מערכות דיוור

האם ניוזלטר הוא מותרות או כלי שיווקי הכרחי?

מאת: אסף שטרן, בעלי חברת קומסטאר ויזם “שלח מסר” לדיוור אלקטרוני
דימוי באדיבות FontShop

הכול על השרות , הצורך בו , היתרונות ודרכי ההפעלה
“כבר הרבה זמן שאני מרגיש חלש” ציינתי בקול ענות בפניי רופא המשפחה שלי ופני התעוותו, “אני אוכל בשר, דגים ופירות אך בכל זאת סובל מעייפות ומחוסר מוטיבציה לקום ולעשות” הרופא צקצק בלשונו באכזבה, הפנה אותי למספר בדיקות דם (שלעולם לא אעשה) והציע לי ויטמינים שאמורים לחזק אותי ולשמור עליי פעיל, חיוני ומתפקד בחברה.

ולמה אני מלאה אתכם במצב בריאותי הרופף?
מכיוון שאני מעוניין ליצור הקבלה בין שירות הניוזלטר לויטמינים:
העסק שלך ואתר האינטרנט הם יציר בריאותך ובריאותו של בונה האתרים.
הניוזלטר, כך מסתבר, הוא ויטמין שמחזק ומשמר אותו.

קל באימונים וקל בקרב
בעולם אינטרנטי מטורף בו חברות ובעלי עסקים מחפשים באופן שוטף דרכים חדשות ומקוריות לשווק עצמן, מגיע הניוזלטר המספק פתרון אינטרנטי כולל, לשליחת עדכונים, מסרים ומידע לרשימות תפוצה, לפי בחירת בעל העסק והסכמתם של הלקוחות.

אז היום, כאשר כל בעל עסק מחזיק באתר אינטרנט – שליחת ניוזלטר פועלת כשחקן חיזוק המוודא שהלקוח לא ישכח אותך. הוא שם כדי להזכיר, לגרות ולמשוך את הלקוח תוך שמירת קשר רציף. בעזרת שחקן זה, בעל העסק  שולח מסרים ללקוחות והודעות באימייל לבעלי עניין, לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאלים .

עדכון על מבצעים, הטבות, מוצרים ושירותים חדשים יגיעו מתוך הניוזלטר לתיבת המייל של הלקוח תוך שמירה על הקו השיווקי והפורמט העיצובי שלכם (בהודעות שנשלחות יש אופציה לסגנן ולהוסיף את לוגו חברתכם). לפורמט הניוזלטר ניתן להוסיף מאמרים, כתבות ועוד תכנים מעניינים לפי בחירת בעל העסק. למאותגרים טכנית שבינינו, ממתינה מערכת הפעלה פשוטה, יעילה ולא מסובכת יותר משליחת סמס או אימייל רגיל. השליטה על הדיוור היא בידיו של בעל העסק בלבד ויש אפשרויות למיון לקוחות, סיווגם ושיוכם לקבוצות שונות.

לכל משווק יש פחד ושמו “ספאם”
אחד הפחדים בשיווק מסוג זה הוא הרצון “לא להציק ללקוח”, אך ניוזלטר הוא לא “ספאם” אלא דואר שאתה שולח ללקוחות הקיימים שלך, ומחובתך לתת להם את זכות הבחירה אם להמשיך לקבל מסרים מסוג זה או לסרב. לכן, שיווק זה איננו אגרסיבי אלה אינפורמטיבי ומפותח. יש לציין שבניגוד לדואר ספאם, הודעות אלה יגיעו ללקוחות שכבר מודעים לקיומך, קיבלו ממך שירות ויש להם עניין להמשיך להתעדכן אודותיך.

יתרון מודרני נוסף
בימים עברו היו נוהגים בעלי עסק לשכור חברות לדיוור ישיר או יחסי ציבור, שישמרו על קשר עם הלקוח בעזרת גימיקים שונים ומקוריים. משרדים אלו דאגו לדוור פיזית: עלונים, דפי מידע, מתנות מקוריות עם לוגו בעל העסק, תחתיות לכוסות, לוחות שנה וגזרי נייר משונים. זאת לא הייתה תקופה טובה להיות בה עץ.

אבל היום כשהזיקה היא לחסכנות ושמירה על הסביבה – הניוזלטר לא מזיק, חוץ משחיקת המיניסקוס של האצבע המורה שמקליקה כדי לפתוח את אותו מסר. אז עכשיו רק נותר להחליט, מה אנחנו כבעלי עסק מעדיפים – להזין את העסק שלנו במוצרי בסיס או להוסיף לו ויטמין N?

נתראה בטור הבא!

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר