מיתוג

בריאות כבר אינה מילה נרדפת לשעמום

מאת: ארזה ליבנה והדס דוידזון מחברת ALL-IN-1 המתמחה במיתוג ופרסום

 

צילום: juhansonin

 

בעבר, המושג “בריאות” היווה שם נרדף להגבלות רפואיות מדכדכות, בדרך כלל כתוצאה ממחלה או תורשה, אך בימינו, המודעות לאיכות התזונה שונה מכפי שהיתה לפני שנים והצרכנים של היום השתנו בהתאם: הם הפכו למודעים ומתוחכמים יותר והם מעדיפים לצרוך מוצרים בריאים יותר ולאמץ אורח חיים בריא בכיף ובלי מאמץ.

מאז החלה מהפיכת הבריאות בעולם, בעקבותיה הפכה המילה “בריאות” ליותר ויותר פופולארית, חברות ומותגי מזון רבים השתמשו בה כקרש קפיצה לבניית הזהות שלהם. זה כבר מזמן לא סתם טרנד – תעשיית המוצרים הבריאותיים והטבעיים נמצאת בצמיחה מתמדת.

 

 

הדור החדש של מזון הבריאות, שינה את הקודים החזותיים של עיצוב אריזה וכעת מנסים כולם ליצור מוצרים הארוזים באריזות מעוצבות, אשר שוברות את הכללים ומתריסות כנגד כללי העיצוב המסורתיים. יצירתיות באמת הפכה לצורך בסיסי וחיוני לחברה אשר רוצה להתבלט מבין מתחריה. אך כמה דרכים אפשריות כבר יש על מנת להעביר את טבעיותו של המוצר?

אחד הכלים העיקריים של פרדיגמות המיתוג החדשות הוא ריאליזם, או במילים פשוטות, שמירה על העיקרון: לא להיראות כמו מה שאני לא, אלא רק כמה שאני כן. לכן, אם מדובר בעולם של בריאות וטבעיות, אין צורך בנייר מבריק או בסרטים מנצנצים, אלא יש להשתמש בחומרים נכונים, נקיים ופשוטים יותר, המשדרים את המסרים הנכונים. גם נוכחות בולטת של רקע לבן ושימוש בלוגואים נקיים יותר – הם חלק ממאפייניה של מהפכת העיצוב הנוכחות ולשינויים אלו ישנם השפעה עמוקה על התרבות החזותית המקיפה אותנו.

החזון של חברת “Good Food” למשל הוא להחזיר את הטעם לארוחות הקפואות בסגנון מקסיקני, העשויות מחומרים ומתכונים משובחים ובריאים יותר.

 

והנה גם אריזות חדשניות למהפכת הבריאות שעברה על ארוחות הילדים (Lunch Meals) של  Revolution Foods.

 

 

מותג המשקאות הבריטי INNOCENT הוא דוגמא מצוינת למיתוג הבריאותי בעידן החדש: השפה נקייה, הרקע לבן, בכל תוית יש מלאך תמים ופשוט, בצבעי המשקה, כאילו אומר: “הנה משקה שלא יעשה לך שום נזק, כי הוא בריא!”.

 

 

 

המיתוג בשפה האישית מתפתח לעוד מקומות: למשל, בחורף, מולבשים הבקבוקים בכובעי צמר הסרוגים בעבודת יד

 

 

 

ואפילו מכוניות החברה נושאות את מסר הבריאות ברוח משעשעת.

 

 

 

מגמות המיתוג החדשות אינן מתייחסות רק לפן הגרפי, אלא גם לפן המילולי – ומייצרות שינויים משמעותיים  בסגנון של הטקסטים, על מנת להתקרב לצרכנים בצורה רגועה, כנה וידידותית יותר. DORSET הוא מותג דגני בוקר שמדבר בשפה כזו למשל

 

 

החל מהסלוגן שלהם: “Honest, Tasty and Real”, דרך ה”אני מאמין” שלהם, המופיע על האריזות:

 

 

וכלה בפרטים הקטנים:

 

סדרת משקאות הבריאות “Body and Eden” עשויה מפירות וירקות טבעיים וטריים ומשתנה לפי עונות השנה. בקבוקי החברה מאופיינים בשקיפות ובמראה פשוט יחסית ומעט “רפואי”. סדרת כותרות ייחודיות על גבי הבקבוקים מסבירה את יתרונות המוצר בגוף ראשון: “יש לי אנרגיה” יש לי כח” ועוד.

 

 

מוצרי הבריאות התפתחו גם לעולם הצמחונות והטבעונות והגל הטרנדי האחרון בתחום הוא המזון הלא מבושל – RAW FOOD. סדרת RAW HEALTH של חברת Windmill Organics

 

דוגמא למיתוג בריאותי שיצרנו לרשת טיב טעם – אגף חדש למוצרי בריאות וטבע, שנלקח מעולמות הפנג שווי והמזרח:

 

 

 

ולבסוף, אפילו הגלידה הפכה להיות בריאה יותר:

 

 

האגן-דאז בסדרה חדשה FIVE  – סדרת גלידות בעלת 5 מרכיבים טבעיים בלבד, הלכה רחוק מהעיצוב הצבעוני המסורתי שלה, ומשתמשת בסדרה החדשה ברקע לבן כדי להעביר טוהר ולתת תחושה טבעית ורעננה.

 

סרט הפרסומת עטור השבחים ל :FIVE  

 

ו-CBS במאמר מנומק, הכריזו על הסדרה החדשה כ-“Worst New Health Trend”. לקריאה לחצו כאן>>

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים