מיצב

ג’ינס הדור: מיצב מחווה לציון 100 שנים ל”רדי-מייד”
המיצב “ג’ינס הדור” של האמנית אורה חיים, המוצג בחזית בית האמנים ע”ש שאגאל בחיפה, כולל כ-40 פרטי לבוש עשויים בד ג’ינס, התלויים בחזית המבנה. המיצב הוא מחווה לציון 100 שנים ל”רדי מייד” ומסמל את הקשר בין הדתות, המעמדות, המינים והגילאים השונים, על אף ההבדלים ביניהם


“ג’ינס הדור”, המיצב של האמנית אורה חיים, כולל כ-40 פרטי לבוש העשויים מבד הג’ינס, שנתלו בחזית בניין בית האמנים בחיפה. הפריטים נאספו במשך כשנה, מבני ארבע הדתות העיקריות בחיפה – יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים ומבני גילאים ומעמדות שונים. כך הפך המיצב לפעולה של קבוצה ולא של יחיד. המיצב יוצג לתקופה ממושכת, כך שפגעי הזמן ומזג האוויר ייתנו בו את אותותיהם וייקנו לתערוכה נופך של אמנות משתנה. בנוסף, הפריטים עצמם גם יתנופפו ברוח, מה שייתן למיצב ממד של נוסף תנועתיות.

“הבחירה בג’ינס נולדה עקב היותו בד אוניברסאלי, חוצה מעמדות, מינים וגילים”, כך מספרת אורה חיים. הרעיון נולד כאשר התקרב המועד לציון 100 שנה ל- Ready-made, מונח אותו טבע האמן מרסל דושאן: “החלטתי למצוא את הנישה שלי ותליתי את המיצב על חזית בית האמנים. היה לי חשוב לציין באמצעות המיצב את האוניברסאליות של הפריטים בו”.

חיים היא אמנית ילידת ירושלים ותושבת העיר חיפה בהווה, היוצרת ברציפות מילדותה ועד היום. היא למדה בביה”ס הגבוה לאמנות “בצלאל” בירושלים, השלימה את לימודי האמנות לתואר B.A באוניברסיטת חיפה והשתלמה בטכניקות ציור שונות בארה”ב. כיום היא פועלת במסגרת אגודת הציירים והפסלים בישראל ונמנית עם הוועד המנהל של בית האמנים בחיפה. לצד עיסוקיה כאמנית פעילה, חיים משמשת גם כאוצרות במגוון תערוכות שונות.

לפי תפיסתה של חיים, אין אמת אחת באמנות ובציור –אלא כל אחד יוצר בקולו הפנימי ובדרכו שלו. בהתאם לכך, אמנותה שלה, ממש כשמה וכאישיותה, מקרינים אור, חיוניות ושמחה, אשר מהווים אי של תקווה ואופטימיות במציאות המורכבת של החיים בארץ. לאורך הקריירה האמנותית הארוכה של חיים, היא הציגה בשלל תערוכות קבוצתיות ובתערוכות יחיד בארץ ובעולם.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר