מגזין לוטן לתרבות ולאומנות – גיליון 88 – אביב הגיע

אביב הגיע
האמנית הבינלאומית שולי בורנשטיין וולף ,פתחה בימים אלה תערוכה חדשה תחת השם “אביב הגיע” המסמלת את פתיחת האביב ואת אופיין האביבי של עבודותיה והמסרים האופטימיים שהן טומנות בחובן. את התערוכה מארחת התכשיטנית הבינלאומית ואספנית האמנות, איה עזריאלנט, בסלון האמנות החדש שפתחה “המחסן של איה” שבמרכז G צמרת.
אוצרת: דר’ דליה הקר-אוריון


לדברי האוצרת, “הציורים שנבחרו לתערוכה מייצגים חלק מהנושאים בהם היא עוסקת: עצים ובעיקר עצי אקליפטוס, פרחים, וכן כלים העשויים מגזרי בדים בצורת עלים המודבקים על בסיס של פרספקס. האלמנט הווגטטיבי החוזר בווריאציות שונות בכל עבודותיה ובכל תקופות יצירתה, מלמד על עקביותה ומסירותה ומוצפנים בו מסרים ורעיונות. הצבעוניות נעה בין יצירות עשירות צבע ועמוסות לציורים מינימליסטים עם צבעוניות מאופקת. חלקן דינמיים, עמוסים בדימויים המכסים את כל פני הבד ואחרים קלילים ואווריריים. הניגודים בין אור וצל והתחושה של אור היוצא מתוך העבודה מודגש לדוגמה בציור מתוך סדרת “העונה החמישית”. מידות הגודל השונות מוסיפות לאווירה המיוחדת של התערוכה ומאפשרות דרכי חיבור שונות הנעות בין עבודה יחידה כמו “העיר הלבנה” המקבלת את פני הבאים בקיר ממול לכניסה ועד לשילובים שונים של מקבצי עבודות היוצרים פסיפס ססגוני שניתן לאפשרויות חיבור שונות.                           

כאמנית שנולדה בברזיל ועלתה ארצה מתוך רצון להשתרש בקרקע החדשה, שולי ב. וולף מצליחה להעביר את נושא המולדת, המקום, המעבר והמאבקים דרך סמלים הניתנים לאינטראפרטציה הן במישור הקולקטיבי והן במישור האישי. שולי ב. וולף שניחנה בסקרנות בלתי נדלית, רגישות, כושר אבחנה ויכולת ביצוע מקצועית מגוונת מקדישה את מרצה וזמנה לעשייה אמנותית בעיקר בתחום הציור, הצילום והמיצבים.

בסבלנות, שקדנות והתמדה היא יוצרת סדרות של עבודות המבטאות רגשות, חוויות, מעבירות היגדים תוך התבוננות על הטבע באזור מגוריה ותוך התייחסות למקומות פיסיים ודמיוניים. השילוב בין התיאור המדויק והתקריבים המתגלים על גבי הבדים המצוירים מגלה במראות הנראים צורות בלתי צפויות ושופך עליהן אור חדש.

ההשתרשות בארץ בכלל ובתל אביב בפרט מומחשת דרך סדרות העצים אותם היא רואה מבעד לחלונה ובאזור מגוריה. כתושבת העיר תל אביב היא מעלה בציוריה את התייחסותה הייחודית לנושא “המקום”. הסמליות של העץ בכלל כמהות ששורשיה בקרקע וראשה נישא אל על, מקבלת התייחסות פרטנית בהתאם לסדרות. עצי האקליפטוס מסמלים את המעבר משם לכאן, ההשתרשות לארץ והתרומה למקום החדש. 

שולי ב. וולף, ילידת ברזיל השתתפה בתערוכות רבות בארץ ובחו”ל, ביניהן בביאנלה בפירנצה ועבודותיה פורסמו בשני ספרים ובקטלוגים ובכתבי עת רבים”.           


ד”ר דליה הקר-אוריון. אוצרת התערוכה ומבקרת אמנות
                                                                   

“המחסן של איה”, סלון אוספי האמנות החדש של איה עזריאלנט בקניון G צמרת בת”א מציג אוסף אקלקטי של עבודות אמנות אותם אספה בניו יורק ובמסעותיה הרבים בעולם במשך שלושים שנות חייה בחו”ל. ב”מחסן” מוצג אוסף “תל אביב – ניו יורק” המורכב מיצירות של אמנים שחיו או חיים על קו ניו יורק תל אביב כדוגמת: בוקי שווארץ ז”ל, ג’ורג’ שמש, בני אפרת, זיגי בן-חיים, בני לוי, אורי ליפשיץ ז”ל, מיכל רובנר, ניר הוד, מרים כבסה ואחרים.

נעילה: 2.5.12
גלריית “המחסן של איה”, מרכז G צמרת, ניסים אלוני 10 תל אביב

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר