מוזיאון מגדל דוד מציג: פסטיבל 360 מעלות לתיאטרון במרחב

פסטיבל 360 מעלות לתיאטרון במרחב יתקיים ב-15 באוגוסט במוזיאון מגדל דוד. פסטיבל 360 מעלות הוא פסטיבל ייחודי, תלוי-מקום ומקורי המפגיש בין אנשים, מקומות ועולם התיאטרון. הפסטיבל מביא לקהל חוויה מרתקת של המפגש בין ירושלים, על אתריה הקסומים, לבין הצגות, מופעי מוזיקה, סדנאות לילדים ומיצגי רחוב. הפסטיבל יתקיים בכל יום במרחב שונה ברחבי העיר. לכל אזור אופי שונה, אמנים אחרים וחוויה ייחודית. פסטיבל 360 חושף את תחום תיאטרון תלוי האתר (Site Specific) בירושלים בפני הקהל הרחב. הפסטיבל יתארח ב-13 באוגוסט בגן הפעמון וב-14 באוגוסט בעמק המצלבה ויקנח בסיום חגיגי ב-15 באוגוסט במוזיאון מגדל דוד.​ 

צילום: עודד אנטמן

לוח הצגות – מוזיאון מגדל דוד:

להתחיל מהסוף 

סיפור על-זמני על אובדן בן זוג בנסיבות צבאיות במצודה העתיקה. מופע החודר אל הלב ומבוסס על סיפור אמיתי של אהבה, חברות, אובדן ובחירה.
מתי: יום חמישי, 15 באוגוסט, 19:00
כמה: 30 שקלים

שחקניות יוצרות: אורטל זכריה וציונה נתנאל. דרמטורגיה: גדי ויסברט.

צילום: אדם יכין

מעבר

מופע בהשראת מחזהו של ז’אן פול סרטר “דלתות סגורות” על עשר דמויות, שאינן מכירות זו את זו, נפגשות בחלל ריק. הן לא נפגשו מעולם.
מתי:
יום חמישי, 15 באוגוסט, 19:15
כמה: 30 שקלים

בימוי: סוניה סודרי. שחקניות: בן יהודה מזל טוב, ג’קובס יעל הלוי מוריה, חסידי רחל חיה, טואיטו רינט, טיירי אביטל, יוסף ראינה, מלול רחל, סיני לאיזה מרטין, רפפורט נעמי.

צילום: ליאורה ניימן

חוף מבטחים

מסע תיאטרוני, היסטורי ומוזיקלי בשיתוף תזמורת סימפונט רעננה המציג בחצר המצודה במגדל דוד 18 נגנים שמייצרים יחד דמות של ספינה רעועה, המבקשת להגיע לחוף המקלט אך לא נענית. מבעד לספינה הסימבולית, מגלמים השחקנים את הפליטים אותם נושאת הספינה, העומדים פעם אחר פעם בשער אך איש לא נותן להם להיכנס.
בספטמבר 2015 נשטפה גופתו של פעוט סורי בן השלוש, איילן כורדי, אל חופי טורקיה וזעקה את זוועות המלחמה ואטימות העולם כלפיהן. תמונתם של פליטים עומדים בשערי מדינה אחרת, בתחנוניהם למקלט, מופיעה שוב ושוב בשנים האחרונות ומעלה בפנינו שאלות קשות אודות מוסר, אחריות והומניות. אולם, זעקת גופתו של איילן כורדי, כזעקת הפליטים מבקשי המקלט, לא נענית.

המופע עוקב אחר סיפורים אמיתיים (סיפורים מסוריה, המיעוט היזידי בעיראק, דרפור ועוד) ומבוסס על מחקר וחומרים דוקומנטריים. הסיפורים הנבחרים מבוססים על עדויות וראיונות אישיים, לצד מחקר מעמיק במעמד הפליט לאורך ההיסטוריה ובתרבות היהודית.

מתי: יום חמישי, 15 באוגוסט, 21:00
כמה: 50 שקלים, כרטיס משולב לחוף מבטחים + להתחיל מהסוף/ מעבר 60 שקלים

יוצרת: מאיה בואנוס// מנצחת: קרן קגרליצקי// דרמטורגיה: כפיר לפיד-משעל // ליווי אמנותי: עינת אשדות // מלחין ומנהל מוזיקלי: דניאל פיין// כוריאוגרפיה: שי קסל// בהשתתפות: מתן און ימי, זוהר בדש, סיגל חמיידס, שחף יפהר, צליל רובינשטיין ונגני תזמורת סימפונט רעננה.
המופע מופק בסיוע מרכז לפיד לאמנות ומשפט ומוזיאון מגדל דוד.

יש להגיע 20 דקות לפני תחילת כל מופע

להזמנת כרטיסים: www.360jlm.co.il

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר