כוכבים בשמי היידישפיל

תמונה ליידיש פילבעונה הנוכחית של תיאטרון היידישפיל מתארחים כוכבים מהשורה הראשונה – טוביה צפיר, אודיה קורן, ומוטי גלעדי ובתו דורין

 

העונה הנוכחית מתאפיינת בתמהיל מיוחד ורבגוני של קלאסיקות יהודיות והפקות ישראליות מקוריות, המחזקות את מעמדו של תיאטרון יידישפיל כאחד התיאטראות המובילים בארץ, בעל ערך אומנותי ומקצועי עבור חובבי התרבות בכלל, ועבור חובבי תרבות היידיש בפרט. גם בעונה הנוכחית מתארחים שחקנים מהשורה הראשונה:

 

יידל מיטן פידל – קומדיה מוסיקלית בכיכובו של טוביה צפיר, על פי הסרט היידי המצליח בכל הזמנים. קורותיהם של חבורת כליזמרים נודדים בחיפושם אחר האושר.

 

שירלי ולנטיין – אודיה קורן בקומדיה שכבשה מיליוני לבבות. עקרת בית ממוצעת בגיל העמידה מתחילה לראות את העולם ואת עצמה באור חדש, לאחר שחברתה הטובה ביותר מציעה לה חופשה בת שבועיים ביוון.

 

מיין אוצר – מוטי גלעדי ודורין גלעדי במופע קומי-מוסיקלי מצחיק ומרגש. השירים הם נכס צאן ברזל מתרבות הזמר היידי וקטעי בידור וחיקוי אקטואליים. חוויה בידורית!

החיים על פי בודו – הצגת בידור רבת משתתפים בכיכובו של יעקב בודו. מיטב המערכונים, קטעי הצגות ושירים, בהם הופיע יעקב בודו כשחקן תיאטרון במשך 60 שנותיו על הבמה.

 

לכבוד הקיץ, מציע התיאטרון מנוי ל-3 הצגות ב-180 ₪ בלבד

ההצגות בליווי תרגום סמולטני לעברית ולרוסית

תיאטרון יידישפיל הינו תיאטרון היידיש היחיד בישראל. הוא נוסד בשנת 1987 מתוך תחושת שליחות להחזיר ליידיש, שכמעט ונכחדה מהעולם, את חינה, עממיותה ותפארתה, ולמקדה כתרבות עשירה ומשמעותית המהווה אבן יסוד חשובה בתולדות העם היהודי. עד היום העלה התיאטרון למעלה מ-100 הפקות חדשות בכל רחבי הארץ, וזכה גם להכרה בינלאומית בעקבות השתתפותו הקבועה בעשרות פסטיבלים בינלאומיים ברחבי העולם וזכייתו בשורה ארוכה של פרסים בינלאומיים. בתיאטרון משחקים מיטב שחקני היידיש הוותיקים כמו יעקב בודו, אנאבלה, אורי קובלסקי ומוניקה ורדימון, אליהם הצטרפו במהלך השנים שחקנים צעירים, ילידי הארץ ועולים חדשים מבריה”מ לשעבר, מרומניה ומארגנטינה – רובם למדו יידיש תוך כדי משחק ביידישפיל. בנוסף מופיעים בו שלל שחקנים אורחים מובילים כמו ליא קניג, מייק בורשטיין, דבל’ה גליקמן, יונה אליאן קשת, אילן דר, טוביה צפיר, אודיה קורן ועוד.

חזרה לחדשות ועדכונים