פעילות חברתית

אות כבוד מנשיא גרמניה לעמוס אילני

בטקס שנערך בשגרירות גרמניה בתל-אביב, העניק שגריר גרמניה בישראל עיטור כבוד גבוה  מנשיא גרמניה לעמוס אילני, יו”ר ועדת גרמניה בתנועת הצופים. האות הוענק לאילני על למעלה מ-25 שנות בניית והובלת פרויקט חילופי משלחות נוער בין גרמניה לישראל, במסגרת תנועות הצופים.

במהלך השנים התקיימו עשרות מפגשים בין צופים גרמניים לישראלים, התקיימו מפגשים משותפים לצופים יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים וכן נערכו מפגשים משולבים של צופי ישראל, צופים פלסטינאים וצופי גרמניה, מסעות משותפים למחנות ההשמדה בפולין ועוד.

אלפי המשתתפים, גרמנים וישראלים בני כל הדתות, ביותר מ-200 משלחות,  לקחו על עצמם להתמודד עם האירועים ההיסטוריים הנוראיים של השואה ומלחמת העולם השנייה.

לאורך כל השנים נערכו סמינרים משותפים, ביקורים במחנות ריכוז, ב”יד ושם” ובאתרי זיכרון אחרים.  כמו כן, נערכו גם מפגשים ושיחות בין הישראלים והגרמנים, על מנת לשפר את ההבנה והקשרים ההדדיים בין בני נוער משני הצדדים.

עמוס אילני, המעיד על עצמו כי הוא מעורב בפעילות תנועת הצופים כמעט מהיום בו הוא זוכר את עצמו, קיבל את הפרס כתוצאה מהמלצתה של תנועת הצופים הגרמנית, ללא ידיעתו. אילני פעיל בחינוך לא רק דרך התנדבותו בצופים, אלא במסגרת פעילותו כמנהל התפעול והלוגיסטיקה של “קרן אתנה” מזה 6 שנים. קרן אתנה מפעילה את תוכנית “מחשב נייד לכל מורה” מתוך מטרה להעצים את מעמדו של המורה הישראלי ולתת לו את הכלים להיות מחובר למאה 21 ולתלמידיו.  במסגרת עבודתו בקרן, אחראי אילני על הטיפול והכנת המחשבים הניתנים לחלוקה למורים ועל הדרכתם בעת המפגש הראשוני עם המחשב. עד היום ליווה אילנה כ75,000 מורים ברחבי הארץ בקבלתם את המחשבים .

בטקס הענקת האות, לקחו חלק שגריר גרמניה בישראל, מזכ”ל הארגון העולמי של הצופים הקתולים, 7 ראשי ארגוני הצופים הגרמניים, שבאו ארצה במיוחד לאירוע, ראשי ארגוני הצופים בישראל, ראש הצופים הירדנים, פעילים בפרוייקט החילופין לדורותיהם, בני משפחה, ידידים ולהקת צופי תל-אביב.

בנאום אותו נשא אילני במעמד קבלת האות, סיפר כי הוא מתרגש מאוד מעצם ההכרה וההערכה לפעילות הישראלית-גרמנית אותה הוא מקדם. “אני גאה ומתרגש בו זמנית, הן מבחינה אישית והן עבור האנשים הטובים, אשר יחד איתי הקדישו את זמנם, מרצם ורוחם לפרוייקט במהלך 25 השנים האחרונות”. 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר