מגזין לוטן לתרבות ואמנות, יולי 2012, בית האמנים מציג

מעגל
המרחב הקוסמי האינסופי מתורגם בציוריה החדשים של האמנית טלי וולטש למשטחי צבע לבנים בעבודות המתאפיינות באופטימיות צבעונית דקה, עטופה בצעיף לבן.

תערוכת היחיד השלישית של האמנית טלי וולטש מהווה תחנה נוספת במסעה המפותל, הכולל לימודי עריכת דין באוניברסיטה העברית בירושלים, עיסוק בתחום ומעבר ללימודי אמנות במדרשה לאמנות בית ברל. כיום מתגוררת וולטש בהרצליה ובניו יורק ומשלבת ציור יחד עם חקר תחומי האבחון והטיפול במסגרת תחום הרפואה המשלימה.

מאז סיום לימודיה במדרשה, מנהלת וולטש דיאלוג עם המציאות באמצעים ציוריים, הכוללים עבודת מכחול דינמית, מגוון עשיר ומורכב של צבעים וניגודים וביטוי אישי, המבוסס על אמצעים צורניים.

בתהליך היצירה שלה, עובדת האמנית בו-זמנית על מספר עבודות, הקשורות לרב זו לזו .הטכניקה בה משתמשת מעורבת וכוללת שימוש בפחם, מחיקות, אקריליק, צבעי זכוכית, צבעי בד ועוד, אותם היא מניחה באמצעות מכחולים, שפכטלים ובאצבעות חשופות.

בשנים האחרונות, הפך הצבע הלבן לאמצעי מרכזי עבור וולטש, אשר מכסה באמצעותו את מרבית הבד, על מנת ליצור האחדה; מעין צעיף דק, שברירי וחצי שקוף, אשר ספק מכסה ספק חושף שכבות צבע ראשוניות, המעידות על תהליך יצירה רווי ההתלבטות. הלבן הוא צבע הכולל בתוכו את כל הצבעים ולכן, על פי גישתה של האמנית, הוא צבע שמח ועצוב, מכסה ומגלה במקביל.

עולמה  הפנימי של וולטש נוגע ברוח ובתת מודע. בתוך המרחב המעונן הבהיר והמצועף, היא שותלת מעגלים צבעוניים בצבעים חזקים ועליזים המשדרים אופטימיות דקה. אך המעגלים בעבודותיה לעולם אינם מושלמים, כמו מבקשת וולטש לומר שיש עוד דרך לעבור עד הגעה לשלמות. העושר הצבעוני הממוקד, שמאזכר את מעגל הצבעים האינדיאני לצד הכוח הצורני של העיגול, מחוללים תמורה אמיתית במכלול היצירות החדשות של האמנית.

בנוסף לאמנות, המהווה חלק מהותי בחייה, וולטש היא גם מטפלת בכירה בסו ג’וק (רפואה קוריאנית) בהכשרתה, בנוסף להיותה מסטר פרקטישן ברייקי, מטפלת בתמציות תדרים (לייף אנרג’י) וכמטפלת ב-תטא הילינג וב-  NLP((neuro linguistic  programming.

אוצר: אריה ברקוביץ
פתיחה: 12.7.12, יום ה’ שעה 20:00
נעילה:4.8.12
מיקום: בית האמנים, ת”א. רחוב יוסף אלחריזי 9.

תערוכות יחיד נוספות בהן לקחה חלק:

1999 – גלריית נלי אמן

2007 – בית האמנים – “לבן על לבן”, ייעוץ אמנותי – אירית לוין, כתיבה בקטלוג: ורדה שטינלהוף,, מוזיאון תל אביב.

תערוכות קבוצתיות:

1991 – “אמני השרון”. כפר סבא- הגלריה העירונית. אוצרת אסנת הוכמן. קטלוג

2000 – “ופנינו לשלום”, מייצג בגדר הטובה, קבוץ ברעם בשיתוף עם מוזיאון בר-דוד. אוצרת: חדווה בר דוד. קטלגו

2001 – “הבית באלחריזי”- בית האמנים, תל אביב. אוצרת נעמי שלו. קטלוכ

2006 – “חומר צבע ואור” מרכז נירלט. בני ברק. אוצרים: אריה ברקוביץ ותמר שניידר. קטלוג

*מזה 10 שנים תורמת עבודות בתערוכות למען האיידס.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר