לימודי אמנות

מאה שנות אמנות ישראלית בשנת לימוד אחת
“בית לאמנות ישראלית” ו”האקדמית תל אביב- יפו” מציעים לראשונה בישראל תכנית לימודים המוקדשת כולה לאמנות ישראלית. התוכנית מעניקה כלים לעשייה בתחום האוצרות, הכתיבה, ניהול גלריות וניהול אוספים, מציגה את עושר היצירה הישראלית ועוסקת גם במעמדה של האמנות הישראלית בסצנה הבינלאומית

צילום: אבי חי

בעשורים האחרונים, הולכת וגוברת בעולם האמנות הבינלאומי ההערכה לאמנים ישראלים. יותר ויותר אמנים מציגים בתערוכות מוזיאליות חשובות בעולם ובגלריות בינלאומיות מרכזיות. עושר היצירה הישראלית, מגוון המוזיאונים והגלריות ומעמדה של האמנות הישראלית בסצנה הבינלאומית, מעצימים את הצורך במרכז ייעודי ללימוד אומנות ישראלית.

“בית לאמנות ישראלית” שקם בימים אלו במכללה האקדמית תל אביב- יפו, היא תוכנית לימודים מיוחדת, פרי יוזמתם של ד”ר גדעון עפרת ורודי בינט. מדובר בתשובה לחסך הגדול הקיים בשדה התרבות המקומי כבר עשרות שנים בדמות לימוד ומחקר של אמנות ישראלית וזו תתאים במיוחד לשואפים להרחיב אופקים ולהעמיק ידע, לצד מי שמתכוונים לעסוק בתחום הכתיבה, האוצרות, ניהול הגלריות וניהול האוספים. בנוסף, ישמש גם הבית כמקום מפגש עם חוקרים, אוצרים ואמנים מובילים בעולם האמנות הפלסטית בארץ.

לצורך כך, גייסו במקום לשורותיהם את מיטב המרצים בתחום האמנות בארץ, ביניהם: שרה ברייטברג סמל, אלן גינתון, ד”ר דויד גרייבס, ד”ר איה לוריא, אמיתי מנדלסון, ד”ר גדעון אפרת, ד”ר חוסני אלח’טיב שחאדה, פר’ צבי אפרת, יונה פישר, מאירה פרי, יגאל צלמונה, פר’ מיכה קירשנר, ד”ר סמדר שפי וטלי תמיר.

הבחירה לשלב את בית לאמנות ישראלית בתכנית הלימודים של המכללה האקדמית תל אביב- יפו, היא הצהרת כוונות הנובעת מתוך האמונה שאמנות הינה כלי לשינוי חברתי. המכללה מבקשת לפתח את תחום ההוראה והמחקר של אמנות ישראלית ובכך לא רק להרחיב את תחומי פעילותה של המכללה אלא גם להעמיק ולחזק את הקשר שבין האקדמיה, המרחב שבו היא מצויה והקהילה שבתוכה היא פועלת. כל זאת מתוך מודעות לחשיבותה ולשגשוגה של היצירה הישראלית ולנקודת המבט הייחודית שהיא מאפשרת על החברה המקומית.

ביום שישי הקרוב (12/07/2013) יתקיים סימפוזיון בנושא האמנות הישראלית במכללה האקדמית תל אביב- יפו, בניין ווסטון, קומת כניסה, חדר 005 (ישנה חניה חינם ברחוב חבר הלאומים 10).

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר