בית האמנים מציג

מרחב מעבר #2דפנה מוריה1
קווים תוחמי צורות יוצרים “סדר” בכתמיות אמורפית ומזמינים את הצופה למסע בדימויים מהתת מודע בסדרת עבודותיה של האמנית דפנה מוריה, שיוצגו בתערוכה חדשה בבית האמנים בתל אביב. על אמנות  כאמצעי חיבור בין המודע ללא-מודע

האמנית דפנה מוריה מאמינה כי בכוחה של האמנות ליצור חיבור בין המודע ללא מודע ובוחנת  ביצירתה את כוחה הבלתי מילולי של היצירה, תוך עידוד הצופה להישאר במישור המטפורי, מבלי לתרגם את הדימוי למילים. כאשר היא מניחה לגורמים בציור להתרחש מעצמם, מתהווה על הבד מעין משחק בין הציור להתפתחויות המתהוות בו. בתהליך העבודה על התבניות המתוכננות, מפציעים לפתע גורמים חדשים, בלתי מתוכננים, הכובשים שטחים בציור ומטביעים על הבד יופי אסתטי וצבעוני, מרחב של מעבר וחלון אל הנפש.

בסדרה “מרחב מעבר 2#”, מפשיטה מוריה מדימויים קונקרטיים את המציאויות החופפות זו  לזו. בציוריה האבסטרקטיים היא מתמקדת במימד לא מוחשי, במקום שלא נראה לעין ולא נתפס דרך עדשת המצלמה. בעבודות אלה נראות שכבות על גבי שכבות, המכסות אחת את השנייה אך גם מתקיימות זו לצד זו באותו החלל. באבסטרקט, נראה אוסף של טקסטורות, צבעים ושפות ציוריות מגוונות, הנוגעות בקו התפר שבין המודע ללא-מודע, בין הדמיון והמציאות,  מקום בו רק האמנויות יכולות לשפוך אור, במציאות בה אנו חיים בת שלושה הממדים.

אודות:
דפנה מוריה נולדה בקליפורניה שבארה”ב וגדלה בישראל. לאחר שרותה הצבאי, למדה הנדסת מערכות מידע בטכניון, פסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה ואף סיימה תואר  שני בטיפול באמצעות אמנות והתפתחות היצירתיות ב- Pratt Institute  בניו יורק.  את דרכה המקצועית החלה מוריה בתור מטפלת באמנות בבתי ספר, אח”כ כתבה ספר בנושא וכיום היא מרצה בארץ ובעולם על נושאים פרקטיים ותיאורטיים בטיפול באמצעות אמנות ועוסקת בטיפול, הדרכה והכשרת מטפלים באמנות.

מוריה משתתפת בתערוכות בארץ ובחו”ל, הוציאה ספר אמן “Transitional Space #1” שנמכר באתר Amazon.com ולמדה אומנות במגוון מקומות: בית הספר לאומנות מימד אצל הצייר ראן ראוכוורגר, בקין קולג’ בניו ג’רסי, ב- School of the Art Institute of Chicago ובמדרשה לאומנות בבית ברל.

מרחב מעבר #2
מועד התערוכה : 4.10-18.10
בית האמנים ת”א
אלחריזי 9, תל אביב
אוצר: אריה ברקוביץ

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר