לבחור לעבוד בדרך שלך ‘נתיב הלב’ / יוזמה דרך הלב

ארגון ‘יוזמה דרך הלב’, ממובילי מהפכת השיקום של המאה ה-21, מסייע למתמודדים להשתלב בעולם תעסוקה חדשני, המעודד יצירתיות וחשיבה אינדיווידואלית. בזכות הארגון, אלפי מתמודדים עם מגבלה נפשית עובדים כאנשי שיקום וטיפול, פותחים ומנהלים עסקים עצמאיים, ומובילים פרויקטים יזמיים.

החלום הגדול של א’, המתמודדת עם מגבלה נפשית ומציירת כל חייה, היה להפוך את תחביב הציור למקצוע. בזכות תכנית ‘יוזמה’ תוכלו למצוא אותה היום בגלריה המצליחה שפתחה ומנהלת בעצמה. וכך תוכלו להכיר גם את ג’ שמנהלת קליניקה לקוסמטיקה טבעית, את ה’ שהקים עסק מצליח לעיצוב אתרים, את ח’ שאהב כל חייו לפסל בעץ, והיום הוא עושה זאת בנגריה הפרטית שהקים ומנהל. גם י’ שמבשלת מאז שהייתה ילדה, לא האמינה בחלומותיה הכי ורודים שתמצא את עצמה יום אחד מנהלת מסעדה מצליחה. סיפורים אלה, הם רק טיפה קטנה בים עצום, של מאות עסקים עצמאיים ופרויקטים יזמיים שנפתחים ומנוהלים ע”י מתמודדים לאורך השנים, ומעל אלפיים מתמודדים שעברו תהליך להקמת עסק.

‘יוזמה’ היא התכנית הראשונה והמובילה בישראל, לפיתוח יזמות עסקית ועצמאות תעסוקתית, עבור מתמודדים עם מגבלה נפשית, המעוניינים לבחון אופקים תעסוקתיים חדשים ואפשרויות למימוש יכולות, כישורים ושאיפות. היא מיועדת לאלו הבוחרים להתפתח ולהתקדם כעצמאיים בעולם העבודה כמשתתפים פעילים, מתפרנסים ותורמים. התכנית מספקת שירותי הדרכה, תמיכה, ליווי אישי, אימון שיקומי וייעוץ עסקי, במספר מסלולים: מסלול להעסקה עצמית (יזמות עסקית), מסלול להתפתחות תעסוקתית (פיתוח קריירה) ומסלול קבוצות (לפיתוח מיזמים קבוצתיים). התכנית משלבת ליווי ואימון שיקומי פרטני ליזמות ולהקמת עסק, ומלווה את המשתקם יד ביד לאורך כל שלבי התהליך, עד להקמת העסק או למימוש המיזם, וכמובן גם אחריו. על פי מחקרה של דר’ מיכל רביבו, שרידות העסקים שנפתחים ע”י מתמודדים בתכנית ‘יוזמה’, גבוהה משמעותית משרידות העסקים בשאר האוכלוסייה, בעיקר בזכות הליווי האישי והצמוד שמספקת התכנית למתמודדים. בתכנית ‘יוזמה’, גם תחביב הוא הזדמנות לפרנסה ויכול להפוך לפעילות עסקית. מבין העסקים שנפתחו בליווי יוזמה: קליניקה לקוסמטיקה טבעית, עיצוב אתרים, שיווק אינטרנטי, נגריה, שיפוצים ותיקונים, קיטרינג והסעדה, שיעורים פרטיים ולימודי שפה, תרגום ותמלול, עריכה ספרותית, עיצוב גרפי ומאות עסקים עצמאיים ומיזמים עסקיים נוספים. רבים מהמתמודדים אף מנהלים פרויקטים של יזמות חברתית בתחום השיקום, ומעבירים הרצאות בבתי ספר, חברות וארגונים, על סיפורם האישי מעורר ההשראה.

או כפי שמספרים המתמודדים: “המאמן העסקי שלי דיבר אליי בגובה העיניים… למדתי את עקרונות ניהול העסק, העבודה על משימות וניהול לוח זמנים… היום העסק שלי צומח” (א’, בעל עסק לעריכה לשונית וספרותית). “בשיתוף עם המאמנת, הצבנו מטרה להגשמה עצמית שלי כמוסיקאית יוצרת. המאמנת עבדה איתי על תכנית פעולה, בה פירטתי מטרות מהקטנות ביותר ועד למטרה הנכספת, הכוללת בחובה התפרנסות ממוסיקה. היום אני מופיעה ומתפרנסת” (ק’, מוסיקאית). “אחרי המשבר הגדול איבדתי שם ומעמד. הליווי של ‘יוזמה’ החזיר אותי למסלול, והיום אני גאה לפרנס את משפחתי מהיצירה שלי כעוסק עצמאי (ג’רי, יוצר ומוכר מוצרים מעץ). ” בשנה האחרונה אני עוברת עם המאמנת שלי תהליך אימון עסקי שיקומי, שבאמצעותו למדתי למקד את העשייה שלי בדבר שאני הכי אוהבת לעשות. אני מתחילה להצליח באמצעות החיבור לניצוץ הפנימי שלי” (ו’, לקוחה של ‘יוזמה’).

לאתר של יוזמה דרך הלב 

חזרה לחדשות ועדכונים