פינת הזרקור-המחסן של איה

מירה רקאנטי

במהלך כל החודש הקרוב, תוקדש הגלריה “המחסן של איה” לאמנית מירה רקאנטי, אשר יצרה את עבודותיה בביתה של איה עזירלאנט (העומדת מאחורי הגלריה) בתקופת מלחמת המפרץ הראשונה, בינואר 1991. אווירת המלחמה, האיום הכימי, הטילים והאזעקות, השפיעו על האמנית רבות והדבר ניבט ביצירותיה אלו.

Artifact, מירה רקאנטי

אחת התולדות של סערת נפש זו הייתה סדרת ציורים הכוללים אפליקציות בהן שילבה צילומים ממסך הטלוויזיה, פסוקים מהקוראן בשפה הערבית וגזרי נייר כהים. מספר הציורים שיצרה האמנית בדירתה של עזריאלנט נותרו בידיה של המארחת כאות תודה וכאשר שבה זו להתגורר בארץ, עשו העבודות “עלייה” יחד עימה, לצד אוסף האמנות הגדול והמגוון שברשותה. כעת, מוצעות עבודות אלו למכירה לקהל הרחב, בהנחה של 10%. 

המחסן של איה” הוא חלק מהאג’נדה הכוללת של מעצבת התכשיטים איה עזיראלנט, השמה לה למטרה להנגיש אמנות איכותית לציבור הרחב ולהציג אלטרנטיבה נוספת של קניה ומכירה בשוק האמנות ההולך ומתרחב. עזריאלנט מציגה למעשה צורת מסחר חדשה של אספנות אמנות, במקום בו היא מציגה את אוספי האמנות שלה ומוכרת את האוסף ישירות לציבור, ללא מתווכים. עיקר האוסף מורכב מיצירות של אמנים שחיו או חיים על קו ניו-יורק – תל אביב כדוגמת בוקי שוורץ ז”ל, ג’ורג’ שמש, בני אפרת, בני לוי, מיכל רובנר ואחרים. הגלריה ממוקמת בקניון G בת”א בשכנות לחנות התכשיטים של עזריאלנט.

aya.warehouse@gmail.com

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר