מוזיאון מגדל דוד מציג: ‘בלילה ההוא’ – סיפור על אהבה וחרם

המופע ‘בלילה ההוא’ מחזיר אותנו אל ימי המנדט הבריטי, ומציג את ירושלים כפי שלא הכרנו.

בלילה אחד, במועדון הארחה נחשק, נפרשת יריעה פוליטית, חברתית ותרבותית של אותה תקופה.

הקהל שמוזמן אל הבר, מוצא את עצמו במרכז ההתרחשות, כשסבבו נרקם סיפור ירושלמי שלא נכנס לדפי ההיסטוריה. סיפור אודות אהבה במקום בלתי אפשרי, סיפור אודות ביקורת ורצון לחיות חיים טובים יותר.

מופע תאטרון תלוי מקום, שנכתב במיוחד עבור חלל תערוכת ‘לונדון בירושלים’ ויועלה רק בה

21-22/11
יצירתה של מאיה בואנוס
בהשתתפות: סיגל חמיידס, שחף יפהר, עדן כהן, צליל רובינשטיין ומיכל תמרי
מלחין ומנהל מוזיקלי: דניאל פיין

“בלילה ההוא” יוצג ב 21/11, 22/11 בשעה 21:00

מאיה בואנוס היא יוצרת ושחקנית. בוגרת החוג ללימודי התיאטרון באוניברסיטה העברית, ובוגרת תואר שני במסלול שחקן-יוצר- חוקר באוניברסיטת תל אביב. כמו כן, למדה מאיה משחק בבית צבי ובמכללת סנטה מוניקה שבלוס- אנג’לס. כתבה וביימה את ההצגה ״דין סוטה״, שיחקה בפרויקטים שונים (בתיאטרון ועבור המסך), יצרה והשתתפה בהפקה ״סינדרום E- קונצרט בשלוש מערכות” ולאחרונה הציגה בפסטיבל עכו את המופע “המקום ינחם אתכם” בעקבות פרשת חטופי תימן.

תערוכת ‘לונדון בירושלים’ עוסקת ברגעים הנדירים בהם, בראשית המאה ה-20, תחת שלטון המנדט, הפכה ירושלים מעיר קטנה ומוזנחת בה הביוב זורם ברחובות, לעיר מערבית משגשגת עם ניחוח בינלאומי. התערוכה מסיטה לרגע קט את המבט מירושלים הפוליטית והדתית, ומביאה את החלק הטוב בסיפור חיי היום יום של העיר המנדטורית – מוסדות התרבות והבילוי, התערוכות והירידים, חוגי התיאטרון, אולמות הקולנוע, הקונצרטים הקלאסיים והריקודים הסלוניים, מועדוני הספורט, בתי הקפה, האוכל והאלכוהול. בואו לבקר באולפן ירושלים המשוחזר של ימי הרדיו הבריטיים, להשתתף בנשף ריקודים ובמסיבות הסלון של החברה הבריטית הגבוהה, להציץ בחוויית הקולנוע הבריטית, לשבת בבר הבריטי המיתולוגי ‘פינק’, לצפות בפרסומות ומודעות ישנות המבשרות על אירועי התרבות, ולהתרשם מסרטונים על יצירות האדריכלות הבריטית של התקופה המנדטורית.

 

מוזיאון מגדל דוד בירושלים הוא הרבה יותר ממוזיאון. זהו אתר היסטורי וארכיאולוגי בו מתרחשים כל העת אירועי תרבות ואמנות, תערוכות מתחלפות, פעילויות חינוך, הופעות ומסיבות. אירועי התרבות והפעילויות במגדל דוד מיועדים לכולם – לישראלים ולתיירים בכל גיל, מכל דת ולאום. הם מחברים בין מזרח ומערב, בין קודש לחול, בין ימי קדם לימינו אנו, ומציגים את ירושלים הנצחית והעכשווית, האוניברסלית והרב-תרבותית. מגדל דוד של כולם!

צילום: ריקי רחמן

חזרה לחדשות ועדכונים