ספרות עברית

אהבות ספרותיות: צרויה שלו
במלאות 15 שנה לצאת ספרה “חיי אהבה” ייערך  ערב חגיגי עם הסופרת, במסגרת הסדרה “אהבות ספרותיות בבית ביאליק” בו לוקחים חלק מיטב הסופרים והמשוררים

במסגרת סדרת המפגשים החדשה והיוקרתית של בית ביאליק: “אהבות ספרותיות” מגלה הקהל את הפנים השונות, האישיות והאינטימיות, של מיטב הסופרים והמשוררים בישראל, אשר קוראים ומדברים על יצירתם הספרותית, על סופרים אחרים ועל מקורות ההשראה. הסדרה, אשר החלה במפגש הראשון עם אורלי קסטל בלום לפני כחודשיים, ממשיכה כעת עם המפגש השני והפעם, עם צרויה שלו.

נדמה שאת שלו אין צורך להציג: החל מספר הראשון “חיי אהבה” שראה אור בשנת 1997 ועד לספרה האחרון, בינתיים, “שארית החיים” (2011), כבשה צרויה את מרכז הבימה הספרותית וזכתה לשפע של אהבה והערכה מצד קהל הקוראים והמבקרים. כיום, נמנית עם היוצרות הבולטות בספרות העברית בעשורים האחרונים.

שלו נולדה ב-1959 בקבוצת כנרת למבקר הספרות מרדכי שלו. את שירותה הצבאי עשתה בחיל השריון ולאחר מכן השלימה את לימודיה לתואר שני בלימודי מקרא באוניברסיטה העברית בירושלים. אחיה הוא המתמטיקאי והסופר ענר שלו והיא נשואה לסופר אייל מגד ומתגוררת בירושלים.

ספריה, שתורגמו לשפות רבות, היו לרבי מכר בינלאומיים וזכו בפרסים ספרותיים בארץ ובעולם, בהם פרס ראש הממשלה [1996], פרס קורין הגרמני [2002] ופרס אמפי הצרפתי [2003]. בין ספריה: “מטרה נוחה לצלפים”, “בעל ואישה”, “ילד של אמא”, “תרה” ועוד.

במפגש בבית ביאליק תדון שלו ביצירתה לאורך השנים ובמיוחד בספרה “חיי אהבה”, שבימים אלו מציינים 15 שנה לפרסומו.

בית ביאליק, השייך לעיריית תל אביב יפו, הינו בית לספרות ולשירה עברית והוא ביתו הפרטי של המשורר הלאומי, ח”נ ביאליק – שנחשב לאחד מבתיה המפוארים ביותר של תל-אביב הקטנה. הבית שוחזר מן היסוד ע”י העירייה ברוח המשורר והוסב למוזיאון להארת מורשתו, ארכיון לכתבי ידו ומרכז לתרבות העברית והישראלית. במקום מתקיימות השקות ספרים בהפקות מקוריות, תערוכות וערבי נושא בהגשה רב תחומית, הדרכות ופעילויות לילדים.

המפגש יתקיים בבית ביאליק, רח’ ביאליק 22 תל-אביבביום חמישי, ח’ בכסלו תשע”ג, 24 ינואר 2013

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר