מיניות

יבוא לך דינה?

מאת: חניתה צרפתי, מנחה נשים וקבוצות באמצעות חכמת הלב, תבונת התת מודע ו- NLP

 

האם כל אישה שלא בא לה על סקס, הופכת לקרה או חסומה מינית?

הרי אף אישה אינה רוצה להיתפס כקרה, בטח ובטח שלא בתחילת הקשר. על מנת שלא להיתפס ככזו, ישנן לא מעט נשים שמשתמשות במין כדי למשוך את הגבר אליהן, גם אם לא כ”כ בא להן. חלק מהנשים איתן שוחחתי בנושא מיניות וסקס, הודו שבחלק מהמקרים הן העמידו פנים שהן בעניין, כדי להיראות יותר אטרקטיביות בעיני בני זוגן, מתוך הנחה שזה האלמנט החשוב ביותר עבור רב הגברים. ובכן, מיניות היא אמנם אחד הכלים המשמעותיים ביותר בחיים, אך כדאי לדעת כיצד להשתמש בה בחכמה, כדי שלא תפגעו בעצמכן בסופו של דבר.

הכלל הראשון והחשוב ביותר בחיבור למיניות הנשית הוא להישאר נאמנות לעצמכן. לפעמים, מתוך תחושת המחויבות אותה נושאת האישה במערכת יחסים, נשים רבות עלולות למצוא את עצמן מקיימות יחסים מתוך ריצוי או צייתנות, בתחושה שהן נענות לרצונו של הגבר וזאת על מנת שלא יחל לפזול הצידה.

במסגרת עבודתי, גיליתי שחוסר תשוקה בזוגיות היא בעיה רווחת מאוד ויש כאלו שאף מגדירות אותה כעקב האכילס של הזוגיות שלהן. אני פוגשת המון נשים שמרגישות אשמה על כך שלא בא להן ועל שהן לא יכולות למלא חלק מהמחויבות שלהן כנשים, בעיקר אם מדובר על קשר שבתחילתו בוסס על קיום תדיר ומספק של יחסים.

אך האמת היא שזה לא הופך אותך לקרה מינית!

משיחותיי הרבות על מיניות, הבנתי שיש לא מעט גורמים משותפים המורידים את החשק המיני: עד כמה נשים מרגישות אהובות ובטוחות בקשר, חוסר איזון הורמונאלי, זרימת דם חלשה לאזור הנרתיק, דימוי עצמי וגופני נמוך, מצב רוח, מתח נפשי, תחושה של עומס ולחץ, מצב של חוסר כלכלי ומעל הכל – ליקוי באופן החיבור למיניות הנשית שלנו.

נשים שאינן קשובות לגופן ולא יודעות כיצד להשתמש באופן מודע במיניות שלהן, מוצאות את עצמן מקיימות יחסים בלי חשק ופעמים רבות נותרות עם ריקנות גדולה לאחר ההתעלסות. הגוף יודע וזוכר הכול והוא מבקש מאיתנו תמיד לבצע פעולות שעושות לנו טוב ושאנו שלמות איתן. רק כך הוא יכול לגמול לנו בעונג אמיתי.

חשוב לי להדגיש שאני לא מנסה לצאת כאן למסע פמיניסטי, הקורא לכן להפסיק לשכב עם בני זוגכן, אלא ההיפך הגמור: אני עצמי, בתור חובבת מיניות מושבעת, מעודדת אתכן להיות קשובות יותר לגופכן ולעורר את החיבור למיניות הנשית שלכן, כך שתוכלו להעלות את חיוניות הגוף שלכן, להתענג ולהרגיש שמחות יותר.

הנה כמה דרכים שיעזרו לכן לעשות זאת:

  • * התחילו להתחבר לגופכן, הרגישו אותו והתייחסו אליו
  • * שאפו לפתירת הנושאים שמערערים את הדימוי הגופני והעצמי שלכן.
  • * מצאו את הדרכים שיעזרו לכן לאהוב את עצמכן.
  • * התחילו להקשיב לגוף שלכן ובדקי מתי החשק המיני שלכן עולה ובאילו מצבים? 
  • * היזכרו ברגעים שבהם כן חוויתן עוררות מינית. מה הרגשתן בהם? מה היה שם?

יש בכולנו חכמה עצומה הטמונה בגוף, לכן אל תתעלמו מהבעיה או תתרצו אותה כתוצר של נסיבות חיים, אלא בדקו איך, למרות הכל, אתן יכולות לעורר את המיניות שלכן כדי להעלות את מפלס העונג בחייכן.

לפרטים נוספים לחצו כאן>> 

חזרה לחדשות ועדכונים