מגזין לוטן לתרבות ולאומנות – גיליון 88 – פרופיל יוצר

רועי אזולאי – מנצח

רועי אזולאי, מנצח ישראלי, נולד גדל והתחנך בדימונה. אזולאי החל את דרכו בגיל 7 בקונסרבטוריון העירוני בדימונה שם למד מוסיקה עד גיל 15.
בגיל 15 עבר ללמוד בתיכון הישראלי למדעים ואומנויות אצל פרופ’ מיכאל וולפה ופרופ’ אנדרה היידו.

רועי אזולאי הוא בוגר בהצטיינות של המחלקה לניצוח באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים שם למד אצל המנצחים יבגני צירלין, מנדי רודן ז”ל ודורון סלומון. במהלך לימודיו השתלם בניצוח אופרה ומקהלה אצל המנצחים אהרון חרל”פ וסטנלי ספרבר. 

רועי ניצח על עשרות בכורות עולמיות אשר זכו להצלחה רבה ולשבחי המבקרים. בספטמבר 2010 ניצח רועי על הסינפונייטה הישראלית באר-שבע במסגרת חג המוסיקה הישראלית על קונצרט שכולו בכורות למלחינים. הקונצרט זכה להצלחה רבה מצד הקהל והמבקרים ושודר בשידור ישיר בקול המוסיקה. בדצמבר 2011 ניצח רועי על התזמורת הקאמרית הישראלית בפסטיבל צלילים במדבר בו בוצעו שתי בכורות למלחינים מתי קובלר ותומר הדדי בו השתתפה גם הפסנתרנית נטלי טננבאום. 

באותו קונצרט ניצח רועי גם על הסימפוניה מס’ 6 מאת בטהובן “הפסטוראלית”. אזולאי הוא זוכה במלגות ניצוח בהצטיינות מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל. כמו כן, רועי הוא זוכה הפרס השני בתחרות הבינלאומית למנצחים שהתקיימה בעיר גראץ, אוסטריה.

בעבר ניצח רועי על התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הקאמר-פילהרמונית של גראץ, הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, תזמורת סימפונט רעננה, תזמורת הבמה הישראלית, אנסמבל מיתר, תזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד והתזמורת הסימפונית של האקדמיה למוסיקה בירושלים.

לצד עיסוקיו הפורים כמנצח תזמורות, עוסק רועי מזה כ-4 שנים בהחייאת המוסיקה היהודית הליטורגית של המאה ה-19 במיוחד באיזור מערב אירופה. רועי השתלם במוסיקה יהודית אצל המנצח אלי יפה והמעבד ריימונד גולדשטיין. בשנת 2006 הקים את מקהלת קול-רינה, מקהלה אשר מבצעת ליטרוגיה יהודית ומטרתה להחיות את הז’אנר אשר כמעט ונמחק לגמרי במהלך השואה. 

בהמשך לפעילותו בתחום זה העתיק באופן זמני את מגוריו לעיר שטרסבורג, צרפת, בה הוא מנצח על מקהלת בית הכנסת הגדול בעיר ותורם לשימור התרבות המוסיקאלית המערב אירופאית. 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר