מגזין לוטן לתרבות ואמנות, מאי 2012, בית ביאליק מארח

השפעה בלתי הוגנת 
בית ביאליק מציג ערב מיוחד עם רונית מטלון ואריאל הירשפלד לרגל צאת ספרם המשותף “השפעה בלתי הוגנת” אשר ישלב קטעי קריאה מפי אורנה בנאי ומנשה נוי

בצילומים (מימין): אריאל הירשפלד (צילם: אורן כהן) ורונית מטלון (צילם: שי איגנץ) 

הספר “השפעה בלתי הוגנת” (הוצאת עם עובד / הוצאת כתר) הוא רומן יוצא דופן אותו כתבו יחדיו הסופרת רונית מטלון וחוקר הספרות והמסאי אריאל הירשפלד. השניים בחרו לכתוב יחד את הרומן בהתכתבות, כלומר עלילתו הבדיונית לא נקבעה מראש, אלא שכל אחד מהם היה חייב להמשיך את הסיפור מן המקום שבו נעצר חברו, מבלי לדעת את סופו.

אבל ‘השפעה בלתי הוגנת’ הוא רומן יוצא דופן גם בשל היותו ניסיון ספרותי עמוק ונועז ללכוד אהבה בזמן התהוותה. במרכזו נמצא סיפור אהבתם המפתיעה של לורי דהאן ונתנאל היילברון, הלכודים בתוך מבוך משפחתי רצוף מתחים. על תהליך ההתקרבות שלהם  מאיימים קשיים ומכשולים רבים: קשרי משפחה, מרחקים גיאוגרפיים ונפשיים ובעיקר הכאבים שנצברו אצל כל אחד מהם במשך השנים. שני הסופרים משאירים את קהל קוראיהם במתח לגבי יכולתה של האהבה לשרוד למרות הקשיים, עד לסופו הבלתי-צפוי של הספר.

רונית מטלון היא סופרת ומסאית, בין ספריה הקודמים: הרומן ‘זה עם הפנים אלינו’ (עם עובד 1995), קובץ המסות ‘קרוא וכתוב’ (הספריה החדשה 2001), והרומן ‘קול צעדינו’ (עם עובד 2008), שנבחר במשאל העיתון “ידיעות אחרונות” לספר העברי הטוב ביותר של העשור הקודם.

אריאל הירשפלד הוא סופר, חוקר ספרות ומסאי. בין ספריו הקודמים: קובץ המסות ‘רשימות על מקום’ (עם עובד 2000), ‘אל אחרון האלים: על מזרקות רומא’ (כתר 2003) והחיבור ‘כינור ערוך: לשון הרגש בשירת ח”נ ביאליק’ (עם עובד 2001).

את אירוע ההשקה החגיגי בבית ביאליק תנחה קרן קוך ובמהלכו ידונו בספר שני חוקרי ספרות בולטים: פרופ’ מיכאל גלוזמן (ראש החוג לספרות באוניברסיטה תל אביב) והמתרגם פרופ’ עמינדב דיקמן (חתן פרס ראש הממשלה לתרגום לשנה זו). בנוסף, עורך הספר דרור משעני ישוחח יחד עם אריאל הירשפלד ורונית מטלון תחת הכותרת “האמנם ההשפעה בלתי הוגנת?”  ואילו את קטעי הקריאה מתוך הספר יבצעו במשותף השחקנים אורנה בנאי ומנשה נוי.

 

הערב יתקיים בבית ביאליק, רח’ ביאליק 22 תל-אביב ביום חמישי, ג’ בסיון תשע”ב, 24 במאי 2012

טל’ לבירורים: 03-5254530

19:30 פתיחת קופות / 20:30 תחילת הערב

דמי כניסה: 35 ₪

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר