מגזין לוטן לתרבות ואמנות, יולי 2012, תערוכה אורבנית

אני רוצה, אני רוצה, אני רוצה 
20 שנה מתעד במצלמתו האדריכל אסף גוטסמן מבנים אורבניים בת”א, המבטאים את הלך הרוח האישי של תושבי המטרופולין. כעת, מוזמן הציבור הרחב לצפות בתוצאה בתערוכת צילומים אורבניים ראשונה בגלריה שלוש.
צילום: אסף גוטסמן

בקומת הגג של גלריית “שלוש לאמנות עכשווית” תפתח ביום ה’ ה- 28.6.12, תערוכת היחיד הראשונה של האדריכל אסף גוטסמן. הפרויקט “אני רוצה, אני רוצה, אני רוצה” מציג את נקודת מבטו של גוטסמן, כפי שבאה לידי ביטוי בתיעוד מבנים אורבניים בעיר.

תערוכת היחיד הראשונה של גוטסמן מציגה את ייחודה של תל אביב אל מול ערים אחרות בעולם, כפי שנתפסה במצלמתו והיא משקפת את היותה של העיר נטולת מעצורים וחסרת גבולות ורשמיות. תושבי תל אביב בוחרים להשתחרר בה מכבלי האדריכלות המקורית ולבטא את הלך רוחם ואישיותם של הפרטים הדרים בה ובכך להתעלם מהחוקים האורבניים ומהאדריכלות הקולקטיבית המקורית. ביטוי צרכים פרטניים אלו של התושבים נעשה מבעד לעדשתו של גוטסמן באופן מיידי, כאילו אין לכך השלכות, תוך התחשבות בלעדית בהווה ולצידו גם כל אלמנט נוסף שיכול להקל על מעמסת החום והצורך במרחב אישי .

“במהלך העבודה על התצלומים מצאתי עצמי מחייך לא פעם. חש פיתוי לנוכח הוולגריות של האובייקטים” אומר גוטסמן . “ככל שנמשכה העבודה, כך התאהבתי בדרכי הביטוי של שוכני המטרופולין, שדרך כך גילו את הסיפור האישי העומד מאחוריהם. תל אביב לעולם לא תהיה פריז –  ופריז לעולם לא תהיה ת”א”

אסף גוטסמן הינו שותף מייסד בחברת האדריכלות גוטסמן & שמלצמן ועוסק מעל 20 שנה בארכיטקטורה. החברה פועלת בארץ ובחו”ל ובין הפרויקטים הנוכחיים ניתן למנות את התכנון האורבאני להרחבת קמפוס IDC בהרצליה והפקולטה לפסיכולוגיה.

הצילום הינו תשוקה של גוטסמן אסף כבר שנים רבות ותערוכה זו הינה חלק מתזה רחבה אותה בודק, לפיה יש לבחון את הגבולות בין נתינת שירות ויצירת מוצר בעולם האדריכלות.

התערוכה נפתחת במקביל לשלוש תערוכות נוספות מקבילות בגלריה שלוש: בקומה הראשונה של הגלריה מוצבת תערוכת יחיד של גדעון גכטמן ובקומה השניה מוצגת התערוכה הקבוצתית CITYISM, המציגה עבודות של אמנים ישראלים צעירים.

פתיחה: 28.6.12

שעה: 20:00

גלריה “שלוש”

שעות פתיחה
ב-ה: 11:00-19:00, ו: 10:00-14:00, ש: 11:00-14:00

כתובת
מזא”ה 7, תל אביב

טלפון
03-6200068

חזרה לחדשות ועדכונים