אמן החודש

סדר מופתי או אבולוציה ספונטנית
האמן יואב ברנר מציג 6 יצירות הדנות באיזון הקיים בטבע בין סדר מופתי לאבולוציה ספונטנית, בתערוכה בשם “Art Tel Aviv” בניו יורק, לצד אמנים ישראלים נוספים

יואב ברנר יוצר כבר מגיל 15 ללא לאות, כאשר טרגדיות אישיות שהתרחשו לוארך השנים (בין היתר התפרצות סכיזופרניה אצל אחותו בגיל 18) עוררו אצלו  את העיסוק בנושא הפילוסופיה והמוסר.

ברנר מבקש באמנותו לחדש, לרגש ולייצר חוויה למתבונן, תוך שימוש בכלים לא שגרתיים וזרים לעולם האמנות. היצירה שלו מאופיינת במריחות, ובטכניקות של דילול צבעים, בכדי להגיע למקור ולפוטנציאל ומהווים ביטוי למשיכתו של ברנר לחדשנות ולסקרנות.

מתוך בלבול מסויים השורר במציאות חייו וחוסר סדר בין יום ולילה, ברנר שואף בציוריו לחשוף את הסדר ביקום, כפי שזה בא לידי ביטוי גם באורגניזם הקטן ביותר. ציוריו מבטאים סדר ובסיס המהווים את התשתית לכל מבנה.  

הרומן של ברנר עם תיאוריית הקשר, לוקח את הצופים לעולם אבסטרקטי בו  איזון הטבע נלחם בין סדר מופתי לאבולוציה ספונטנית. העומק, הטקסטורה והצבעים ביצירותיו, מדברים אל התת-מודע של הצופים. החיים יכלו להיראות כרצף אירועים שנקבעו מראש, אשר יכולים ליצור מספר תוצאות, אם רק היינו מודעים להתרחשויות מפתח.

ברנר נבחר להציג את יצירותיו בתערוכה ” Art Tel Aviv” בניו יורק. התערוכה הופקה ע”י ארגון AOTA שתכליתו להפגיש ולחבר בין אנשי מקצוע ואמנים פורצי דרך.

חזרה לחדשות ועדכונים