בית ביאליק מציג

ספרות עברית בזוית אישית עם אורלי קסטל בלום
סדרה חדשה של בית ביאליק בהשתתפות מיטב הסופרים והמשוררים שיקראו וידברו על יצירתם הספרותית, על סופרים אחרים ועל מקורות ההשראה נפתחת בימים אלו. המפגש הראשון בסדרה ייערך בהשתתפות הסופרת אורלי קסטל-בלום

בית ביאליק מציג סדרה מפגשים חדשה בשם “אהבות ספרותיות”, בה ייחשפו בכל פעם פנים שונות, אישיות ואינטימיות, של מיטב הסופרים והמשוררים בישראל. כל אחד ממי שייקח חלק במפגשים אלו, יקרא מיצירותיו וידון בהן, בסופרים אחרים ובמקורות ההשראה הפרטיים שלו.

הסדרה תתפרש על פני שלושה מפגשים בשנה, כשאר המפגש הראשון, שייערך ב-22 בנובמבר, יהיה עם הסופרת אורלי קסטל-בלום.

את קסטל-בלום אין צורך להציג לקוראי הספרות העברית. כמי שהתחילה לפרסם את יצירתה בשנת 1987 ו”התגלתה” על ידי העורך הספרותיחיים פסח, הפכה קסטל-בלום בעשרים וחמש השנים האחרונות לאחד הקולות המזוהים ביותר עם הפרוזה הישראלית החדשה. החל מספרה הראשון: “לא רחוק ממרכז העיר”, דרך הרומנים פורצי הדרך “היכן אני נמצאת” ו”דולי סיטי” ועד לספריה האחרונים,  הצליחה תמיד קסטל-בלום ליצור שפה ספרותית נוקבת וחדה, אירונית ומתריסה, כזו שלא מהססת להעביר ביקורת על מושגי הנשיות בישראל, תרבות הצריכה והווייתה התוססת של העיר תל אביב. ספריה של קסטל-בלום תורגמו לתשע שפות.

בשנת 1990 הוענק לה פרס תל אביב, בשנת 1993 הוענק לה פרס אלתרמן, בשנים 1994, 2001 ו-2011 הוענק לה פרס ראש הממשלה ליצירה ובשנת 2003 קיבלה את פרס ניומן.

האירוע יתקיים בבית ביאליק, רח’ ביאליק 22 תל-אביב
ביום חמישי, ח’ בכסלו תשע”ג, 22 בנובמבר 2012
19:00 פתיחת קופות / 20:00 תחילת הערב
עלות כניסה: 40 ₪

רכישת כרטיסים מראש – טלפונית, 03-5254530 – באמצעות אשראי:
ימים ב’-ה’, שעות 11.00-14.00; בערב האירוע התשלום במוזמן בלבד.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר