קונצרט

מחווה למלחין וחתן פרס ישראל צבי אבני בפסטיבל צלילים במדבר

המנצח הבינלאומי, רועי אזולאי, מגיע לישראל לרגל קונצרט מיוחד, אשר יוקדש לחתן פרס ישראל – המלחין צבי אבני. בקונצרט אשר יתקיים במסגרת פסטיבל “צלילים במדבר”, יבוצעו שלוש יצירות מאת שלושה דורות של מלחינים ישראלים: סימפונית “זיכרונות מדבר” מאת המלחין צבי אבני, הפואמה הסימפונית “השיבה למדבר” מאת המלחין מיכאל וולפה ובכורה לקונצ’רטו לפסנתר מאת המלחין הצעיר אלון טריגר.

אזולאי מגיע הפעם ישירות מצרפת, לאחר שניצח בשבוע שעבר על קונצרט יוצא מן הכלל שנערך לזכר ליל הבדולח, במוזיאון הסובלנות בלוס-אנג’לס. אזולאי, אשר גרף גם הצלחה רבה בהופעתו בחודש שעבר עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, ינצח במסגרת קונצרט המיוחד על תזמורת נתניה הקאמרית-הקיבוצית, בערב שכולו מוסיקה ישראלית מקורית. בקונצרט זה ישתף גם פעולה המנצח, זו הפעם השנייה, עם הפסנתרן הערבי-ישראלי ניזאר אלכאטר, לאחר שהופיעו ביחד בחודש ספטמבר בפסטיבל הפיוט בירושלים.

מזה 16 שנה מביא פסטיבל “צלילים במדבר” את שלל סגנונותיה של המוזיקה הישראלית ושומר על רמה אמנותית גבוהה ובלתי מתפשרת, מבלי לאבד את הקשר עם קהל המאזינים. הפסטיבל מהווה במה למוזיקת כליזמרים, לרוק הישראלי, למוזיקה הערבית, למוזיקה האמנותית, למוזיקה לסרטים, למוזיקה בהשראת הספרות העברית, לזמר עברי ולמוזיקה התזמורתית הקלאסית.

בין האמנים המתארחים בפסטיבל ניתן למצוא את טובי התזמורת, הלהקות, הזמרים, היוצרים והנגנים בארץ וביניהם: אנסמבל ‘מיתר’, שלישיית ‘עתר’, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית ע”ש מנדי רודן ותזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית; המנצחים סטנלי ספרבר, איתן גלוברזון, עידית שכטמן, טליה אילן ניר כהן ורועי אזולאי כאמור; יונתן ראזאל, אהרון רזאל, אריאל הורוביץ’, תומר יוסף (בלקן ביט בוקס) ,אסתר ראדה, קובי אפללו, בום פם (שיארחו את יהודה קיסר), מרים טוקאן ועוד.

הפסטיבל ייערך במהלך חג החנוכה, מה-28.11 ועד ל-1.12, בקיבוץ שדה בוקר
ו
הקונצרט המיוחד יתקיים ביום שבת 30.11.13

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר