תאטרון

גיציה קוחנה – הצגת היחיד של דורית פלד הרפז
מהרדיו לבמות התאטרון: דורית פלד הרפז מעלה הצגת יחיד קומית – גיציה קוחנה – הכהנת הגדולה של החשיבה השלילית. דורית פלד הרפז – מי שהגתה את הדמות ומופיעה איתה שנתיים בתוכניתו של ירון אנוש, נענית לקהל ועולה עם מופע קומי יחיד המציג את דמותה של גיציה קוחנה – פולנייה הנלחמת על הזכות לחשוב שלילי בעולם ההולך ונעלם שאסור שיישכח

                                                                                                                                                             גיציה ואיליה תמונה טובה

                                             הדימוי באדיבות: רוני שטרן

גיציה קוחנה ילידת פולניה, עלתה לארץ בלי גיל ובלי שמחה, היא למדה עברית באולפן, בחיים ובעיקר מהשכנים שלה שדיברו רומנית. בהתחלה עבדה כחוקרת פרזיטים מקצוע שרכשה בהרבה זלוטי בפולניה. אחר כך הבינה ש”סוד החשיבה השלילית הוא זה שיציל את העולם ולא מחקר כזה או אחר”. גיציה נשואה ל”שתוקכבר” אותו פגשה עוד בפולניה, בחנות בגדים לשם הגיע עם אמא שלו. ברגע בו גיציה שמעה את אימו אומרת לו “שתוקכבר”, ידעה שזה הגבר אתו היא תתחתן. הם מעולם לא התאהבו. “אף פעם לא אהבתי אותו” היא מספרת בכל הזדמנות. “אולי כשהוא ימות תהיה לי אליו קצת סימפטיה” מוסיפה בעצב אופייני. גיציה ו”שתוקכבר” חיים באושר יחסי, תוך הבנה, שזה מה שיש וטוב מזה אין, ובכלל, בעולמה של גיציה המילה “טוב” לא קיימת כמהות אלא כמילת סיכום לאירועים שבאו אל סיומם: “טוב, צריך ללכת” או “טוב, ההצגה הזאת נגמרה ” או “טוב שההצגה הזאת נגמרה”.

דמותה של גיציה נולדה לפני שנתיים ע”י דורית פלד הרפז, שחקנית, בימאית ומחזאית, ואומצה בחום רב ע”י קהל מאזיניו של ירון אנוש בקול ישראל. מאז צברה מעריצים, פתחה דף בפייסבוק ומעלה באופן קבוע את הגיגיה לרשתות החברתיות. בעקבות ההצלחה החליטה דורית, להפגיש בין גיציה למעריציה ולהעלות הצגת יחיד בכיכובה של קוחנה. זהו מופע יחיד – קומי, במסגרתו גיציה פורסת את  משנתה, אמונותיה וסגנון חייה. לדמות חיים מלאים ודעות מוצקות על הסובב אותה. גיציה פורצת את מחסום הרדיו ועולה על במות התאטרון.

את הקריירה האמנותית שלה החלה דורית פלד הרפז לפני 30 שנה כשסיימה בהצטיינות את לימודיה בבית צבי. היא שיחקה ב”צעירי הבימה” וכבר בשלבים המוקדמים שילבה בין משחק וכתיבה. המחזה הראשון ששכתבה “מה שקרה ביער”, זכה במקום הראשון בפסטיבל הצגות הילדים בחיפה. ככל שבגרה העשירה את חייה – אם בלימודי דרמה תרפיה, לימודי תיאטרון אצל סטלה אדלר בלוס אנג’לס .עד היום דורית פלד הרפז כתבה והעלתה לבמה 15 הצגות אותם הפיקה וביימה בעצמה. לאחרונה יצאו שני מחזות שלה בהוצאת אור עם  “נישואים וחיות אחרות” ו-“נשים מדברות נשים”.

ההצגות הבאות של גיציה קוחנה יתקיימו בתאריכים:
6/2 – תאטרון גבעתיים
6/3 – גבעתיים
5/4 – ראשל”צ

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר