לחצות את גבולות הז’אנר ולהמציא כל פעם מחדש


A2תערוכתו החדשה של האמן רוני גולדברג – “חזרה”, המוצגת בגלריה האורגים, מייצגת את חזרתו של האמן למקום החוויתי והפנימי. 22 מציוריו החדשים המוצגים בתערוכה משקפים פריצת מסגרות וסגנונות, מתוך התמקדות בתחושות ובהשפעות שאינן ניתנות לביטוי באופן מילולי, ובדינמיקה של ההתרחשויות בסביבתו הקרובה והרחוקה.

 

תאריך פתיחה: 13.2.15 בשעה 12:00

תאריך סגירה: 4.3.15

 

גלריה אורגים, אורגים 21, חולון.

 שעות פתיחה: ימי ג’-ה’: 16:30-19:00

יום ו’: 10:00-13:00

 

האמן רוני גולדברג כונה על ידי דר’ חיים גמזו, מבקר האמנות הנודע – “גדול האקוורליסטים החיים בינינו כיום”. הוא נולד בשנת 1947 במינכן, ובהיותו בן חמש עלה לישראל עם הוריו, שהיו מהבודדים ממשפחתם ששרדו את השואה. כישרונו יוצא הדופן של גולדברג התגלה כבר בנעוריו, ובגיל 16 הציג את תערוכת ציוריו הראשונה. במהלך השנים הציג ב- 54 תערוכות קבוצתיות ובתערוכות יחיד בארה”ב, קנדה, הולנד, גרמניה, סקוטלנד וישראל. בשנות השמונים היה גולדברג מחלוציו של ז’אנר האמנות הסביבתית, אשר כובש את במת האמנות בישראל בימים אלו. בשנת 1993 עבר האמן להתגורר במושבת האמנים צפת. באותה תקופה נודע בזכות יצירותיו העדינות, ובאקוורלים הליריים שצוירו במכחול בעל שערה אחת, המשקפים את הנוף האנושי בארץ ישראל, כמו גם את האתוס ההיסטורי שלה.

בתערוכתו החדשה מזה שנים – “חזרה” בגלריה אורגים בחולון, מציג גולדברג סגנון אקספריוניסטי מופשט, סגנון ההולך וצובר תאוצה בארץ ובעולם. חלק מהציורים מתאפיינים בעזות הבעה ובמריחות מכחול אינטנסיביות, ולעומתם איורים עדינים היוצרים סוג של מתח בין ההתפרצות הצבעונית לבין הקווים העדינים בשחור-לבן התוחמים את היצירה וכמו מעמידים לה גבולות. גולדברג הוא אמן, חוקר וממציא, אשר סקרנותו האין סופית מאפשרת לו להמציא את האומנות בכל פעם מחדש ביצירות מרגשות החוצות את גבולות הז’אנר.

“התערוכה החדשה מייצגת עבורי חזרה למקום חוויתי ופנימי של יצירה, שאינה מוגבלת על ידי טכניקות שבהן יצרתי עד לפני מספר שנים”, אומר רוני גולדברג. “בעבר התמקדתי בסגנון ריאליסטי ויצרתי עבודות אקוורל רבות שהצריכו דיוק ומשמעת עצמית. העבודות בתערוכה משקפות עבורי פריצת מסגרות, דרך ייצוג תחושות והשפעות שאינן ניתנות לביטוי באופן מילולי, העוסקות בדינמיקה של ההתרחשויות בסביבתי הקרובה והרחוקה”.

תערוכת “חזרה” מייצגת באופן סימבולי גם את חזרתה של גלריה האורגים, לאחר שעברה שיפוץ ושינתה את פניה, וזוהי תערוכתה הראשונה של הגלריה מאז פתיחתה המחודשת.

גלריה האורגים היא גלריה עשירה המציגה מגוון רחב ומשתנה של יצירות ופריטי אומנות. הגלריה הממוקמת בחולון מהווה את אחת הבמות הבודדות בארץ המקדמות את אמנות הפיסול, חושפת אמנים שלא זכו להכרה דרך פרויקט “אורגים של חסד”, ומחזקת את אמני העתיד דרך תערוכות סוף שנה של מחלקות אמנות באקדמיות ובמכללות, ואירוח תכניות ובתי ספר לעיצוב. הגלריה הצעירה והדינאמית מאפשרת במה ייחודית לאמנים, ומאופיינת בפתיחות אמנותית והיעדר חסמים או התקבעות בזרם אמנותי מסוים.

A7 A8


חזרה לחדשות ועדכונים