מגזין לוטן לתרבות ולאומנות – גיליון 88 – היסטוריה אישית

היסטוריה אישית – תרבות, זהות, פנטזיה
בית הספר מוסררה לאמנות רב תחומית ע”ש נגר, יחד עם סינמטק ירושלים העלו, זו השנה החמישית, ערב מיוחד ליום השואה שכלל מגוון עבודות וידאו.
בריאת עולם שנכחד בברלין, מפגש שלא היה בערבות אירופה ופנטזיה מגדרית בלב תל-אביב. שחזור של עבר, הווה דמיוני ועולם פרטי נרקמים בשפת הוידיאו, תוך בחינת תבניות של תיעוד, בדיה ומציאות, ליצירת היסטוריה אישית.
אוצרות: שרון בלבן, אילנית קונופני, דניאלה תורגמן

הצצה אל יום רביעי שעבר, ה-18.4.2012:

 אמא כלכלה
מאיה ז“ק,2007, 20 דק‘
הסרט אמא כלכלה עוקב אחר פעולותיה של עקרת בית במשך יום. היא מתניידת ברחבי החלל הביתי לבדה בחיפוש אחר עקבותיהם של בני משפחה, מתעדת מיקומם של חפצים, מסמנת סימונים סביבם ומשרטטת אותם בפנקסה. פעולותיה מתבררות כחלק מטקס מסורתי סיסטמטי המודד כל חפץ ופעולה ומעניק להם ערך מספרי. הסרט מציג את הבית כיחידה כלכלית אשר בו אף האם הופכת לכלי חישוב, והמובן מאליו נחשף ומתגלה כשכר ועונש.

 טריילר ל”אמא כלכלה”:

[vimeo]http://vimeo.com/39232392 [/vimeo]

אנטיפודים
אמיר יציב,2010, 30 דק‘

מידי שנה מתקיימים משחקי קרבות משוחזרים בין צבאות היסטוריים וצבאות עכשוויים ביערות אירופה. הלוחמים הם אזרחים אשר בוחרים את הצבא אליו הם מעוניינים להשתייך. בקרבות אלה, במקום תחמושת חיה, נעשה שימוש בכדורים קרמיים. סרט זה הוא מסע דוקומנטארי שנפרש על-פני שנתיים, בהן הצטרף אמיר יציב לאימונים וקרבות של צבאות משוחזרים באירופה, מתוך כוונה לתעד מפגש בין קבוצת חיילים המשחקים את צבא צה”ל לבין קבוצת חיילים המשחקים את צבא וורמאכט (צבא גרמניה הנאצית).

 טריילר ל”אנטיפודים”:

[vimeo]http://vimeo.com/40506980 [/vimeo]

_____________________________________________________________________
בית הספר מוסררה ע”ש נגר לאמנות רב תחומית מכשיר את תלמידיו לפעילות אמנותית ומקצועית, בתחומי הצילום, המדיה הדיגיטאלית, אנימציה, וידאו, מוסיקה חדשה ופוטותראפיה, תוך זיקה לעשייה חברתית ובין-תחומית. ביה”ס מוסררה שחוגג השנה 25, עוסק מזה כחצי יובל בפעילות אמנותית וחינוכית מעורבת המשפיעה על עולם האמנות ועל החברה הישראלית.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר