אלבומים

אדם צובר זיכרונות

הצלם ארז חרודי יוצר אלבומים יפיפיים המאגדים בתוכם צילומים רבים מההיסטוריה האישית והמקצועית של משפחות ואנשי עסקים רבים, המבקשים לאסוף את זכרונותיהם המצולמים יחד לכדי אלבום מרגש

“לכל אחד מאתנו יש אוסף עצום של צילומים המתעדים רגעים מרגשים מהינקות ועד היום. לרוב, התמונות הללו, שהן למעשה אוסף זכרונות מצולם, מאוחסנות אי שם בבוידעם, מבלי שמישהו נגע בהן שנים”, כך מתאר הצלם ארז חרודי את הדרך שהובילה אותו ליצירת מיזם חדש, בדמות אלבומים מעוצבים ויפיפים, המאגדים בתוכם בדיוק את אותם רגעים נשכחים וצילומים ללא בית.

 

“הכל התחיל מעבודה על סרט, שזרקה אותי למחשבה שבעצם כולנו אנשים שזוכרים את החיים שלנו באמצעות תמונות ישנות, אותן אנו לא רואים במשך עשרות שנים… מטרת הפרוייקט החדש היא למעשה להחזיר את הזיכרון לסלון”. האלבומים של חרודי מאפשרים להסתכל ולהיזכר שוב ושוב בסיפורים המהווים את רקמת חיינו. בין אם מדובר בסיפור ההיסטוריה האישית והמשפחתית שלנו ובין אם מדובר דווקא בהיסטוריה המקצועית של בתי עסק שונים, כמעט כל מי שנתקל באלבומים הללו, מביע במהרה רצון ליצור אחד משלו.

חרודי עוסק בצילום כבר מעל 20 שנה ונושא הזיכרון מעולם לא היה זר לא. “ב-1990 הוצאתי ספר בשם “נכסי השולחן האבודים” שעסק גם הוא בזיכרון. זו חקירה שמאוד מעניינת אותי ולשמחתי מצאתי את עצמי במהלך שנות עבודתי פוגש סיפורים של אנשים… במהלך עבודתי למדתי גם שכולם רוצים שהזיכרונות המצולמים שלהם יהיו יותר זמינים: לשבת עם הילדים בסלון ולהראות להם את אמא ואבא כשהיו קטנים, לבדוק מי דומה לסבתא ולספר את סיפורי החיים של כל אחד מאיתנו”.

 

 

תהליך העבודה על האלבומים זיכה את חרודי בכינוי “מחדש הזכרונות”, שכן בזכות עבודתו הדקדקנית ומלאת הרגישות, מתחדשים זיכרונות נשכחים באופן מסודר, ערוך ואטרקטיבי. “בפועל אני אוסף את התמונות מהבוידעם, ממיין, עורך ומסדר מחדש”, מספר חרודי. “לעיתים אני אף מציל תמונות רגע לפני שהן מתפוררות. בשלב הבא אני מדפיס מהתמונות אלבום איכותי ברמה הגבוהה ביותר”. חרודי גם מסדר ומארגן את כל אלפי התמונות שקבורות במחשבים אישיים ואף פעם אין ממש כוח לסנן.

האלבומים מיועדים למעשה לכל מי שיש בכוחו ליהנות מדפדוף בדפי ההיסטוריה הפרטית שלו, לכל מי שתמונותיו יקרות הערך זרוקות בשקיות, קופסאות או אלבומים מתפוררים והם מתאימים במיוחד למי שמציינים אירועים חגיגיים וציוני דרך חשובים, כמו ימי הולדת, ימי נישואין וימי שנה להקמתן של חברות ועסקים.

השירות ניתן עד בית הלקוח והוא אינטימי ודיסקרטי.

לאתר הבית של ארז חרודי לחצו כאן>>


חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר