מינטי – עיצוב רענן ונקי של רשת בריאותית חדשה בישראל / שטרנפלד אדריכלים

משרד שטרנפלד אדריכלים, כאוטוריטה בתחום תכנון ועיצוב מרפאות בישראל, מעצב את רשת מכוני minty להלבנת שיניים והזרקות, הראשונה והיחידה מסוגה בישראל, על פי עקרונות של ניקיון צורני באווירת ספא ייחודית

 

 

כאשר קיבל לידיו את המיתוג העיצובי של רשת מינטי (minty), רשת מכונים להלבנת שיניים והזרקות, הבין אדריכל אבי שטרנפלד כי עליו ליצור “יש מאין”. אמנם הפטנט של חללי טיפולים להלבנת שיניים בקניונים קיים כבר באירופה, אך שם מדובר בשירות ברמה נמוכה יחסית. בישראל, דובר על הקמת רשת חדשנית וייחודית, לה נדרש מיתוג תכנוני ועיצובי חדש לחלוטין המציג קונספט טיפולי ראשון מסוגו בארץ.

אדירכל אבי שטרנפלד מחזיק ברקורד עשיר ובניסיון של שנים רבות בתחום התכנון האדריכלי והעיצוב של מרפאות ומחלקות רפואיות בכל רחבי הארץ. משרדו מתמחה מזה יותר מ-20 שנה בעיצוב פנים של בתי חולים ומרפאות קופות החולים מכבי, כללית ומאוחדת, בנוסף לעיצוב מחלקות בבית החולים אסותא באשדוד, ואחראי למיתוג המבדל של כל מרפאות “מכבי שירותי בריאות” בישראל.

אבי שטרנפלד: “הנראות של רשת מינטי תוכננה בהתאם לעקרונות ולתפיסה הטיפולית החדשנית שלה, בהתאמה לתהליך העבודה הרפואי ובראייה הוליסטית הכוללת חיבור לתחושות הלקוח ולחוויית המשתמש. התפיסה הטיפולית של מינטי באה לידי ביטוי בנראות של המקום, המשדרת ניקיון, בריאות, יופי ואסתטיקה וחוויית הביקור מזכירה ספא מרגיע ומפנק. כל פריטי העיצוב, האלמנטים הגרפיים על הקירות, המוזיקה ואפילו הריחות בחלל הותאמו לרוח של מינטי על ידי יצירת שפה עיצובית המשרה תחושת רעננות כללית על הלקוח, בד בבד עם קידמה, טכנולוגיות חדשות ואביזרי עיצוב תעשייתי חדשניים”.

לדברי אבי שטרנפלד, התכנון והעיצוב של רשת מינטי דרש ממש המצאה של פריטי עיצוב תעשייתי, מאפס, שיהיו ברמה האסתטית הנאותה ויתאימו לתפקודם הייעודי, פריטים שלא קיימים באף חנות ואצל אף מעצב וכולם פרי מוחו הקודח של שטרנפלד…
כזאת היא עמדת הקבלה הייחודית – פריט אמנותי בזיגוג אמייל שנראה כמו שן לבנה, אותו הגה ויצר אבי שטרנפלד וביצע האמן רונן וסרמן. כאלה הן המחיצות המפרידות בין המטופלים, אשר עוצבו כשבכות משרביות מודרניות, בעלות בידוד אקוסטי ורחיצות, בהן שולבו דגמי בועות המשדרים ניקיון ואסתטיקה. כאלה הם הסטנדים עליהם מחזיקים את הציוד והמכשור הרפואי עם עמדה לקריאת שירות, שתוכננו ועוצבו כדי להתאים לפונקציה לשמה נוצרו. אפילו על ארונות השירות, כדי לשמר את השפה העיצובית הכללית, נחרטה דמות המסמלת ניקיון צורני וניקיון בכלל. הוסיפו לכך את העיצוב הכללי של החלל בסגנון סקנדינבי עדין של עץ בהיר עם קירות לבנים, בתוספת נגיעות של בטון ונגיעות של מנטה, את סלון ההמתנה הצעיר וחלונות הראווה המשלבים מסך פרסום דיגיטלי וספרית פריטים. כל פרט ופרט והשילוב המופלא של כולם יחד משדר מסר הרמוני ונעים של בריאות, טיפוח, יופי ואסתטיקה, בהתאם למיתוג הרענן של מינטי.

רשת מכוני מינטי הוקמה על ידי רשת מכבידנט, רשת מרפאות השיניים של מכבי שירותי בריאות, והטיפולים כוללים הלבנת שיניים והזרקות בוטוקס וחומצה היאלרונית. המכונים ממוקמים בכוונה תחילה בחללי קניונים או במרכזי קניות, ומיועדים לכל מי שחשקה נפשו בעת השופינג, לקבל “על הדרך” גם טיפולי הלבנת שיניים או הזרקות במחירים נמוכים יחסית. סניף ראשון של הרשת נפתח לאחרונה בקניון רננים ברעננה.

רשת מינטי מציעה חוויית טיפול מהירה ונגישה, המתחברת לחוויית הביקור בקניון. נראות המקום משמשת כפרסומת חיה המשקפת את תהליך וחווית הטיפול. החלל של מינטי, בתוך הקניון, מייצר עניין בקרב העוברים והשבים בזכות הפתיחות והתנועה שבו, ויחד עם עיצוב החלל, עיצוב הריהוט והאלמנטים הגרפיים הייחודיים שיצר משרד שטרנפלד אדריכלים, נוצרת חוויה משולבת של טיפול בריאותי מפנק, מקורי ואטרקטיבי.

 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר