מגזין לוטן לתרבות ואמנות, מאי 2012, צילום

 פנים אל מול פנים 
התערוכה “פנים” מציגה את עבודותיהם של קוני ובריג’יט מילארה, הבוחנות אספקטים שונים של נשיות מבעד לנקודת מבט גברית אל מול זו הנשית. התערוכה הועלתה בחלל התצוגה של בית הספר “דרך צילום” ביום ו’, 18.5 ותציג עד ה- 8.6

אוצרת: תמר אלול

צילום: קוני

בתערוכה מציגים קוני ובריג’יט שני צדדים של נשיות – זו שמעיד עליה גבר וזו הנשית, לצד שני סוגי דיוקנאות – האחד, דיוקן הנוצר במבטו של האחר ועוסק בדמות המתקבלת ממפגש בין שני אנשים, והשני, דיוקן עצמי, העוסק בחוויה של אדם את עצמו.

בריג’יט מציגה דיוקן עצמי. החלל הביתי, בו היא מצולמת, הופך להיות החלל הפנימי. היא נמצאת בו לבד. נוכחותה בדירה נעה בין היטמעות לזרות. לעיתים היא מתמזגת עם הקירות והרצפה ולעיתים היא מופיעה כגוש שחור המזכיר גולם. הפעולות אותן היא עושה נדמות לעיתים כפעולות יום יומיות חסרות חשיבות ולעיתים כחלק מטקסים פרטיים.

עבודותיה של בריג’יט עוסקות בקיום שלה בתוך עצמה. קירות הבית מהדהדים את ההד שלה או בולעים אותו. בהיעדר מבט חיצוני המשקף את קיומנו, מהי הבבואה הנוצרת מאתנו?

קוני, לעומתה, מציג דיוקנאות של חמש נשים. הדיוקנאות נבנים תוך כדי האינטראקציה שלהן אתו כאשר הנשים נמצאות בסביבה שלהן ומתפקדת כתפאורה לדמותן. מכלול התמונות של כל דמות מאפשר לנו לחוש את התזזיתיות, המתח, איסוף הגוף, השליטה והנינוחות שלה. המכלול אף מאפשר לבחון אם מתקיים שינוי במהלך המפגש, אם ישנה התפתחות ומהי מידת האינטימיות שבו.

הנשים משוחחות עם קוני ומגיבות אליו, לפיכך האם זהו דיוקן של נשים או דיוקן של מפגש שלהן עם גבר? האם מפגש עם אישה היה נראה אחרת?

תערוכה זוגית זו נוצרה במהלך קורס ‘פרויקט אישי’ של דרך צילום בהדרכת תמר אלול ואמנים אורחים. קורס פרוייקט אישי הוא קורס המתרכז בפיתוח רעיוני של סדרת צילומים אישית.

קוני ובריג’יט הם בוגרי המסלול השנתי ‘ביטוי בצילום’ של דרך צילום בהדרכת תמר אלול, אלן צ’פלסקי וסיגל קולטון.

שעות פעילות: ימים א’-ה’ 17:00-19:00, יום ו’ 12:30-14:30.

נעילה: 8.6.12

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר