מגזין לוטן לתרבות ואמנות, יוני 2012, סדרת אמן בסטודיו

אמן בסטודיו – נעים להכיר

“אמן בסטודיו” הנה סדרת סרטי וידיאו אותה יזמו הצלם ועורך הסרטים עירן גיל ואוצר האמנות דורון פולק. הסדרה מסקרת אמנים מתחום האמנות הפלסטית בסטודיו שלהם, במקום מגוריהם וכן בגלריה או במוזיאון בו מוצגות עבודותיהם. מטרת הסדרה היא לחשוף את אמני הפריפריה בישראל; אמנים מקצועיים, הפועלים ללא לאות במשך שנים אך אינם חשופים דיים לציבור. בנוסף, יוצרי הסדרה שמו להם למטרה גם להמחיש כי אמנות היא נחלת הכלל והיא יכולה להיות קומוניקטיבית ומובנת לכל, זאת מתוך הקפדה על עריכת ראיונות בגובה העיניים.

אורך הסרטים נע מ-6 דקות עד ל-10 דקות ובכל סרט מצטרף דורון פולק אל אמן ומבקר בביתו, בסטודיו, בסדנא האישית שלו ובתערוכה בו מוצגות עבודותיו. לעיתים מרואיינים בסרט גם אוצרי אמנות ומנהלי גלריות, הקשורים בקריירה של האמן ומוסיפים את חוות דעתם המקצועית עליו. בחלק מן הסרטים מרואיינים בני זוג או חבריהם של האמנים.

כל הסרטים מועלים מייד לאחר עשייתם ל-YouTube כשהמטרה הסופית היא ליצור מהחומרים הרבים שהצטברו עד כה סדרה בת מספר פרקים שתהיה משודרת בארץ ובחו”ל.

והפעם, האמנית זינב ג’רבייה
זינב ג’רביה הינה אמנית בדואית ומורה לאמנות המתגוררת ויוצרת בישוב שגב-שלום שבנגב. אמנותה עוסקת בפיסול קרמי המשלב קישוטים וסגנונות רקמה בעלי צביון פלסטיני, בהשראת בגדיה של אמה. בנוסף זינב גם מציירת ומצלמת והשתתפה במספר תערוכות בארץ ובחו”ל.

 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר