמול עוד תפקד באופן עצמאי. בנוסף ללחץ הרב שמתלווה לאירוע זה באופן טבעי, בדרך כלל גם אין לבני המשפחה את הידע הנדרש כדי להתארגן מבחינה כלכלית – הם לא מודעים למה שמגיע להם וכיצד פונים לקבלת הסיוע הנדרש. פה נכנסת מור לתמונה, לצד צוותה המסור: הם נעמדים לצד המשפחה, מרגיעים ומעודדים.

מור וצוותה מקפידים לראות קודם כל את האנשים מאחורי האירוע. יש להם כתף רחבה ולב אוהב, לנחם ולהכיל את כול מגוון התחושות שצפות ועולות. במקביל, נעשים כול הבירורים הנדרשים, מובאים הקריטריונים, נפרש הידע וכל אפשרויות העזרה במימון, עד לקבלת הסיוע המגיע מהמדינה ולמציאת הפתרון המתאים ביותר, לכל אחד ובאופן אישי.

חברת “דפנה שבילי זהב” גאה לשמש כיום כמרכז ייעוץ למשפחות המחפשות פתרון מהיר, יעיל ואופטימלי לבן משפחה מבוגר, שאינו יכול לתפקד באופן עצמאי, מסיבות בריאותיות או נפשיות. החברה מתחייבת ללוות את הקשיש הנזקק ובני משפחתו, עד למציאת הפתרון המתאים ביותר ועומדת לרשותם 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, בפריסה ארצית.

שירותי החברה כוללים:

  • פגישת הכרות אישית בבית הפונה, הכוללת יעוץ ראשוני, בירור כלל הצרכים  והכוונה על פי קריטריונים (הגדרה רפואית של תפקוד הקשיש, יכולת כלכלית ואזור גאוגרפי).
  • סיור ברכב החברה לבחירת מקום, הכולל הסברים אודות המוסדות השונים ועזרה בבחירת הפתרון האופטימלי. 
  • עזרה במעבר מהבית או מביה”ח למסגרת שנבחרה.
  • סיוע במילוי טפסים והגשתם למשרדי הממשלה. 
  • עזרה במציאת מקורות מימון.
  • ליווי צמוד ביום קליטת הקשיש במסגרת שנבחרה.
  • מעקב והקלטות וידיאו על פי בקשת המשפחה.
  • שמירה על קשר עם הקשיש ומשפחתו.
  • בירור ומעקב לבדיקת לשביעות רצון מהמסגרת.

בנוסף לניסיון הרב וההיכרות המעמיקה עם חוקי הסיעוד בארץ והמוסדות השונים, מור נמצאת תמיד עם היד על הדופק, מתוך הבנה כי המסגרות לאוכלוסייה המבוגרת אינן סטאטיות, אלא משתנות תדיר. לפיכך מור מחויבת לעקוב בדריכות אחר כל שינוי, לטוב ולרע, תוך שהיא ניזונה מהמשוב האינטנסיבי שמתקבל מהאדם המבוגר ומבני משפחתו.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר