אינטרנט ואמנות

MAOA Gallery – הרשת העולמית לאמנות הישראלית
כשכל העולם הוא כפר גלובלי קטן, האמנות הישראלית הולכת ותופסת מקום של כבוד.
מיזם חדש מעתיק גלריות של אמנים ישראלים איכותיים, להיכל אמנות וירטואלי, המעניק חוויית צפייה חושנית ומרתקת. המיזם פונה אל קהילת שוחרי האמנות ולאספנים בארץ ובחו”ל ומבטיח חשיפה עולמית והזדמנויות כלכליות, כמו שרק האינטרנט יכול לאפשר. עכשיו נותר רק לתהות, כמה זמן יחלוף מהרגע שבו יציג אמן ישראלי את יצירתו באתר ועד להזמנה שתגיע – מארה”ב, מאוסטרליה או אולי מבייג’ין?


בעידן האינטרנט – הגודל כבר לא קובע, גם לא המרחק או הכמות. הרשת מאפשרת לבטא כשרון, גאוניות, מקוריות ולשלחם לכל עבר. מיזם MAOA Gallery, שעולה בימים אלו לאוויר, מדמה גלריה אינטרנטית יצירתית לאמנות ישראלית איכותית, שנותנת במה עולמית לאמנים צעירים ובוגרים, הבולטים בשדה האמנות בישראל ואשר נבחרים בקפידה.

מאחורי המיזם עומדת ענת מנדיל, “תופרת חליפות קונספט” למיזמים בתחום האמנות ובוגרת המדרשה לאמנות, המסיימת השנה את לימודי התואר בתולדות האמנות ומגדר באוניברסיטת תל -אביב. שותפה העסקי הוא דוד מנדיל (חברת מובי פלוס, “בופור” ו”הערת שוליים”) ובתחילת הדרך, ליוותה את המיזם גם יעל לוטן, מייסדת ומנכ”לית “לוטן תדמיות”, אשר יזמה את הרעיון. דפנה נאור בעלת תואר שני בתולדות אמנות, אוצרת וממקימות היטאצ’ עם לילך גילים, מייעצת למיזם בתחום האמנות ויובל קדר, אמן ואוצר, היה אמון על תהליך האוצרות באתר.

האמנים המופיעים באתר הם קרן שפילשר, ג’ניפר אבסירה, לאה גולדה הולטרמן, קובי אסף, רקפת וינר עומר, רן הררי, דרור קרטה, עמי פייצ’ביץ, יובל דורון, יובל קדר ומתי גרינברג. מרביתם פועלים בשדה האמנות באופן אינטנסיבי, במשך עשור ומעלה, ועבודותיהם נמצאות באוספים מוזיאליים ופרטיים.

כמה מן האמנים הלוקחים חלק במיזם

קרן שפילשר – עבודותיה של אמנית מוכרת ופעילה זו בסצינה המקומית, מתוארות על ידי אוצר הגלריה, יובל קדר כ”אגרוף פלדה תוכני הנוקב בכסיות של צמר צבעוני. ציוריה של שפילשר המתבססים על שפת הקומיקס, דחוסים בעלילות ובתפניות ומטפלים תמיד בנושא אישי ביותר, בדרך רמוזה, לא ישירה ומתוחכמת”.

לאה גולדה הולטרמן –  מציגה באתר את סדרת הצילומים “אורתודוקס ארוס”, המתעדת צעירים דתיים משכונת מאה שערים ועובדת על המתח בין אתיקה לאסתטיקה, על קו התפר בין המבויים לתיעודי.

ג’ניפר אבסירה – עוסקת בהכלאה מיוחדת במינה של דימויים וצירופם יחד, זה לצד זה, באופן אינטואיטיבי ולא נראטיבי. עבודתה מורכבת ממכלול אימג’ים, היוצר משמעות חדשה, מפרק את ה”תוכן” הנראה לעין ומרחיב את חווית ההתבוננות אל מחוז האסוציאציה החופשית.

קובי אסף –  מביא את רוח התרבות של המאה ה-19 אל המאה ה-21. ציוריו טובלים באובך חום, לא ישראלי, מוארים בתאורה טבעית קלושה של בין ערביים ויוצרים מראית עין של ציור מ”טרום עידן החשמל”.

בציוריו ניכרת טביעת חותמה של הרומנטיקה הנפשית, הכמיהה אל מחוזות רחוקים, ממש כפי שהתגדרו בה אמני אירופה הרומנטית ועם זאת, נוכחת בציוריו של אסף גם ההתפכחות המודרנית המודעת לעצמה.

מתי גרינברג – מציג דפים נבחרים מרישומי ההכנה לחיתוכי עץ של “הגדת בצלאל – הגדה של פסח” 1979-84. הרישומים, שהובילו לנוסח הסופי של הגדת בצלאל, ממוקמים לצד הנוסח הסופי של ההגדה, אשר מאופיין בסגנון מרוסן ומאופק. גרינברג שאב את מקורותיו מטכניקות דפוס, שראשיתן בסין במאה ה-9, אשר הובאו לאירופה במאה ה-14 והגיעו לשיא במאה ה-19. טכניקת חיתוכי עץ שימשה ספרים חשובים בנושאי יהדות ביניהם “הגדת פראג”.

Art&Design – החדר  Art&Design  משלב אמנות ועיצוב בדירות יוקרה. דפנה נאור, יועצת מנוסה בתחום האמנות החזותית, משלבת בחלל הדירה יצירות אמנות של אמנים בולטים בתחום האמנות בארץ – מגוון מובחר, מרשים והרמוני של עבודות פיסול, ציור ורישום.

 *נשמח לקבל תצלומים המשלבים אמנות ועיצוב בבתים/משרדים. נא לפנות למייל: anat@maoagallery.com

המהפכה הטכנולוגית והשפעתה על הצגת פעילות אמנותית
מיזם MAOA Gallery  פורץ דרך ומכתיב תשובות אפקטיביות לשאלות: מה יהיה תפקיד המוזיאון בשנים הבאות ומה מקום הגלריה בעידן הטכנולוגי? איך ומי יקבע את ערכו של האמן ואת ערכן הכספי של יצירותיו וכיצד יפלס האמן את דרכו אל ההכרה

בהתאם למטרת המיזם – לסלול את הדרך לקידום והכרה של האמן הישראלי בכל מקום בעולם, האתר, הכתוב באנגלית, מדמה גלריה רבת חללים, המקיימת 11 תערוכות יחיד, בכל זמן נתון. כל תערוכה מתמקדת באמן אחד, המציג עד 15 יצירות נבחרות, לצד הרזומה שלו ודבר האוצר. התערוכות תתחלפנה אחת לשישה חודשים.

מודל עסקי אלטרנטיבי
עולם האמנות העכשווית נושא כיום פוטנציאל כלכלי עצום: מחירי היצירות של אמנים פעילים ברחבי העולם, ובתוך כך גם בישראל, מאמירים ומגיעים לשיאים חסרי תקדים ומעבר לקהילת חובבי האמנות, הרוכשת יצירות אמנות לשם החוויה התרבותית וההנאה אסתטית, הולך ומתרחב חוג האנשים המעוניין לרכוש אמנות לשם השקעה לטווח ארוך.

אמצעי השיווק והמסחר האינטרנטי, מאפשרים להעמיק ולהרחיב קשרים עם לקוחות בארץ ובעולם. ההתרשמות היא מיידית כמו גם הדיאלוג והתגובה והאמן המציג בגלריה, זוכה לחשוף לא רק  את העבודות המוצגות, אלא את מכלול עבודותיו, בהתאם לכל דרישה.

איך זה פועל?
האתר מהווה מרכז אמנותי מסחרי ואקטיבי, הזמין בכל עת ומציע תקשורת מהירה ודיסקרטית עם קהל לקוחותיו.  הלקוח הפוטנציאלי יכול להקליק על תצלום העבודה ולהגיע למפרט שלה, כאשר הקלקה נוספת תוביל אותו לתצלום העבודה בגודל מלא. הקונספט השיווקי של האתר שם את האמן במרכז והמתעניינים בו יכולים להתרשם מעבודותיו וליצור עמו קשר ישיר באמצעות צ’ט.

פירוש השם MAOA
שם האתר נבחר משום שהוא מייצג את ראשי התיבות של גן האושר ומשמעותו עבורנו הוא האפשרות לחבר רעיונות יחד ולראות את העתיד, כפי שהוא משתקף בגלריה – לא צריך לחכות עשרות שנים, לא חייבים לדחות סיפוקים – יצירת האמנות הישראלית נחשפת עכשיו, מיד, בכל מקום בעולם, בעת ובעונה אחת.

www.maoagallery.com

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר