קבוצת אמנים

אמני כפר סבא למען הקהילה
לפני כשנתיים נוסדה בעיר כפר סבא קבוצה ייחודית ששמה לה למטרה לאגד תחתיה את אמני העיר ולקיים מגוון פעילויות לקידומם ולהנגשת אמנותם לקהל הרחב. האמן, המשפטן וחבר פעיל בהנהלת הקבוצה, אמנון טישלר, מסביר: “המטרה החשובה בעיניי היא ניסוח ומימוש אג’נדה, שתביא את האמן למקום הרבה יותר מרכזי בחברה הישראלית ותהווה מוקד תרבותי משמעותי לעיר ולאמניה”

במאי 2010 התקבצה לראשונה בעיר כפר סבא קבוצת אמנים ייחודית תחת השם “קבוצת אמנים כפר סבא”, בה חברים כיום 53 אמנים חזותיים שונים, ביניהם: ציירים, פסלים, מאיירים, צלמים ועוד, כולם אמנים מנוסים וחלקם אף עוסקים בהוראת התחום מזה שנים רבות.

מטרותיה העיקריות של הקבוצה כוללות קיום מגוון פעילויות לקידום אמני העיר ואמנותם, תוך מתן דגש על הצגתם והפיכתם לנגישים לקהל הרחב; הצבת האמן במקום מרכזי בשדה האמנות הישראלי כיוצר וכמורה; הקמת משכן קבוע ומרכזי אמנות לאמני העיר; קיום פעילות מפותחת ועשירה של אמנים העוסקים באמנות חזותית וביסוסה כנדבך חיוני לקיומה של חברה רב תרבותית ורחבת אופקים; ושילובם של האמנים בתהליכי סביבה וקהילה מתחדשים.

במהלך השנה האחרונה, פועלת הקבוצה במקום משכנה הזמני ב”בית לילי” בעיר ועורכת אסיפות, מפגשים והרצאות על אמנות. במהלך 2012 הצליחה הקבוצה גם ליזום תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות של אמניה בחללים פרטיים וציבוריים בעיר וברחבי הארץ, למשל ב”בית שרה” ובחנות צומת ספרים (במסגרת הפרוקייט “ציור וספר”). בנוסף, נערכו גם מפגשים במסגרתם פתחו אמני הקבוצה את בתיהם למבקרים, הוקם פרוייקט ייחודי הכולל השאלת יצירות אמנות מקוריות לבתים פרטיים במסגרת המיזם “אמנות בביתך”, ניתן סיוע הדדי ומפגשי חונכות, נוצרו קשרים עם מוסדות ואגודות אמנים בחו”ל ועוד.

               מתוך הסדרה “קבוצת מחול”, תחריט

אחד מחברי ההנהלה הפעילים מאוד בקבוצה הוא האמן והמשפטן אמנון טישלר, העוסק גם בהנחיה וקידום אמנים, יחידים וקבוצות. טישלר, החל כבר בשנת 1994 לעסוק באמנות ולמד במסגרות שונות צילום, אמנות, רישום, תחריט והדפס ובסדנת האמן מייק דבורקיס והציג במספר רב של תערוכות קבוצתיות וב-5 תערוכות יחיד.

יצירותיו האישיות של טישלר מורכבות מצבעי שמן ואקריליק, תחריט וטכניקה מעורבת וכוללות פעמים רבות שימוש בכתמים כהים, לעיתים קוויים ולרוב אבסטרקטים, אם כי לאחרונה החל גם לשלב בהן שימוש נרחב בצבע. עבודותיו נובעות מחיפוש והתבוננות עצמית: “אני מבטא את תפיסת העולם הרגשית שלי, ובו בזמן מנסה לענות לשאלה: מה מקומי בחברה ומתייחס למדינה שאני חי בה ולאירועים המתרחשים בה”.

את תפקידו כחבר הנהלה פעיל בקבוצה מתאר טישלר כ”לא קל בהתחשב באופיים האינדיבידואלי של אמנים ובצורך להיות לא פעם דיפלומט”, תוך שהוא מעיד על כך שהוא מאמין גדול ביתרונה של הקבוצה על פני היחיד. “המטרה החשובה בעיניי היא ניסוח ומימוש אג’נדה, שתביא את האמן למקום הרבה יותר מרכזי בחברה הישראלית, תעלה את קרנם של האמנים גם כמורים ומחנכים ותהווה מוקד תרבותי משמעותי לעיר ולאמניה”.

חלק נרחב מפעילויות ”קבוצת אמנים כפר סבא” מיועד לקהל הרחב ומפורסם באתר האינטרנט של הקבוצה ובדף הפייסבוק. כמו כן, מציינת הקבוצה כי היא מצרפת לשורותיה אמניות ואמנים פעילים.

חלום הנערה מסדרת הכל תחת שליטה . תחריטבית בשדה, מסדרת הכל תחת שליטה, תחריטאשה לשפת הנחל . מסדרת ‘הכל תחת שליטה . תחריט

לאתר האינטרנט של הקבוצה לחצו כאן>>

לעמוד הפייסבוק של הקבוצה לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר