4 דרכים לשיפור התוכן השיווקי שלכם

מאת: יעל לוטןיעל1

ככל ששיטות השיווק והפרסום הישנות מפנות את מקומן לאסטרטגיות שיווקיות חדשניות יותר ופורצות דרך, כך מתגבשות שיטות חדשות בעבודת היח”צ, שמטרתן ליצור מודעות חיובית ורחבה למותגים וחברות באמצעות תוכן שיווקי. הכוונה היא לא רק לתוכן טקסטואלי, אלא גם לתמונות ודימויים מעוצבים, אינפוגרפיקה ותוכן וידאו.

אם כך, על מנת ליצור תוכן שיווקי איכותי ומקצועי המשרת את המטרה, לא צריך להמציא את הגלגל בכל פעם מחדש. כל מה שצריך הוא פשוט לפעול על פי אסטרטגיה נכונה ומגובשת.

במשך שנים רבות, חברות ניסו לבדל את עצמן מהמתחרים על ידי יצירת תוכן שלא רק יעניין את קהל הלקוחות שלהן, אלא גם יגרום להם לחשוב ובעיקר יעורר אצלם תגובה רגשית. בעידן המדיה החברתית הנוכחי, בו רשתות הפייסבוק, הטוויטר, האינסטגרם והיוטיוב הן חזות הכל,  המרדף אחר תוכן מרגש הפך אפילו אינטנסיבי יותר.

כעת, אם פריט תוכן כלשהו עשה את עבודתו נאמנה, ניתן לדעת זאת באופן מיידי מכמות הלייקים, השיתופים והתגובות שהוא מקבל. כשיש לכם “להיט” ביד, שום דבר כמעט לא יוכל להחליף את תשומת הלב והפרסום שיווצרו סביבו. בנוסף, סוג התגובות שיתקבלו יהיו אותנטיות הרבה יותר מאשר התגובות שהתקבלו בעבר בדרכים מסורתיות יותר בעקבות קמפיינים שיווקיים ופרסומיים וקהלים חדשים יוכלו להחשף ולהנות מהתוכן שאתם מייצרים.

מי מכם שרק כעת מתחיל להתעסק עם יצירת תוכן שיווקי מהדור החדש ואינם מוצאים עדיין את מקומם בעולם מרתק זה, עלולים להבהל בתחילה. אז במיוחד עבורכם, הנה כמה עצות מועילות שיתרמו ליצירת תדמית חיובית עבור כל חברה או מותג.

  1. הכירו את קהל היעד שלכם

החוק הראשון בתוכן שיווקי נכון למעשה לכל פעילות שיווקית בעבר ובהווה: צרו שיח עם הלקוחות שלכם והתוודעו אליהם, אל הרצונות והציפיות שלהם. אם אתם פועלים בסביבה יצירתית, היו יצירתיים יותר בשיווק שלכם ואם אתם פעולים דווקא בסביבה קלאסית ומעודנת יותר – התאימו את סוג התוכן לקהל היעד הזה. דבקו במה שאתם מכירים ויודעים ומה שקהל היעד שלכם מצפה לקבל מכם.

  1. קבעו מטרות ריאליות

סביר להניח שהמכשול הראשון בו תתקלו בבואכם ליצור תוכן ישוויק איכותי הוא משאבים מוגבלים: מי יכתוב את התוכן, יעצב או יצלם אותו? אמנם אם עומדים לרשותכם מעצבים או יצרני תוכן וידאו למשל, אתם כבר צעד אחד לפני חלק מהמתחרים שלכם, אך עדיין קחו בחשבון שתצטרכו לתקצב את הזמן והכסף שלכם עבור הפרוייקט. לאחר הגדרת התקציב וזמן הפרוייקט, בחנו האם הרעיון שיש לכם נדמה גדול מידי לביצוע כרגע. אם כן, כנראה שהצבתם לעצמכם מטרה לא ריאלית. אמנם חשוב להיות יצירתיים ולחשוב בגד אבל חשוב לא פחות גם להשאר בטווח המסוגלות של הצוות שלכם, להתחיל לפעול ולא להשאר מאחור, גם אם אתם לא יכולים כרגע להשקיע את כל זמנכם ומרצכם ביצירת התוכן האידאלי. עבדו עם מה שיש וצאו לדרך.

  1. בחרו את הזוית המתאימה ביותר

שלב זה חשוב במיוחד וסביר שהוא יגזול מכם זמן רב מאוד, במהלכו תצטרכו לגבש את הגישה הנכונה בה עליכם לנקוט בפריט התוכן החדש. אם למשל עולים במוחכם שני רעיונות שונים ומנוגדים, קחו את הזמן לבדוק כיצד ניתן למזג אותם לכדי רעיון אחד מגובש ושימו דגש מיוחד על מקוריות התוכן. פעמים רבות, אם תצליחו ליצור תוכן מקורי ומעניין, גם האופן בו תגישו ותעצבו אותו יהיה מקורי בהתאם, כך שחשוב יותר לשים דגש על הרעיון ולאו דווקא על הנראות שלו בתחילה.

  1. הקפידו על נגישות

אל תגבילו את התוכן השיווקי שלכם לקהל הלקוחות המסור ביותר בלבד – חשבו רחב יותר, אך באותו זמן, הקפידו גם לרדת לפרטים וצרו פריט תוכן מעניין השווה שיתוף ותגובה. הכוונה בכך היא ליצירת תוכן מרובד – ממנו יוכל לשאוב הנאה גם קהל הלקוחות שלכם, הבקיא יותר בפרטים הקטנים של חברתכם, אך גם הציבור הרחב, אשר יוכל להנות ולהתעניין בתוכן בהיבט כללי יותר, גם אם אינו בקיא בכל רפרנס ונקודת התייחסות המופיעה בו.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר