ספרות

סדרת מפגשים ספרותיים לקראת הכרזת הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס
לקראת ההכרזה ההולכת וקרבה של הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2013, יתקיימו במהלך ינואר מפגשים ספרותיים בהשתתפות המועמדים הסופיים לפרס והזוכה בפרס הביכורים. המפגשים, יתקיימו בחמישה מוקדי תרבות ברחבי הארץ

     RAS_4608_resize


מפעל הפיס יקיים במהלך ינואר חמישה מפגשים ספרותיים עם המתמודדים הסופיים לפרס ספיר לספרות: אורה אחימאיר, נעה ידלין, דרור משעני, יהודית קציר וישי שריד והזוכה בפרס הביכורים- מירב נקר-סדי . בכל מפגש יוקראו חלקים מהספר של המועמד, זמר ילווה את המפגש עם קטעי מוסיקה ולבסוף הקהל יוכל לשאול את הסופר שאלות על הספר, הפרס וכו’. ההכרזה על הזוכה תתקיים בטקס מרכזי ב- 5.2.14. 
במפגשים ישתתפו שחקנים וזמרים כמו שי אביבי, שפרה קורנפלד, רונה קינן, ערן צור, דן תורן, מיקה קרני ועוד אחרים. מטרת המפגשים הינה להכיר את המועמדים, לשמוע על תהליך הכתיבה ולהנגיש אותם בקרב קהלים בכל רחבי הארץ.

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס נוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה בישראל. הפרס יוענק זו הפעם השתיים עשר לכותר הטוב ביותר של השנה על-פי בחירת חבר השופטים, בראשותה של הפרופ’ גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו”ם וכיום נשיאת המועצה האקדמית העליונה ודיקן הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו. חמשת המתמודדים על פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2013, הם:

1)     “כלה” מאת אורה אחימאיר, בהוצאת עם עובד
2)     “בעלת הבית” מאת נעה ידלין, בהוצאת זמורה ביתן
3)     “אפשרות של אלימות” מאת דרור משעני, בהוצאת כתר ספרים (2005) בע”מ
4)     “צילה” מאת יהודית קציר, בהוצאת הקיבוץ המאוחד
5)     “גן נעמי” מאת ישי שריד, בהוצאת עם עובד

דולין מלניק, ראש אגף תרבות של מפעל הפיס אמרה כי “כמדי  שנה כך גם השנה מפעל פיס, במסגרת פרס ספיר, יוצר מפגשים מעניינים ותרבותיים בין סופרים ישראלים מובילים לקהל הרחב בכל רחבי הארץ. השנה יגיעו הסופרים לדימונה, אזורי כדורי, יוקנעם, כפר סבא, וירושלים לשיחה אישית עם תושבי המקום על יצירה וישראלית מקורית”.

המפגש הראשון יתקיים ביום שני, 20.1.14, בשעה 20:00, ב’גלילה’, מרכז אזורי כדורי. במסגרת האירוע יהודית קציר – “צילה”, תשוחח עם הקהל על ספרה ותהליך כתיבת הספר, את האירוע תנחה דורית רביניאן, בהשתתפות הזמרת מיקה קרני. האירוע יתקיים ב’גלילה’, מרכז אזורי כדורי.

הודית קציר- צילום טלי מאייר
יהודית קציר- צילום טלי מאייר

המפגש השני יתקיים ביום רביעי, 22.1.14, בשעה 20:00, בבית התרבות ע”ש רייזל. במסגרת האירוע ישי שריד – “גן נעמי”, ישוחח עם הקהל על ספרו ותהליך כתיבת הספר, את האירוע ינחה שי אביבי, בהשתתפות הזמרת רונה קינן. האירוע יתקיים בבית התרבות ע”ש רייזל, רח’ גאולה 12, כפר סבא.

 

 ישי שריד- צילום דניאל צ'צ'יק

ישי שריד- צילום דניאל צ’צ’יק

המפגש השלישי יתקיים ביום חמישי, 23.1.14, בשעה 20:030, בתיאטרון דימונה, דימונה. במסגרת האירוע נעה ידלין – “בעלת הבית”, תשוחח עם הקהל על ספרה ותהליך כתיבת הספר, את האירוע תנחה שפרה קורנפלד, בהשתתפות הזמר, ערן צור. האירוע יתקיים בתיאטרון דימונה, רח’ כובשי אילת 2, דימונה.

נעה ידלין - צילום דניאל צ'צ'יק
נעה ידלין – צילום דניאל צ’צ’יק

 

 – הכניסה לאירועים חופשית –

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר