רוצים להשתתף בקרב רומאי או בסלפי עם דוד המלך? מוזיאון מגדל דוד

מוזיאון מגדל דוד מתעורר לחיים. באמצעות טכנולוגיות מציאות רבודה ומציאות מעורבת חדשניות (Mixed & Augmented reality), MARS מעוררת לחיים רגעי מפתח היסטוריים, דמויות מן העבר וקרבות ידועים –  והכל ממש סביבכם! מוזיאון מגדל דוד מזמין אתכם למסע עוצר נשימה בסיפורים המרתקים של ירושלים ומגדל דוד, החל מסיפורי התנ”ך, דרך תקופת הרומאים ועד ימינו, המתעוררים לחיים בחצר המוזיאון. הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לשחק, לקבל הדרכה ואפילו לעשות סלפי יחד עם דמויות היסטוריות ידועות. הטכנולוגיה הייחודית של MARS מתאימה את החוויה החדשנית לכל משתמש בזמן אמת, ומאפשרת למשפחות, מבוגרים וילדים, חוויה היסטורית וטכנולוגית של פעם בחיים!

MARS  היא חברת סטוריטלינג טכנולוגית העוסקת בין השאר בפרסונליזציה של חוויות מציאות רבודה ומעורבת. על מייסדיה נמנים במאי פרסומות וסרטים זוכי פרסים ואנשי טכנולוגיה בוגרי אפל ופריים סנס, שחברו למען הגשמת החזון של MARS – לייצר עולמות תוכן חדשים.

“טכנולוגיות מציאות רבודה ומעורבת (Mixed & Augmented Reality), מהוות קפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית בהשוואה לטכנולוגיית מציאות מדומה (Virtual Reality) המוכרת והידועה”, אומר אורי נועם, מייסד שותף ומנכ”ל חברת MARS. “במציאות המדומה המשתמש לובש משקפי תלת ממד המנתקות אותו לחלוטין מהסביבה האמיתית שלו והוא אינו  מתקשר עם הסביבה המוחשית. לעומת זאת, בטכנולוגיית המציאות הרבודה והמעורבת, המשתמש נוכח וחווה את האתר האמיתי שסביבו – במקרה הזה מגדל דוד, שעליו מולבשות דמויות, מבנים וסיפורים בשכבות תלת ממדיות נוספות, המאפשרות לתוכן וירטואלי להתקיים ביחד עם הסביבה האמתית תוך שימוש בטכנולוגיות ובטכניקות האנימציה המתקדמות ביותר”.

אחד מיתרונותיה הבולטים של MARS, הוא שביכולתה לבצע פרסונליזציה של התוכן, ולהתאימו לכל משתמש, לפי קטגוריות אותם מזהה המערכת תוך כדי החוויה עצמה, בלי שהדבר ידרוש מהמשתמש מאמץ או ביצוע בחירות באופן אקטיבי. למשל, ילד ואבא המגיעים יחד, יזכו כל אחד לחוויה שונה ומותאמת אישית – באופן טבעי הילד יזכה לחוויה יותר משחקית והאבא לחוויה יותר לימודית. המסע הווירטואלי בחללי מגדל דוד, לוקח את המשתתף למסע אחורה בזמן, בליווי מדריך בדמות נער ג’ינגי צעיר וכריזמטי, בו הוא עובר בין תחנות של רגעי מפתח היסטוריים, ואף משתתף בקרבות ידועים, ולסיום עושה סלפי עם הדמויות ההיסטוריות, ומעלה לפייסבוק כדי להשוויץ לחבר’ה איפה הוא היה…

בפרויקט זה, פועלת חברת MARS בשיתוף פעולה עם  מעבדת החדשנות המוזיאלית מהמתקדמות בעולם – Innovation Lab   TOD   הממוקמת במוזיאון מגדל דוד בירושלים. למעשה, חיבור כה מרתק בין חדשנות, מציאות מדומה וטכנולוגיה, לבין מסורת, היסטוריה וארכיאולוגיה, לא נראה זמן רב במחוזותינו.  מעבדת החדשנות של מגדל דוד, הפועלת בתמיכת הרשות לפיתוח ירושלים, מפגישה בין אנשי סטארט-אפ, יזמים וחברות היי טק, במטרה לפתח אמצעי הדמיה והמחשה חדשים שישמשו בתערוכות המוצגות במקום. הכלים המפותחים במעבדה מאפשרים להציג את סיפורה של ירושלים באמצעים אינטראקטיביים המתקדמים בעולם, ולשדרג את חוויית המבקרים במוזיאון. זוהי מעבדת החדשנות המוזיאלית מהיחידות בעולם, המספקת פתרונות טכנולוגיים ודיגיטליים מעולמות המציאות המדומה (Virtual Reality) והמציאות הרבודה (Augmented reality) לצורך שדרוג והעשרת חוויית המשתמש והמבקר במוזיאון.

“במשך זמן רב אנו מחפשים דרכים חדשות ומלהיבות להנגיש את המסר של מגדל דוד ולספר את סיפורו של המקום וסיפורה של ירושלים לקהל רחב ומגוון ככל האפשר”, אומרת אילת ליבר, מנכ”ל מוזיאון מגדל דוד. “ישראל היא מעצמת הייטק במגוון תחומים, אבל עולמות התוכן של ההיסטוריה והארכיאולוגיה נשארו הרחק מאחור. מעבדת החדשנות במגדל דוד מוקדשת לפיתוח חווית המבקר באתרים ובמוזיאונים, ועוסקת בפיתוח טכנולוגיות חדשות, כדי להעשיר את החוויה, להמחיש תכנים באופן חדשני, ולאפשר לכל מבקר ומבקרת למצוא את מסלול הביקור ואת הסיפור המתאים להם ולטעמם האישי. הגן הארכיאולוגי המרשים, אולמות התצוגה, התצפית של 360 מעלות על העיר, ‘הקישלה’ שנבנה בשנת 1834, בריכות מתקופת הורדוס, מעברים סודיים וגגות בגבהים שונים, כל אלה הופכים את מגדל דוד לאתר ניסוי מיטבי לבדיקת טכנולוגיה חדשות, המעשירות באופן דיגיטלי ואינטראקטיבי את חוויית המבקרים”.

מוזיאון מגדל דוד בירושלים הוא הרבה יותר ממוזיאון. זהו אתר היסטורי וארכיאולוגי בו מתרחשים כל העת אירועי תרבות ואמנות, תערוכות מתחלפות, פעילויות חינוך, הופעות ומסיבות. אירועי התרבות והפעילויות במגדל דוד מיועדים לכולם – לישראלים ולתיירים בכל גיל, מכל דת ולאום. הם מחברים בין מזרח למערב, בין קודש לחול, בין ימי קדם לימינו אנו, ומציגים את ירושלים הנצחית והעכשווית, האוניברסלית והרב-תרבותית. מגדל דוד של כולם!

לסרטון על חוויית MARS במוזיאון מגדל דוד:

לאתר מוזיאון מגדל דוד >>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר