מגזין לוטן לתרבות ואמנות, מאי 2012, פרינג’

חם בתאטרון של אשקלון 
ביום רביעי, 23.5.12 תעלה הצגת הפרינג’ המצליחה “חם בטבריה” באשקלון 
במסגרת פרויקט “במה אחרת”- בימות פיס פרינג’ של מפעל הפיס שמעלה ממיטב הצגות הפרינג’ בישובים שונים ברחבי הארץ, במחיר של 20 ש”ח בלבד 

פרויקט “במה אחרת” הוא פרויקט חדש של מועצת הפיס לתרבות ואמנות שמטרתו לחשוף תיאטרון פרינג’ בפני קהלים חדשים, בעיקר ביישובי הפריפריה. 10 ההצגות נבחרו ע”י ועדה אמנותית ובשיתוף המועצה לתרבות ואמנות של מפעל הפיס, שהעניקה לקבוצות הזוכות תקציב להרצת ההצגות ביישובים ברחבי הארץ.

ההצגה “חם בטבריה” של תיאטרון תמונע היא דרמה קומית-נוסטלגית, המתארת ברגישות ובהומור מערכת יחסים בין אב לבנו. הצגת היחיד בבימויו של ניצן כהן ובביצועו של ניסו כאביה חוזרת לאחור אל טבריה של תחילת שנות השמונים. זהו מחזה על חלום ההצלחה הישראלי, חלום שנשזר בסיפור המשפחה על רקע השנים הראשונות לאחר המהפך הגדול של שנת 77′ כאשר אב המשפחה, ויקטור, מונע על ידי הרצון להצלחה והכמיהה שזו תרפא את הפצע שנפער מאז היגר מארצו בילדותו. המחזה מתחקה אחר דיוקנו של האב דרך עיניו של הבן הצעיר, איזו, ומספק חוויה מיוחדת שמחזירה לאחור ב”מנהרת זמן” את הקהל אל עולם ישראלי אבוד.

 מתוך הביקורות:
“הכישרון של ניסו כאביה לספר, לצייר ולגלם ברגישות את הסיפור על במה, בעיצוב פשוט של תמר רובנס ודנה שקד, עם תאורה נעימה של אורי רובינשטיין, וידיאו ארט שערך ניר פרטוש, כשברקע מתנגנים צלילי המוזיקה של יובל מסנר”.  (“הבמה”)

“קצת היסטוריה מוגשת בחן, בטעם ובריח.. במבטאים שונים, במימיקה ובשפת גוף עשירה, מצליח ניסו כאביה ליצור קשת רחבה ועשירה, כעין תמונת מצב, שכאילו צוירה בציורים הקלאסיים של פעם”. (“דה מרקר”)

במחזור הראשון של הפרוייקט השנה בחרה מועצת הפיס לתרבות ואמנות את עשרת היישובים שיארחו את הצגות הפרינג’ הזוכות: קריית שמונה, אשקלון, כרמיאל, רמלה, אריאל, עפולה, מגדל העמק, אופקים, קריית גת ובת-ים.

בעקבות ההצלחה האדירה והביקוש ביישובים, נפתח בימים אלה מחזור נוסף של פרויקט “במה אחרת – בימות פיס פרינג'” של מפעל הפיס.

חם בטבריה – תיאטרון תמונע

מאת: ניצן כהן וניסו כאביה

תאריך: 23/5/12 בשעה 20:00

מחיר כרטיס: 20 ₪

מתנ”ס תקוותינו, אשקלון

שכונת גבעת ציון, רח’ גדעון 21

לרכישת כרטיסים: 08-6727310

חזרה לחדשות ועדכונים